Чи потрібна Здолбунову сьома школа?

0 242
Чи варто перепрофільовувати Здолбунівську школу на дитсадок?
Чи варто перепрофільовувати Здолбунівську школу на дитсадок?

Нещодавно в одній з публікацій нашого сайту йшлося про одну з найсерйозніших проблем міста – недостатність місць у дитячих садочках, що призводить до незадоволення людей і підозр у корупції працівників дошкільних закладів (кажемо – підозр, бо ми не судді і не можемо виносити вироки). Ми ознайомилися з інформацією відділу освіти Здолбунівської районної державної адміністрації про хід виконання програми дошкільної освіти району на 2011 -2017 роки. За даними наших освітян, потребують влаштування в садочки згідно поданих батьками заяв 626 дітей віком від двох до п’яти років. Як для нашого району, це цифра просто велетенська, адже середня наповнюваність групи -25 діток. Це означає, що для забезпечення можливістю перебувати в садочку всіх бажаючих діток нам треба відкрити двадцять п’ять груп. Для цілковитого розуміння ситуації: в районі зараз всього 68 груп – 45 у місті і 23 в селах. Не можна сказати, що кількість груп і дошкільних закладів не зростає – динаміка позитивна, особливо в селах. Про те, що, наприклад, у Білашеві створюється школа-сад, наш сайт нещодавно повідомляв. Постійно працюють над збільшенням груп у Здовбиці й Мізочі, де ще не так давно ніяких садочків узагалі не було. Та й у менших селах шукають можливості для відкриття садочків.

А що ж місто? В програмі йдеться про необхідність будівництва садочка в Здолбунові. І все. Звісно, міська рада і в діючих садках збільшує чисельність груп, але їх можливості не безмежні. Що ж до нового будівництва, то от скажіть – хтось у нього вірить? У нас он школа недобудована стоїть десятиліттями, а хто ж профінансує новий садок? Ясно, що ця обіцянка в програмі виконана не буде. А що ж тоді робити сотням міських діток, яким просто нікуди йти? От і простір для хабарів або розмов про хабарі.

Нам здається цікавою і перспективною ідея багатьох батьків про перепрофілювання школи №7. Зрештою, це й не школа, а саме колишній садочок, який свого часу, щоб зберегти від руйнування, перетворили в школу. Видно, прийшов час зворотнього процесу. Звісно, це непросто, бо зачіпає інтереси багатьох освітян. Але якщо розташувати в інших школах міста додаткові молодші класи таки можливо, то групи відкривати вже ніде. Проміжним етапом могло б бути створення тієї ж школи-саду (як у Білашеві), тобто одночасного існування дошкільних груп і молодших класів. Можливо, цілком проблему це б не вирішило, але все ж пом’якшило б гостроту. Пропонуємо читачам сайту висловити свою позицію з цього питання.

[poll id=”11″]
Коментарі
Завантажується...