Через бюрократію тіло полеглого солдата зі Здолбунова не віддавали пів дня

0 316
Через бюрократію тіло полеглого солдата зі Здолбунівщини не віддавали пів дня
Через бюрократію тіло полеглого солдата зі Здолбунівщини не віддавали пів дня

zdolbuniv.com вже повідомляв про те, що тіло полеглого Героя, здолбунівчанина Василя Жука з моргу Красноармійська через безвідповідальність влади змушені були забирати волонтери з Рівного… Про те, як бюрократія не дає можливості навіть по-людськи вернути додому тіло Героя у соціальній мережі “facebook” написала Вікторія Шинкаренко – людина, яка проїхала пів України і все-таки повернула додому нашого земляка. Текст пані Вікторії подаємо без правок…

Неділя 7 ранку, дзвінок з 93 бригади” Віка у нас 200 й із Здолбунова, Жук Василь 1991 р.н, потрібно забрати, дай контакти військомату! Скинула контакти обласного воєнкома. Власне, його робота. Проходить півгодини телефонують з військкомату:
– Як забрати 200-го з Красноармійська?
Вибачте, перше що вирвалось:
– А як забирали інших, він же далеко не перший?
– А у нас такого юридичного механізму як забирати не має.
Як мобілізовувати і забирати у мами сина є , а як повернути хоча б тіло додому – не має.
Інші батьки відразу, як чули то відразу самі їхали забирати. А тут сім`я бідова, троє дітей, Василь був за старшого… Словом вирішую їхати і забирати сама.
– Які мені потрібно з собою документи, щоб його забрати?
– А не знаємо…
– А виїжджаю, за півгодини буду у військкоматі, дізнайтесь що потрібно і підготуйте…
Через 20 хвилин телефонує воєнком:
– Віка, відбій. Зараз не треба їхати забирати. Там багато “200” і в них труни закінчились….
Словом ми виїхали в той же день. Купили труну, виїхали. По дорозі вночі в Черкаському нам дали форму і берци. Щоб достойно забрати солдата.
Приїжджаємо в Красноармійськ, а в моргу тіла немає. Пропонують шукайти в Дніпропетровську. Там в четвертому морзі теж нема. Через кілька годин знайшли у морзі лікарні ім. Мечникова. Але без копії паспорта нам тіло не видадуть, треба копія паспортаА у військкоматі лише облікова картка… І що робити нам, маючи тільки телефон при собі? За дві години родичі знайшли вдома копію паспорта відправили волонтерам телефоном, а ми по Інтернету скинули факс,. А тут ще довга черга задовідкою довідку. Адже тільки в один морг надходить до 30-50 чоловік, половина невпізнаних…
Патологоанатом як виписувала довідку близько 18 години запитала:
– Звідки ви?
– З Рівного.
– Ви хоч їли сьогодні?
– Зранку.
– Я теж, я зараз поділюся з вами бутербродом. Не думайте відмовитись.
Повечеряла з нею одним бутербродом на двох. Отримала довідку, хуууу, нарешті! Спускаюсь в морг за тілом, кажуть вам ще з прокуратури потрібно дозвіл отримати… І тут я зрозуміла, що бюрократія тільки починається…
Їду в прокуратуру Жовтневого району на Чернишевського 23. А там питають
– Вас допитували слідчі?
-А якого… мене допитувати?
– Ну як потерпілу…
– Яку потерпілу?
– Ну вам ще завтра на вул. Поля 1 на допит до слідчого на 8 ранку. Я кажу добре, але труна поки у вас постоїть…
– А вам без довідки її ніхто не віддасть.
Після мого ввічливого “в’єтнамського” набирають слідчого. Знов після “приємної” роз’яснювальної розмови, обіцяли почекати 20 хв. Бо вже 19.00 і робочий день закінчився. До свідчого встигли. Довідку видали швидко і навіть вибачились, майже о 20 їдемо в морг. А там зачинено… Достукались, забрали.
До речі, з Клеваня родичі теж виїхали своїм бузом забирати тіло з Херсону.
Завіса!
Сказати, що мені хотілось кричати ААААААА! То нічого не сказати. Просто не було слів.
Ціла армія нероб-воєнкомів, чиновників, депутатів, урядовців змушують проходити через ці кола пекла родичів загиблих військових. Убитих горем дружин, батьків героїв, які віддали своє життя за Україну і наш з вам спокій.
Нардепи пишіть звернення в Міноборони, і розробіть механізм як забирати тіло патріота який захищав землю по якій ви ходите, їздите, на якій безпечно поки живете.
Суки у Верховній Раді прийняли без читання бюджет, де вже на перед заробили по стандартним схемам як обікрасти країну. Вони крали 24 роки, і схеми з кожним роком удосконалювались і ставали більш витонченими… А придумати законодавчі акти, щоб забрати бійця з фронту не можуть!
1000 км думок про це і можна зійти з глузду. Одна думка, створити зведений батальйон батальйон з парламентаріїв, урядовців і президента. А комбатом буде Кулявлоб. Позивний вже є. Відправити їх в АТО в тому, що МО видало. Дай Бог 10 відсотків повернеться… Мабуть тоді буде шанс на краще майбутнє для наших дітей і внуків, бо нам це ще закінчити і відбудувати…
Ай.. ХЛОПЦІ, ТІЛЬКИ ЖИВІТЬ!!!!

Коментарі
Завантажується...