Бродячі собаки в Здолбунові: що з ними робити?

0 369
Бродячі собаки в Здолбунові: що з ними робити?
Бродячі собаки в Здолбунові: що з ними робити?

«Вічна» проблема бродячих собак у Здолбунові загострилась останнім часом через значне зростання їх кількості. Проведена кілька років тому стерилізація частини тварин дала короткочасний ефект відносної стабілізації кількості собак. Але за два роки підросло і розмножилось поголів’я нестерилізованих тварин, і знову суттєво почастішали скарги до міської ради.

Сьогодні міський голова Ігор Ольшевський зустрівся з групою здолбунівських захисників тварин і з представницею рівненських зоозахисних організацій, щоб обговорити наступні кроки міської влади і громади щодо бродячих тварин.

Якщо коротко підсумувати результати зустрічі, то домовились працювати в кількох напрямках одночасно.

1.       Потрібен притулок. Оскільки місто не має великої кількості землі, з цим є проблема. Навіть умовно придатні ділянки не підходять, бо перебувають у безпосередній близькості до житлових будинків, що заборонено санітарними нормами. Є варіанти з землею поза межами міста, але тут доведеться шукати консенсус з районною владою і сільськими радами.

Щоб не було питань, відразу зауважимо, що громадські зоозахисні організації беруть на себе зобов’язання утримання собак  у притулку через спонсорів і любителів тварин. Але треба ділянка, яку можна було б обгородити і облаштувати відповідно до норм.

2.       Має бути продовжена програма стерилізації, бо чи за наявності притулку, чи без нього головний акцент має бути на тому, щоб собаки, які з різних причин опинились на вулиці, не мали можливості розмножуватись.

3.       Агресивні тварини повинні відловлюватись спеціальним обладнанням (наразі міська рада співпрацює в цьому плані з Рівним), оскільки їх перебування на вулиці становить небезпеку для людей.

4.       Жодних акцій з отруєння тварин не проводитиметься, оскільки це суперечить і законодавству, і людяності. Тим більше що найчастіше отруюють якраз тих тварин, які є безпечними і звикли брати їжу з рук людей.

Запрошуємо читачів сайту до обговорення проблеми і внесення реальних пропозицій щодо зменшення кількості бродячих тварин у місті.

Коментарі
Завантажується...