Чому водопостачанням у частині Здолбунова керує неіснуючий кооператив?

0 409

Редакція сайту отримала лист від мешканця Здолбунова Володимира Ткачука, який стосується підключення нових споживачів до централізованого водопостачання. Ми щиро переконані, що “Здолбунівводоканал” є одним з кращих підприємств своєї галузі. Проте питання, що ставить дописувач, цілком логічні і справедливі. Зокрема, незареєстрований кооператив не може провадити будь-яку діяльність як партнер комунального підприємства. Публікуємо допис Володимира Ткачука, а в понеділок повернемося до теми, взявши коментарі в причетних керівників і службовців.

У вересні минулого року моя родина вирішила підключити своє помешкання до централізованого водопостачання в Здолбунові. Я почав збирати всі необхідні документи.
Були взяті дозволи від найближчих сусідів, міської ради, водоканалу. Оплачено кошти за надання технічних умов та розробку проекту підключення.
Згодом всі роботи по влаштуванню централізованого водопостачання до мого будинку були завершені. Працівники водоканалу заключили з нами угоду на водопостачання, встановили лічильники та опломбували їх.
Два місяці потому все було нормально: водоканал виконував свої функції згідно угоди, а ми, як сумлінні громадяни, регулярно оплачували за надані послуги.
Та згодом в мої двері постукала жінка (як згодом з’ясувалось, прізвище та ім’я цієї панянки Борик Раїса) та повідомила , що я мушу їй ще заплатити чималі додаткові кошти. Жінка сказала, що вона є головою кооперативу «Вода», який 13 років тому назад провів водяну трубу за власний кошт.
Я попросив цю пані представити мені документи, що вона є дійсно представником кооперативу «Вода» та показати розрахунок (калькуляцію) суми , що вона вимагає.
Пані Борик Р. не показала мені жодного документу, але пригрозила, що у неї в КП «Здолбунівводоканал» всі свої, тому нам воду відключать. Я відповів, що буду діяти згідно з вимогами законів України, тому вимагаю у Борик Р. :

  • – вона, як голова кооперативу, показує мені документи на власність водогону,
  • – документально підтверджує, що вибрана всіма членами кооперативу,
  • – документально підтверджує величину озвученої суми,
  • – при проведенні грошової операції надає мені чек, квитанцію, де буде чітко вказано сума, прізвище, за що взято кошти і т.п.

Подальший результат такий. Пані Борик Р. пішла у водоканал скаржитись на мої дії. Написала начальнику водоканалу Мельнику В.І. дві скарги на мене від імені всіх членів кооперативу «Вода» з вимогою відключити воду. Ці скарги складено безграмотно, підписи підроблено, що видно навіть без проведення графологічної експертизи.
З 8 грудня 2017 року водоканал відключив нам воду.
Тоді я звернувся до начальника водоканалу п. Мельника В. , щоб владнати справу. Від цього високо посадовця почув лише: « Я з вами розмовляти не буду. Вийдіть з кабінету. Поки не візьмете дозволи від усіх членів кооперативу.» На руки мені вручили скаргу , де немає жодної адреси членів кооперативу «Вода», а підписи багатьох підроблені. Хочу також відмітити , що з 38 членів кооперативу , що фігурували в скарзі, я знав лише двох, що проживають поруч зі мною.
Дії пана Мельника В.І. я сприйняв , як відверте вимагання та перевищення своїх службових повноважень. Ясно , що цю вимогу начальника водоканалу я виконати не в змозі. Складається враження, що п. Мельник В. та п. Борик Р. є в змові і таким чином спонукають заплатити їм хабар.
Звертались ми в поліцію, прокуратуру, міську раду, райдержадміністрацію, облдержадміністрацію, телеканал «Рівне-1», суд. Допоміг лише телеканал, що провів власне неупереджене журналістське розслідування ( https://www.youtube.com/watch?v=5qU3jGk15yc ), суд ще триває, а всі інші державні органи обмежились відписками.
Як згодом з’ясувалось:

  1. Кооперативу «Вода» не існує. В органах юстиції України та будь-де така організація (громадська спілка) не зареєстрована.
  2. Водоканал порушив «Правила водопостачання та водовідведення в Україні» від 1998 року (що діяли на момент побудови мережі в 2005 році), де чітко вказано про те, що мережі беруться на баланс водоканалу ОБОВ’ЯЗКОВО!
  3. Голова псевдо-кооперативу «Вода» п. Борик Р. повинна показати документи, що засвідчують, куди йдуть гроші, які вона збирає з людей довгих 13 років.
  4. В 2005 році будинків, що були підключені до нової на той час мережі було 20-25. До 2018 року їх стало 39. Пані Борик Р. запевняє всіх, що в її функції , як голови кооперативу «Вода», входило збирати кошти з людей, що підключаються до водяної мережі та розносити ці кошти по іншим членам кооперативу. Якщо це й припустити, то перші 20-25 учасників неіснуючого кооперативу вже давно собі за 13 років компенсували витрати на будівництво мережі, що понесли в 2005 році. Ця схема відбирання коштів у довірливого населення нічим не відрізняється від піраміди «МММ» Сергія Мавроді. Нові члени повинні платити ту ж суму, що платили в 2005 році, а старі члени кооперативу вже давно собі все компенсували. Де тут справедливість?

Мою родину цікавить також , чи інші мешканці нашого міста при підключенні своїх будинків до централізованого водопостачання стикались з подібними проблемами? Чи платили за дозвіл на право користування водою, кому і скільки?
Чи не вважаєте ви, що всі питання підключення до систем централізованого водопостачання в нашому місті мають бути врегульовані місцевими органами влади та водоканалом? А саме:
– визначена сума оплати за надання дозволів,
– в приміщенні водоканалу в доступному місці має бути розміщена інформація про належність водяних мереж міста самому водоканалу, або приватним структурам.
Якщо наше суспільство, зокрема мешканці міста, будуть вимагати законності та порядку від комунальних підприємств та органів самоврядування , то в майбутньому значно зменшиться кількість проблем і не прийдеться такі справи доводити до суду. Чергове засідання суду по цій справі відбудеться 24 липня 2018 року. Води у нас як не було, так і немає. Але нічого, будемо боротись зі свавіллям та несправедливістю.

Ткачук Володимир, мешканець м. Здолбунова.

Коментарі
Завантажується...