Чому бідні платять, а заможні «економлять»?

0 309
Чому бідні платять, а заможні «економлять»?
Чому бідні платять, а заможні «економлять»?

Кишені деяких людей не можна назвати такими, де гуляє вітер, та головний принцип їхнього життя – «принципово» не витрачати грошей там, де можна зекономити, де ніхто не покарає за “халяву”. Навіть якщо таких людей змушують платити, вони готові вдавати з себе дурнів, терпіти приниження, доводячи свою правоту, мовляв, чому я маю платити? Іноді такі люди не хочуть витягати з гаманців навіть мізерні суми.

Серед хронічних «економів» – багатенькі бізнесмени, які по рік-два боргують за комунальні послуги. Комунальники нарікають: жителі міста, які зводять кінці з кінцями і рахують кожну копійку до наступної зарплати, вчасно платять за комунальні послуги. А з багатих – і гривні не виб’єш… Ще одна категорія – люди, які відповідно до законодавства, мають право на пільговий проїзд у транспорті. Які незважаючи на те, що в салоні маршрутки є вже зайняті 2,3 чи 4 пільгових місця, залежно від кількості посадочних місць транспортного засобу відповідно до договору, що укладається з перевізником, згідно якого держава відшкодовує витрати на пільговиків, попри відмову водія сідають і їдуть, при цьому ще й пересварюються. І ще одні – «економісти», які не підпадають під жодну категорію пільговиків. Не платять за проїзд в жодному випадку, бо вважають, що їхня професія їм дозволяє їздити безкоштовно.

Була свідком одного випадку в маршрутці, коли до салону зайшла «бабуся». На вигляд не скажеш, що бідна, – дороге охайне пальто, мобільний телефон. Водій коректно попросив пані заплатити за проїзд, але та щось пробурмотіла під ніс, сіла і втупилась у вікно мовчки. Водій вже на підвищених тонах повторив їй про гроші. На, що почув у відповідь : «Чому маю платити? Нам можна їздити безкоштовно, я пенсіонерка і заробила в цій державі на безкоштовний проїзд». Водій пояснив, що в салоні всі пільгові місця зайняті, але «бабусі» було все одно. Бубніла всю дорогу, який поганий водій, що зробив їй зауваження і при цьому насмілився попросити кошти за проїзд.

Через трохи, до тієї ж маршрутку ввійшли два Здолбунівські міліціонери. Один у цивільному, інший у формі. Один платить за проїзд, інший і не думає. І при цьому водій навіть не реагує. І не вимагає ніяких коштів за проїзд. З своєї сторони він правий. В принципі, що їм скажеш: їх тільки зачепи і невідомо чи далеко заїдеш. Зателефонують у ДАІ, ті приїдуть і складуть протокол. Вони ж всі між собою друзі. Знайдуть до чого причепитися. Це ж не «бабуся», яка побурчить на водія, а водій на неї, і на цьому все закінчиться.

Завжди знайдеться категорія розумників, яким можна все, і які у жодному разі не захочуть платити за проїзд. Але чому, наприклад, я повинна платити за проїзд у громадському транспорті, а комусь це сходить з рук? Давайте усі будемо такі «принципові»!

Коментарі
Завантажується...