Чому здолбунівські маршрутники справляють потреби під вікнами людей і що з цим робити

0 308

Під час одного з засідань у Здолбунівській районній раді депутат Вадим Кравчук порушив тему громадських туалетів у Здолбунові. Мовляв, навіть якщо реконструюють туалет у парку, все одно цього мало, бо від автостанції і аж до парку немає громадських туалетів. Також депутат додав, що сам бачив чоловіків, що справляли природні потреби буквально посеред міста.

Проблема в тому, що бачив їх не він один. Наприклад, мені «пощастило» якраз перед улюбленим святом багатьох жінок 8 березня теж бачити двох таких страждальців. Одного – просто під сходами «АТБ» – а навколо була зграйка хлопчаків, які реготали на всю вулицю. Іншого – просто під стіною одного з будинків на вулиці Незалежності. Обидва були п’яні. Я тоді подумала, що завтра обидві ці істоти чоловічої статі будуть вітати «женщін» і розповідати про повагу до них і про те, як вони їх люблять. А насправді ось цей туалетний жах у Здолбунові і є яскравим виразом цієї «поваги».

Неможливо поставити по туалету через кожні сто метрів. І не у їх відсутності справа. На вулиці Незалежності – два кроки до «Ланч-кафе», куди мав повне право зайти в туалет один з тих персонажів. Від «АТБ» хвилина ходу до туалету на ринку «Катеринівський», а п’ять хвилин до заправки, де є безкоштовний туалет. Так що варіанти є завжди! Та й чи багато ви бачили жінок посеред міста посеред білого дня за такою делікатною справою? Скажете, це через те, що ці чоловіки були п’яні? Так, але не тільки через це.

Ось на цьому відео тверезий (сподіваємося) водій автобуса «Рівне – Здолбунів». Йому два кроки дійти до заправки, а він стає під вікнами посеред дороги. І не тому, що він такий унікальний. Там на узбіччі водії зробили туалет, і ця картина під людськими вікнами цілорічно. Одна з мешканок і зняла це коротке відео. Причому справедливо зауважила, що цей водій, не мивши рук, поїде зараз на зупинку, і нам усім доведеться брати здачу з оцих самих його немитих рук. Уявили? Гидко? Але ми щодня в цьому живемо, причому більшість пасажирів навіть не здогадуються, куди і як ходять у туалет водії.

Що робити? По-перше, в місті є поліція. І провести розмову про правила забезпечення громадського порядку водіями вони повинні хоча б із власниками маршрутів. По-друге, можна хоча б тимчасово встановити приховану камеру, назнімати цих туалетних героїв, а тоді штраф і загроза оприлюднення у випадку повторних випадків.

А щодо перетворення всього міста в зону публічних туалетів для осіб чоловічої статі, то тут мало варіантів. Поліція має реагувати на такі випадки. Не бачать? Ну якщо бачу (хай і зрідка) я чи депутат Кравчук, то чому не бачить поліція?

І насамкінець: «Споживач має право на вільне (безперешкодне) та безоплатне відвідування санітарного вузла на підприємствах, в установах та організаціях сфери торгівлі та надання послуг незалежно від форми власності, в яких наявність такого приміщення передбачена нормативними документами. Також забороняється відмова у реалізації права на вільне (безперешкодне) та безоплатне відвідування санітарного вузла через те, що споживач не придбав, не замовив чи не використав продукцію». Це роз’яснення комітету у справах захисту прав споживачів. Тобто не лише ресторани чи кав’ярні, а й перукарні чи магазини теж не мають права вам відмовити за потреби.

Звичайно, для того треба справді мати потребу в туалеті, а не просто бути п’яним до несвідомого стану, коли людина перетворюється в тварину…

Коментарі
Завантажується...