“Бессмертие” якої “родины” досі вшановується на пам’ятнику в Здолбунові?

0 280

У день чергової річниці перемоги над нацизмом ми знову й знову повертаємося до теми пам’ятників. Попри бадьорі рапорти про завершення декомунізації в Здолбунівському районі насправді все далеко не так.

На привокзальній площі гостей міста досі зустрічає Микола Приходько, бо міська рада ніяк не наважиться демонтувати пам’ятник соратнику терориста й провокатора Ніколая Кузнєцова.

У міському сквері досі не проведено реконструкцію пам’ятника загиблим у другій світовій війні, а тому там напис російською мовою, та ще й який! «Свое бессмертие вам родина вручила и не забыты ваши имена»… І дати – 1941 -1945… Тобто в Здолбунові «родина» досі Радянський Союз чи вже й Росія? Бо ми визнаємо існування окремої великої вітчизняної війни, яка тривала в ці роки – слідом за російською історіографією і всупереч українській…

Що тут скажеш – депутати міської ради в нас усі патріоти, міський голова ніби не з Луганська приїхав. І ніхто не звертає уваги на те, що не зробить ніхто, крім нас. Три роки йде війна, три роки ми говоримо про демонтаж, про реконструкцію – і нічого не робимо. А якби такий напис був десь у іншому місці, і ми б натрапили на фото в соціальних мережах, ох уже ж і ганьбили тамтешніх активістів і депутатів!

Напис на пам’ятнику мав би вшановувати всіх загиблих у другій світовій війні, а ми там маємо ще й прізвища, з яких добра половина точно не солдати, а енкаведисти, які вже по війні відстрілювали патріотів у місті й районі. Яка «родина» вручала їм «бессмертие»? Точно не Україна…

Пам’ятаєте ситуацію з пам’ятником у Мізочі? Скільки було шуму – там могила, не можна чіпати мертвих. Їх ніхто й не чіпав. Але зусиллями історика Андрія Жив’юка і громади Мізоча напис тепер відповідає історичній правді. Хай там уже лежать, де їх поховали. Але тепер ніхто не понесе квіти катам українського народу, не називатиме їх героями.

Слова і символи мають значення. І як би було добре, щоб нарешті міська рада навела лад у сквері, а то таке враження, що ми все ще чекаємо повернення в місто московських окупантів, бо аж так ретельно оберігаємо їх символи і мову пам’ятників.

Коментарі
Завантажується...