Бурий дим з труб Здолбунівського заводу - пояснення наразі не має

Бурий дим з труб Здолбунівського заводу – пояснення наразі не має

До редакції нашого сайту мешканці міста надіслали фотографії, пояснення яким ми наразі не маємо. Це фото двох труб нашого цементного заводу, з яких кілька днів тому йшов різнокольоровий дим – з однієї звичайний, сиво-білий, а з іншої бурий, дуже незвичного і неприємного кольору. За словами наших дописувачів, вони, проїжджаючи повз, зупинилися, підійшли до охоронця і поцікавилися, що це за дивний дим. Було похмуро, і той віджартувався – мовляв, погода така. Проте ввечері ці ж люди проїжджали там само, погода була така ж, але дим з обох труб був звичайний і однаковий. Наші дописувачі твердять, що взимку були такі ж випадки. І тоді сніг навколо заводу ставав такого ж нестерпного бурого кольору.

Звісно, ми не будемо стверджувати, що має місце порушення екологічних норм чи цей дим є наслідком спалювання сміттєвих брикетів. Проте, оскільки в районі внаслідок безкінечного «покращення» давним-давно немає екологічної служби, людям нікуди звертатися за роз’ясненням. Тому ми просто надіслали інформаційний запит до районної адміністрації з проханням пояснити стурбованим громадянам факт такого дивного кольору диму. Чекатимемо обґрунтованої відповіді.

 • credo

  Тут і не треба нічого домислювати: просто палять тюки сміття з сміттєпереробного-“азаровского” заводу. Зразу видно все йде до ” покращання”. Жах! То ли еще будет!

  • Excatas

   В загалі, то не є азаровський проект. Також він не є проектом жодних з політичних сил. 
   Замовники цього сміттє-переробного заводу – є німці. Такі заводи побудовані по всіх Європі і їх є більше сотні.
   І то не є тюкі зі сміттям. На заводі сміття подрібнюють в гранули і постачають до Волинь-цементу. 
   На Волинь-цементі знаходиться дву-степенева система зпалювання переробленної продукції. Воно там спалюється таким чином, що в атмосферу в крайньому разі попадає лише вуглекислий газ, а всі тверді залишки прогорають у другій камері згорання. 
    
   Ця технологія, дозволяє заводу залишатися на плаву, оскільки теплова енергія в виробництві цементу займає 80% всіх затрат. На мою думку, це краще, ніж закрити ще одне виробництво в області, в якій майже всі промислові об’єкти покращувачі розікрали. 

 • Ketrin

  На ПАТ “Волинь -цемент” не тільки такий дим час від часу валить.На ніч майже щоразу відключають фільтри і тоді весь цемент рухається в напрямку Квасилова,Здрлбунова, осідаючи на автівках, залишених власниками на стоянках. Думаю, що водії неодноразово відшкрібали від своїх автівок осівший цемент. А що до бурого диму, то це напевно точно сміття спалювали. Люди,які працюють на спалюванні сміттєвого мотлоху жаліються, що навіть распіратори не допомагають – сморід страшенний і за шкідливі умови праці їм ніхто не доплачує і не дає ніяких пільг. Тому можна й не стверджувати, що має місце порушення екологічних норм. Напевно має. От тільки контролювати дійсно немає кому.

 • Світлана Ніколіна

  Жаліються вони своїм родичам на кухні, а це не допоможе. Хоча, з іншого боку, колись уже група працівників організувала протести проти найнижчих в Україні зарплат у цементній галузі – їх усіх за півроку різними способами позбулися. Тому люди справді бояться. 

 • У нас все хочуть звалити на дорогий газ для виробництва. А за природні ресурси власники підприємств не хочуть почути, думать тільки за власні прибутки. Можливо в майбутньому вони не пригодяться для їх нащадків. На жаль цей ” беспредел” підтримує влада на всіх рівнях. Так їй(владі) легше працювати і зиск якийсь мати. Самі люди не організуються. Немає правди, народу її не оголошують. Нічого не відбудеться поки влада в верхах, депутати не приймуть жорсткі екозакони(європейського зразка) і не буде безкомпромісного контролю за їх виконанням. А тоді додатково на місцях можливий громадський контроль. Так що, потрібно обирати правильних презиидентів, депутатів,  це внаших силах.

 • jcxata

   
  Всім привіт. Спробую пояснити, те чого всі не розуміють.
  1. Дим з труби то не ЦЕМЕНТ!!!! Це пил. (так званий на мертво випалений CaO). Раніше цей пил використовували для вапнування закисленних грунтів. 
  2. Там не палять сміття ні в брекетах, ні в тюках , ні в пакетах, і лопатою його тоже ніхто не кидає!!!!! Сміття подається перемелене. через спеціальні трубопроводи.
  3. Фільтра у ночі  НЕ ВИМИКАЮТЬСЯ. ЦЕ  порушує техноголічний процес!!!!!!!!
  І запаха з тієї труби точно не може бути, бо в печі згоряє навіть запах.
  Такий пил як на фото, може зявлятися тільки в момент пуску печі. 

X