Через амбіції окремих діячів у Здолбунові може бути кілька “майданів”

0 232
Через амбіції окремих діячів у Здолбунові може бути кілька "майданів"
Через амбіції окремих діячів у Здолбунові може бути кілька “майданів”

Починаючи з 2004 року, слово «Майдан» стало для українців символом боротьби, причому боротьби успішної. І хоч той Євромайдан, який і зараз стоїть у Києві, поки що не можна назвати успішним, усі розуміють, що головна його заслуга – створення громадянського суспільства, значна активізація громадян і громадських організацій. Тому й ідея створення громадської організації з назвою «Майдан» була сприйнята громадою з ентузіазмом. Проте ми не про Київ, а про Здолбунів, бо ж зрозуміло, що після створення «Майдану» в столиці цей процес рушив у регіони.

Взагалі-то цей матеріал не мав би з’явитися, бо поки що утворення «Майдану» в районі перебуває на стадії узгодження позицій, але, оскільки матеріал з оцінкою подій 4 січня вже розміщено на одному з сайтів, то вважаємо за можливе викласти і свою точку зору.

Якщо хтось робить вигляд, що НО «Майдан» у Києві створено не трійкою топ-партій («Батьківщина», «Свобода», «Удар») – то це лукавство. Це може подобатись чи не подобатись, але це факт – саме ці політичні сили взяли на себе відповідальність за створення цього об’єднання. Логічно, що і в Рівному, і в Здолбунові «Майдан» створили саме вони. Причому відразу ж заявили, що готові до включення в раду об’єднання представників громадських організацій чи навіть окремих активістів. Минулої неділі, 29 грудня, в залі засідань районної ради голова районної організації «Батьківщини» Олег Дацюк прочитав протокол про створення НО «Майдан» у районі, запрошуючи бажаючих до участі. Домовилися про зустріч 4 січня, яка й відбулась справді не дуже конструктивно. Саме на цій зустрічі пропонувалося ввести до ради тих, хто готовий працювати в НО «Майдан». Тому не відповідає дійсності твердження про те, що ідея зустрічі 4 січня була запропонована Сергієм Кондрачуком 1 січня біля пам’ятника Степану Бандері. Більше того, будучи учасниками обох зустрічей (і 29 грудня, і 4 січня), представники нашого сайту переконані, що група громадян, не зацікавлених у долученні до «Майдану», а бажаючих усе на світі очолювати, все зробила для зриву засідання 4 січня.

Навіть якщо комусь здається, що НО «Майдан» у районі створено не так, то все одно єдиним результатом «наведення порядку» стало те, що певні паралельні структури вже творяться. Домовлялися, що підрозділ самооборони буде складовою НО «Майдан», проте вже сьогодні його створили, як сказано в матеріалі на одному з сайтів, швидко й чітко. Не сказано лише, а хто ж його створив? Бо якщо говорити про те, що громада не знає, хто створив «Майдан» у районі, і тут же створювати самооборону, не називаючи прізвищ «оборонців» – це вже відверта маніпуляція. Тим більше, повторимося, про створення «Майдану» оголосили керівники трьох політичних партій, тому про «невідомо кого» говорити не доводиться.

Зрештою, все це деталі. Суть же процесів, на нашу думку, проста. По-перше, в місті є незначна група людей, які звикли все і завжди очолювати. Не входячи до жодної з трьох топ-партій, вони не можуть змиритися з тим, що будуть не керівниками, а просто рядовими учасниками процесу. По-друге, в повітрі витає дух місцевих виборів 2015 року, і претенденти на участь у процесі намагаються формувати команди, причому не завжди чесно. Оце і є дві проблеми, які не дозволяють декому спокійно й без емоцій знайти своє місце в «Майдані».

Найгірше ж те, що «борці за справедливість» забувають, що перед місцевими виборами будуть ще президентські. І якщо їх виграє діючий президент, то про які місцеві вибори взагалі можна буде говорити? Тому інколи треба мати здоровий глузд, припинити боротьбу заради боротьби, згорнути свої революційні крила (особливо якщо це всього лише крильця) і навчитися ДОМОВЛЯТИСЯ. Бо якщо кожен активіст у Здолбунові скличе собі свої збори, коли й де йому заманеться, ми отримаємо з десяток «Майданів», кожен з яких буде розказувати про свої заслуги перед революцією і називати тільки себе найнароднішим. Ми вже маємо обласну раду з двома третинами регіоналів (на Рівненщині!!!), маємо районну з дуже нестабільною й незначною більшістю. Хочемо повторити цей «подвиг» 2010 року? Зрештою, робота районного «Майдану» точно полягатиме не в мітингах, а в системній щоденній роботі в районі, яка б дозволила створити команду бійців і на революційний час, і на виборчий процес. Це теж потребує вміння домовлятися. А якщо кожен сам собі самооборона, то обороняти буде нікого.

Так що залишається констатувати: НО «Майдан» у Здолбунівському районі створено трьома політичними партіями. До участі можуть долучитися всі, хто бажає і вміє працювати в команді. На жаль, ніхто нікому не може заборонити проводити будь-які збори чи засідання, проте щоразу треба думати, кому це вигідно і що з цього буде.

Коментарі
Завантажується...