Вчора зранку директор ЗОШ№5 Жанна Рудик звернулась через соціальну мережу до батьків учнів школи, щоб прибрали з подвір’я навчального закладу собак з нашийниками. Також написала, що по обіді, можливо, допоможуть працівники комунального підприємства міської ради.
Сьогодні ж зранку біля школи дві години в муках помирала отруєна кимсь собака. Про це повідомила одна з місцевих мешканок, звинувативши в отруєнні пса саме директора школи:

«СЬОГОДНІ , 07 ЛЮТОГО , О 12.20 МЕНІ ЗАТЕЛЕФОНУВАЛА МАМА , ДІТИ ЯКОЇ ХОДЯТЬ В ЗОШ 5 І РОЗКАЗУЄ , ЩО НА ДОРОЗІ ЛЕЖИТЬ ДОХЛА СОБАКА . СОБАКУ ОТРУЇЛИ КОМУНАЛЬНИКИ ПО ПРОХАННЮ ДИРЕКТОРА ШКОЛИ РУДИК Ж.М. . ТРУЇЛИ НА ОЧАХ В ДІТЕЙ , СОБАКА ВМЕРЛА НЕ МИТТЄВО , А В СТРАШНИХ КОНВУЛЬСІЯХ .
ЖАННА МИКОЛАЇВНА , ЩО ЗА ЖОРСТОКІСТЬ ? Я ОСОБИСТО ЧИТАЛА ВЧОРА ВАШ ПОСТ , ДЕ ВИ ПРОСИЛИ ДОПОМОГТИ ДЕСЬ ПОДІТИ ТОГО СОБАКУ .
ЯК РОЗКАЗАЛА МЕНІ МАМА , ЩО СОБАКА ЇЇ ДІТЕЙ НЕ КУСАВ , БО ВОНИ ЙОГО ПІДГОДОВУВАЛИ , ГЛАДИЛИ , ОДНИМ СЛОВОМ , ЛАСКАВО З НИМ ПОВОДИЛИСЬ .ДЕЯКІ ДІТИ ЦЬОГО СОБАКУ БИЛИ ПАЛКАМИ , НУ І , ВІДПОВІДНО , СОБАКА СТАВАВ АГРЕСИВНИМ .
НА ОЧАХ В ДІТЕЙ СОБАКА ПОМЕР В МУКАХ . ТІ ДІТИ , ЯКІ ПОВОДИЛИСЬ З СОБАКОЮ ПО-ДОБРОМУ — ПОШКОДУЮТЬ СОБАКУ , А ТІ ДІТИ , ЩО БИЛИ СОБАКУ , ЯКИМИ ВИРОСТУТЬ ?????……..»
Однозначно можна стверджувати, що собаку труїли не комунальники – це підтвердили в міській раді, справедливо обурившись навіть таким припущенням. Законодавство забороняє такі методи боротьби з безпритульними тваринами, і єдине, що комунальники зробили – це під’їхали і вивезли труп тварини, коли їх попросили місцеві мешканці.
Але тут відразу кілька питань до кожного з нас.
По-перше, хтось таки тварину отруїв. І хоч собаки справді не повинні перебувати на території школи, тварина про те, де яка територія, не знає. А от людина, що це зробила, знала, що смерть собаки буде важка і болісна. Ця людина пожаліла дітей? А що, коли дві години пес у конвульсіях помирав на снігу, це було для дітей нормально?
По-друге, вчителі і батьки, які бачили муки тварини, могли б швидко завезти собаку до ветеринара чи принаймні подзвонити до власниці приватного притулку Ніни Кондратюк. Якщо отрута ще не зробила свою справу, кілька уколів могли б врятувати тварину. Нічого, всі мужньо витримали видовище, варте фільмів жахів.
І насамкінець – місту потрібен нормальний притулок. Щоб там надавалися послуги з відлову й стерилізації, щоб туди можна було привезти тих, кому не пощастило знайти господаря. І це вже питання до влади. Бо поки притулку немає, поки лише Ніна Кондратюк хоч якось намагається рятувати тварин від важкого життя (а міські вулиці від надміру собак), такі картини будуть повторюватися.

X