Частина Здолбунівчан позбавлені можливості купити ліки

Частина Здолбунівчан позбавлені можливості купити ліки

Всі ми час від часу користуємося залізницею. І ніхто не застрахований від несподіваних нездужань в дорозі: може піднятися температура, розболітися голова або живіт. І не завжди є з собою потрібні медикаменти. І єдиний порятунок в дорозі – це вокзал, де є медпункт і аптека. Так медпункт на Здолбунівському вокзалі дійсно є, але там можуть надати лише невідкладну допомогу , а дати таблетки з собою для повноцінного лікування – ні, бо кількість ліків обмежена.

Аптечний кіоск  був у свій час і в приміщенні залізничного вокзалу. І якщо раніше люди, які проживають в цьому районі ходили в найближчий аптечний кіоск саме на залізничний вокзал, то тепер цей пункт продажу закрили, а до найближчої аптеки пенсіонерам, молодим мамам, людям похилого віку необхідно долати міст. Так склалось, що всі аптеки зосереджені в центрі міста. Але ж як бути іншим людям, що живуть не в самому центрі? І скажіть будь-ласка, в якому з міст на території залізничного вокзалу немає аптечного кіоску?

Думка людей з цього приводу однакова і викликає обурення. Так зі слів пана Івана, що живе неподалік залізничного вокзалу, відсутність аптеки коштувала йому погіршення стану здоров’я його дитини:

– Якось увечері моя дитина відчула себе погано, розболівся живіт, а вдома не знайшлося необхідних ліків. Я побіг в аптеку. Так як живу недалеко від вокзалу, першим ділом попрямував туди. Але уявіть, яким було моє здивування і розчарування, коли я не знайшов там аптечного кіоску. Довелося брати таксі і їхати аж на вулицю Шкільну, де працює цілодобова аптека. А за час пошуків ліків дитині стало гірше, довелося викликати невідкладну медичну допомогу і госпіталізувати дитину.

Причина такого безладу банальна. За словами працівників вокзалу в будівлі станції може бути висока орендна плата, а в зв’язку малою кількістю ліків оборот товару невисокий. Тому утримувати цілодобовий кіоск для підприємця було нерентабельно.

Зараз, в період холодів, багато людей починають хворіти на ГРВІ і застудою. Медикаменти та ліки дуже необхідні. Але при всьому бажанні купити їх ніде …

Напевно, тільки в Здолбунові, коли не лише у місцевих жителів, а й у переїжджих людей трапляються проблеми зі здоров’ям, питання стоїть ребром між життям і смертю …

Не зрозуміло, чому цією проблемою не зацікавилися підприємці. На такій великій території залізничного вокзалу немає аптеки. У комерційних цілях організація аптечного кіоску могла б стати дуже вигідною і принести чималий прибуток власнику. Але поки влада мовчить, підприємці ігнорують ситуацію, жителям в районі залізничного вокзалу хочеться побажати тільки одного: будьте здорові!

 

 • Саша

  Так тут мова повинна йти не тільки про аптечний кіоск, а й про повноцінну аптеку. Хоча Залізнийчний мікрорайон не є таким густонаселеним в порівнянні з інншими, тут всерівно живе значна кількість людей (зайважу саме ЛЮДЕЙ ПОХИЛОГО ВІКУ), які обовязково стануть постійними покупцями: не потрібно перелазити через міст, а найголовніше і найбінальніше – старі люди часто хворіють і віддають значну части пенсії на ліки. Навіть з таких меркантильних міркувань відкриття хоча б одної повноцінної аптеки є абсолютно рентабельною справою (знову ж таки, ціни в такій аптеці повинні бути в діапазоні середніх цін в інших аптеках міста).
  Крім цього, як вже було сказано, покупцями будуть також і пасажири поїздів. Розміщувати аптеку в приміщенні ЗД вокзалу необовязково. Справа від вокзалу є реконстуювані будинки, які, я так розумію, здаються в оренду. Ціна там менша, ніж в самому вокзалі, місце дуже зручне біля площі. З боку вокзалу вчепити гарну привабливу вивіску з вказівником як знайти аптеку – і все буде добре. Також слід взяти до уваги, що Здолбунів є вузловою станцією, відповідно більшість поїздів мають стоянку 15-20 хвилин, що цілком достатньо, щоб купити ліки.

 • ВаТа

  напевно автор цієї статті зовсім не цікавився проблемою аптечних кіосків. Минулого року в Україні змінилися ліцензійні умови для аптек, а у них прописано, що такий структурний підрозділ, як кіоск ліквідовуєтся. на мою думку, це правильний крок, бо раніше, якщо ти мав площу 8метрів квадратних і місце для сан обробки рук, то можна було відкривати кіоск, але за таких умов не можна забезпечити нормальні умови зберігання лікарських засобів. Ще одна проблема кіосків, за нормами там можна було відпускати тільки безрецептурні препарати, а те що ви тут говорите “препарати для пенсіонерів” – то це зазвичай препарати для покращення мозкового кровообігу, антигіпертензивні й інші – рецептурні. їх би повинні були відпускати за рецептами, тому якщо пенсіонер приходив туди і купував звичайний “еналаприл” чи батько біг по антибіотик маємо проблему порушення ліцензійних умов і закону. ось тягнеться інша проблема – лікарі не виписуюють рецепти. жоден з лікарів не хоче брати на себе відповідальність перед пацієнтом за лікування, поставивши печатку і підпис на рецепті. 

  • Привіт Таня) Радий тебе тут бачити) Цей матеріал писала звичайна людина, не медик ,тому тут певні нюанси нею можуть бути не враховані.

   • ВаТа

    І тобі привітик! а як можна аватарку завантажити?

    • https://ru.gravatar.com/ – на цьому сайті завантажуєш свою авку, прив’язуєш до свого мейлу. І авка відображатиметься на більшості сайтів укрнету де ти вказуватимеш мейл.

 • peremoga

  Це все добре, але  умови для аптечних кіосків змінилися  29 грудня 2012 року, а саме втратили чинність норми законодавства, які дозволяли суб’єктам господарювання здійснювати роздрібну торгівлю лікарськими засобами через аптечні кіоски.Однак, кіоск закрили значно раніше.До 29 грудня 2012 року, відповідно до Ліцензійних умов, аптечні кіоски в Україні мають бути або перекваліфіковані в інший вид аптечного закладу, або закриті зовсім. Наші законодавці пропонують активніше розвивати аптечні пункти. За тими ж Ліцензійними умовами: “Аптечний пункт – структурний підрозділ аптеки, який створюється у лікувально-профілактичних закладах, основним завданням якого є забезпечення населення лікарськими засобами шляхом здійснення роздрібної торгівлі готовими лікарськими засобами”. Отже, згідно наказу МОЗУ від 28.10.2002 N 385 до лікувально-профілактичних закладів належить і поліклініка на залізничному транспорті (центральна, дорожня, відділкова, вузлова, лінійна), і Пункт охорони здоров’я (здоровпункт). Це все ж поряд з залізничним вокзалом. Тому якщо не можна кіоск, то аптечний пункт на території цих закладів можна було відкрити.Але ж ні. Кому ж є діло до населення.

X