50000 гривень за пост у фейсбуці вимагає зі здолбунівчанина торгова мережа “Простор”

0 266

IMG_7678Коли на попередньому судовому засіданні представники торгівельної мережі PROSTOR забажали проводити суд у режимі відеоконференції, їх мотивацію зрозуміти було важко – Україна має нормальне сполучення між містами, доїхати будь-куди в принципі не проблема. Але сьогодні стало ясно, чому таке небажання приїхати до Здолбунова.

Втім, про все по порядку. Почати варто з того, що, поки налагоджували систему, всі присутні мали змогу чути з Дніпра лише російську мову. Нею послуговувались і представники позивача (мережі PROSTOR), і працівники суду, які були зобов’язані говорити українською. Це дратувало, проте з відеокартинкою важко з’ясовувати причини російськомовності дніпровських юристів.

Розпочали позивачі з клопотання про проведення судово-лінгвістичної експертизи, яка мала б з’ясувати всі тонкощі образ, оціночних суджень чи звинувачень у пості Андрія Кардаша в мережі Фейсбук. А коли суддя Андрій Шуляк відхилив клопотання як несвоєчасне, представники позивача подали клопотання про відвід судді! Виявляється, він упереджений і необ’єктивний! І це при тому, що розгляд справи по суті ще й не починався! Як змогли дніпровські юристи визначити упередженість і заангажованість здолбунівського судді – незрозуміло.

Проте і це їх клопотання після невеликої перерви в роботі суду було відхилено. І ось тут, після обіду, почалося найцікавіше. Представник торгівельної мережі прийшов якийсь аж надто активний, постійно жував жуйку протягом усього розгляду справи. А щоб ви розуміли, то всі присутні в залі засідань у Здолбунові постійно бачили на екрані якраз його обличчя крупним планом – з постійним жуванням. Що там після обіду «зажовував» юрист, сказати не можемо, але деякі його вислови були аж надто чудернацькими – швидше для мітингу, ніж для суду. Наприклад, виголосивши цілу промову про те, що в Україні немає заборони на продаж товарів російського виробництва, він раптом запитав, чого це Кардаш не звертається до президента чи прем’єра зі своїми пропозиціями, а має справу до їх фірми. При цьому зневажливо-іронічно процідив крізь жуйку «патріот»… Неможливо відтворити на папері цю інтонацію, але, якби цей представник був фізично присутній на засіданні в Здолбунові, він би точно отримав… громадський осуд, скажімо так.

А взагалі, виступ цього жувального юриста був геть нелогічний. Як він стверджує, постачальник продукції відмовився з ними співпрацювати через пост Кардаша, а він постачав їм 90% продукції. То що, зараз розпродують залишки і закривають магазини? Щось не схоже.

Конкретно відповісти, яку саме шкоду «діловій репутації» наніс Кардаш, і чому вони її оцінили саме в 50 тисяч гривень, представник фірми не зміг. Проте визнав, що магазини мережі торгують російським товаром. Добре, це не порушення закону. Але Андрій Кардаш і не писав про це! Його пост був його особистою думкою, він має на неї право.

Так, підприємство образилось на слова «сєпарська мережа», і пан з жуйкою все наполягав на тому, що вони не сепаратисти. Проте є різниця між юридичним поняттям сепаратизму і сленговим словом «сєпар», яке ввійшло у вжиток за останні три роки. Не кожен, кого ми називаємо «сєпаром», хоче відокремлення від України якихось її частин. Здебільшого мова йде про тих, хто прямо чи опосередковано підтримує Росію – як у випадку з мережею PROSTOR, торгуючи російським товарами. Це оціночне судження з використанням сучасного сленгу, і на це має право кожен. Чи якщо ми про когось кажемо «вата», то маємо на увазі медичну вату? Звісно, ні. Це сленг. Як і «сєпар». Хоча, пригадавши слово «патріот» у виконанні жуйного юриста, таки приходить на думку справедливість прямого значення цього слова.

У роботі суду знову перерва, цього разу до 10 години 15 лютого. Знову буде відеоконференція, та може хоч без жуйки. Бо огидно, їй-богу. І геть не личить у діловому спілкуванні. Хіба що представники мережі PROSTOR звикли до такого типу «ділових» стосунків, бо більше спілкувалися з усякими «тітушками» і «моторолами». У тому середовищі це нормально. Як і зневажливе «патріот»…

Коментарі
Завантажується...