Чудо чи спосіб привернути увагу: через “гоніння” УПЦ МП у здолбунівському храмі закровоточив хрест

0 208

 

Чудо чи спосіб привернути увагу: через "гоніння" УПЦ МП у здолбунівському храмі закровоточив хрест
Чудо чи спосіб привернути увагу: через “гоніння” УПЦ МП у здолбунівському храмі закровоточив хрест

Інформація про те, що у Свято-Катеринівському храмі Здолбунова закровоточив напрестольний дерев’яний хрест, розміщена на сайті цієї церкви, могла б стати лише приводом для поширення. Адже це важлива подія для православних вірян. Проте в тексті повідомлення, в останньому реченні, є слова, які не дозволяють просто передрукувати інформацію про кровоточивий хрест. Ось як автор завершує свій текст: «Водночас Господь сумує, плаче кровавими сльозами за нерозкаяних грішників, за те, що проливається невинна людська кров, плаче за те, що в злобі людській піддається гонінню Його Свята Церква».

Про які гоніння Його Святої Церкви йдеться? Адже щось не чути, щоб православних в Україні саджали до тюрем, арештовували, храми закривали чи руйнували. Проте саме УПЦ МП постійно не дає згаснути інформаційному полум’ю навколо подій у селі Птича на Дубенщині. Там громада виявила бажання перейти до УПЦ Київського Патріархату. Але кілька екзальтованих жіночок, підтримувані священиками УПЦ МП і приїжджими «козачками», вже кілька місяців тримають у напрузі ціле село. УПЦ МП називає події в Птичій «першим релігійним погромом» в Україні.

Водночас перехід громад до рідної української церкви в селах області трактується не інакше як рейдерське захоплення.

Вочевидь, саме про ці «гоніння» розмірковує отець Олександр.

Не будемо вдаватися в деталі і з’ясовувати, чия правда. Але якраз у ці дні – дні великого посту, з розмахом відсвяткував свій ювілей настоятель Києво-Печерської лаври отець Павло. Розкіш автомобілів, букетів, хамство водіїв і гостей – все це мало схоже на «гоніння».

Деталі можна прочитати тут.

Так що здолбунівські церковники, які щиро закликають мирян до суворого посту та  скромності, краще б не втовкмачували людям у голови думки про міфічні «гоніння», а вплинули б на свого одновірця, який ганьбить церкву вже не вперше.

Коментарі
Завантажується...