Чи будуть здолбунівські підприємці палити шини під «Рівнеенерго»

0 203

15957635504_09ece7275e_oЯк відомо, стосунки підприємців і «Рівнеенерго» ніколи не були безхмарними. Проте останні кілька тижнів збурили ситуацію і стали причиною для нових підприємницьких протестів. Причиною стали нові рахунки, отримані підприємцями. В них вимагалось оплатити не лише вже традиційні так звані попередні платежі за наступний розрахунковий період, а й ще один додатковий місячний платіж.

Мусимо пояснити, що енергетики ділять споживачів на три категорії. В першу потрапляють великі підприємства, яким запропонована система планових платежів – вони платять за фактично спожиту енергію в певну визначену дату. Таких підприємств у районі дев’ять.

Є більшість, з якою укладено договори на попередню оплату. Це означає, що підприємець сплачує сто відсотків очікуваного споживання наперед, по суті авансуючи енергетиків. Наприклад, до 5 грудня сплачує за період до 5 січня – на місяць вперед.

І є група, яка здійснює так звану авансову оплату, тобто сплачує лише частину платежу до початку розрахункового періоду.

Зрозуміло, що група з договорами на попередню оплату найчисельніша. Адже це так зручно (енергетикам) – отримати наперед сто відсотків за ще не використану електроенергію!

І ось раптом, без жодних попереджень, енергетики надіслали рахунки, де підприємцям під загрозою відключень пропонують сплатити ще за один місяць наперед! Звісно, це викликало обурення, і сьогодні голова Здолбунівської районної ради Олег Дацюк ініціював зустріч підприємців з керівниками «Рівнеенерго», щоб знайти рішення проблеми.

Наперед скажемо, що розмова була не останньою – поки що варіантів, прийнятних для обох сторін, не запропоновано.

Енергетики мають рацію, коли кажуть про те, що законодавство країни дозволяє їм таке поводження зі споживачами. Вони й раніше мали право вимагати такі попередні проплати, але не робили цього. А тепер, мовляв, у них дуже складна ситуація, і вони мусять перестраховуватися. Але й у підприємців ситуація складна – проте вони ж не беруть у покупців гроші за ще не спожитий товар! Умовно кажучи, ми не платимо в хлібному магазині за булочку, яку купимо післязавтра!

Ярослав Бляшин на прикладі свого підприємства розповів, як протягом трьох місяців він сплачував попередні платежі, а в результаті отримав погрозу про відключення, якщо вже зараз не сплатить за січень 2016 року.

Депутат Здолбунівської районної ради Олександр Андріюк переконаний, що енергетики користуються монопольним становищем на ринку, а підприємці цілком безахисні перед таким монстром, яким є «Рівнеенерго». Він вважає, що й так дуже слабка місцева підприємницька ланка тим самим заганяється в безвихідь.

Проте енергетики діють згідно чинного законодавства – лоббі в парламенті провело закони, вигідні монополісту, а не дрібному і середньому бізнесу. Тому Олег Дацюк наполіг на необхідності пошуку компромісів. Спільним рішенням була кількаденна пауза, після якої енергетики запропонують якісь варіанти. Сподіватимемось на це…

Не можемо не звернути  увагу на те, що представники «Рівнеенерго» постійно говорили: «У вас усе є в договорах, ви їх просто не читаєте». Але зрештою підприємцям урвався терпець, і вони доволі жорстко нагадали енергетикам, що свого часу, коли ці договори підписувались, вони просили про зміну деяких пунктів. На що отримали відповідь: «Не підпишете – не буде платіжок. Не буде платіжок – не розрахуєтесь за електроенергію. Не розрахуєтесь – буде борг. Буде борг – відключимо взагалі». Так і виходить, що договори, якими керуються енергетики, були підписані шляхом шантажу. А це солідній компанії геть не личить…

Коментарі
Завантажується...