21 квітня пластуни Здолбунова здійснили паломництво до Жидичинського монастиря

0 252
 21 квітня пластуни Здолбунова здійснили паломництво до Жидичинського монастиря
21 квітня пластуни Здолбунова здійснили паломництво до Жидичинського монастиря

21 квітня пластуни станиці Здолбунів спільно з батьками здійснили паломництво до Жидичинського монастиря, котрий розташований у Ківерецькому районі, Волинської області.

Жидичинський монастир Святителя Миколая Чудотворця – чоловічий православний монастир. Відноситься до Волинської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Під час поїздки кожен бажаючий міг прийняти таїнство сповіді та причастя. Після служби отець Никодим провів екскурсію по монастирю та розповідав про його історичні особливості. Виявляється монастир одна із найстаріших будівель у селі. Перша письмова згадка про нього у “Літописі руському” датується 1127 роком. Сьогодні у монастирі живе дванадцятеро ченців та послушники, які випробовують свою готовність до чернечого подвигу. Поруч з монастирем стоїть церква святого Миколая, збудована 1723 року, де зберігається копія чудотворної ікони Мір лікійського архієпископа. Свого часу до оригіналу приїздив прикладатися сам Данило Галицький, але де образ тепер — нічого не відомо. Єдиним комплексом колись були церква й митрополичі палати, де нині монастир. Але через розділення у Православ’ї вони належать різним Патріархатам.

Після відвідин монастиря всі вирушили у Луцьк, а саме у замок Любарта, де ми мали змогу відвідати кілька цікавих виставок. Зокрема, на другому поверсі Воротньої вежі розташована виставка «Плитниця», де експонуються старовинні будівельні матеріали, знайдені під час археологічних досліджень. У Владичій вежі на нижньому ярусі розташовується виставка «В’язниця». Трохи вище — «Замкова зброя», де подається до огляду замковий арсенал XV–XVII ст. Єдиний в Україні музей дзвонів розмістився на двох верхніх ярусах вежі. Тут зібрана чимала колекція дзвонів з Волині та інших частин України, з Польщі, Австрії, Румунії, Росії.

Паломництво, яке відбувається вже не вперше, дало змогу очистити свою душу від гріхів перед Великоднем і познайомитися з історією монастиря та замку. Поїздка сподобалася абсолютно усім і старшим людям і дітям, тому з нетерпінням будемо чекати наступного паломництва.

Джерело – plast.org.ua

Автор – Мирося Година

Коментарі
Завантажується...