Бродячі собаки в Здолбунові: що з ними робити?

Бродячі собаки в Здолбунові: що з ними робити?

«Вічна» проблема бродячих собак у Здолбунові загострилась останнім часом через значне зростання їх кількості. Проведена кілька років тому стерилізація частини тварин дала короткочасний ефект відносної стабілізації кількості собак. Але за два роки підросло і розмножилось поголів’я нестерилізованих тварин, і знову суттєво почастішали скарги до міської ради.

Сьогодні міський голова Ігор Ольшевський зустрівся з групою здолбунівських захисників тварин і з представницею рівненських зоозахисних організацій, щоб обговорити наступні кроки міської влади і громади щодо бродячих тварин.

Якщо коротко підсумувати результати зустрічі, то домовились працювати в кількох напрямках одночасно.

1.       Потрібен притулок. Оскільки місто не має великої кількості землі, з цим є проблема. Навіть умовно придатні ділянки не підходять, бо перебувають у безпосередній близькості до житлових будинків, що заборонено санітарними нормами. Є варіанти з землею поза межами міста, але тут доведеться шукати консенсус з районною владою і сільськими радами.

Щоб не було питань, відразу зауважимо, що громадські зоозахисні організації беруть на себе зобов’язання утримання собак  у притулку через спонсорів і любителів тварин. Але треба ділянка, яку можна було б обгородити і облаштувати відповідно до норм.

2.       Має бути продовжена програма стерилізації, бо чи за наявності притулку, чи без нього головний акцент має бути на тому, щоб собаки, які з різних причин опинились на вулиці, не мали можливості розмножуватись.

3.       Агресивні тварини повинні відловлюватись спеціальним обладнанням (наразі міська рада співпрацює в цьому плані з Рівним), оскільки їх перебування на вулиці становить небезпеку для людей.

4.       Жодних акцій з отруєння тварин не проводитиметься, оскільки це суперечить і законодавству, і людяності. Тим більше що найчастіше отруюють якраз тих тварин, які є безпечними і звикли брати їжу з рук людей.

Запрошуємо читачів сайту до обговорення проблеми і внесення реальних пропозицій щодо зменшення кількості бродячих тварин у місті.

 • Ольга

  1. Посилення відповідальності за викидання тварин.
  2. Обов”язкова стерилізація домашніх не племінних тварин.
  3. Масова стерилізація і щеплення проти сказу безпритульних.
  5. Вилучення в притулки і пункти тимчасової перетримки безпритульних тварин особливо агресивних. Подальша їх соціалізація за допомогою волонтерів.
  6. Підтримка волонтерів (кормами, ветеринарними медпрепаратами) які утримують міні-притулки домашнього типу.
  7. Акції по пристройству колишніх безпритульних тварин в добрі руки.

  Для досягнення результату – обов”язкове виконання п.1-3.

  • Слушно все майже. Але в нас є категорія “глибокоморальних” людей, які окрім слова “відстріл” не знають нічого…

   • А що, конкретно, ви пропонуєте? із урахуванням сьогодення? Грошей немає.
    Будемо грати в гуманізм? Чи будемо захищати людей? Бродячі собаки – це реальна небезпека.
    В Європі всіх собак спочатку знищили, а зараз виловлюють будь-яку собаку без господаря і через тиждень-два присипляють. Це за рахунок бюджету.
    Волонтери ж за свої кошти тримають скільки завгодно собак.
    Давайте переймати найкраще. Программа ОСВ – для країн третього світу.
    Стерелізована собака все одно кусається.
    Я – за європейскій досвід.
    Я не хочу платити за собак, я хочу платити пенсіонерам.

 • я.

  Притулок це добре, але не в центрі міста як пропонувалось пару років тому. стерилізація це часткових вихід із ситуації, від стерилізації собака менше не кусається. Відстріл та труїння сто відсотково ні ні ні. За кордоном навіть у притулках є певний термін перебування тварин там, потім їх просто присипляють без ніякого знущання. В мене пару років тому отруїли мого собаку якому на той час вже було 15 років, я бачила як він мучився але допомогти не змогла…

  • Таня

   Все логічно – саме це і є алгоритм дій. Залишилось добитись, щоб депутати місцевих рад перестали гиготіти під час розгляду таких питань і нарешті почали їх вирішувати.

   • А труїти ізоніазідом – це гуманно, тому що без болю.

 • Що за маячня?
  Аналізую статтю:
  Проблема – бродячі собаки.
  1.Раніше стерелізували, не допомогло, грошей не вистачило
  – а зараз вистачить?
  2. Стерилізація не допомогла,
  – вирішення: 1. Притулок+стерилізація+не труїти?
  Де логіка?

  Реальне вирішення проблеми – знищення.
  Будуть гроші, поговоримо про інші шляхи.
  ЧИ У НАС ІЗ ШКОЛАМИ, ПЕНСІОНЕРАМИ, ІНВАЛІДАМИ ВСЕ ГАРАЗД?

  • Світлана

   Майте мужність підписатися власним іменем. Бо, як на мене, ви становите значно більшу суспільну небезпеку, ніж усі бродячі собаки Здолбунова разом взяті. А ще, судячи з усього, маєте відношення до влади (“будуть гроші, поговоримо про інші шляхи” – виходить, що розподіл грошей має до вас відношення? Чи ви до нього…). І не треба про школи, інвалідів і пенсіонерів. Ніколи нікого не пожаліє той, хто готовий вбити просто так іншу істоту, тим більше слабшу за себе.

   • Свілана, а ти часом не сепаратиска? Ти за вбивство українців?
    Намагаєшся нав”язати необхідність бродячих собак?
    А те що таки собаки їдять людей, нічого?
    Чи будемо захищати слабких: собак, щурів, тарганів?
    А міктороби теж хочуть жити!
    Не треба бути двулікою.
    Службові та домашні собаки – будь ласка.
    А бродячі пси, щури – це шкідники, їх треба знищувати, бажано без болю.

 • Люба

  з рекламного щита поруч Тетчер – до бродячих псів? “Мєлковато!”

  • Світлана

   Бродячі пси заслуговують часом на більшу увагу, ніж цілком респектабельні зовні люди. І ваша іронія свідчить лише про ваш азійський тип думання. Далеко вам ще до Європи, у якій права тварин (бо вони залежать від нас!) не менш захищені, ніж права дітей чи інвалідів.

 • я.

  a в Селищі знов здохла собака…… чому???…

  • Світлана

   У нас є сайт, який належить одному з керівників району. Для цього сайту першою новиною дня, коли помер наш солдат, стала здохла собака. Думаю, враховуючи високу посаду власника сайту, відповідь він вам дасть. Хоча й так ясно, якою вона буде – винна міська рада і Ольшевський.

 • Микола Матлушинський

  Скільки не дебатуйте про собак нічого не вийде. Собак при цьому не зменшиться. Тому,що у нас відсутня будь – яка культура. Не поможуть притулки бо їх потрібно стільки що нехватить території району, коштів і т.д. Собаки живуть 18 – 20 років порахуйте. А скільки вкрадуть і спишуть на собак! А звідки беруться бродячі пси? Не з неба падають. Розводять їх люди і безбожно, безвідповідально привозять із сіл і підкидають в Здолбунів. В місті в під’їздах, підвалах вигодовують цуценят (кандидатів у бродячі). У нас не виконується Закон яким затверджені правила утримання собак, ніхто його не виконує і не контролює, як і всі Закони( повний нігілізм). А ми всі хочемо в Європу. Де потрібно сурово виконувати правила і Закони і між іншим власники собак платять податки(собаки також забруднюють оточуєче природне середовище між іншим), і якщо власник порушує правила утримання там штраф неминучий. Поки що, необхідно проводити всі заходи по зменшенню поголів’я, в тому числі і знищення цивілізованими методами. Поки ми не станемо мислити європейськими стандартами порядку не буде, в тому я впевнений.

X