Чи змусять наші працівники культури Азарова виконати закон?

0 301
Чи змусять наші працівники культури Азарова виконати закон?
Чи змусять наші працівники культури Азарова виконати закон?

Неодноразово наш сайт робив звіти про події культурно-мистецького життя в нашому районі, і щоразу і автори матеріалів, і наші читачі відзначають прекрасну роботу нашого відділу культури, зокрема працівників районного будинку культури та сільських установ культури. Саме завдяки цим людям Здолбунів щороку чи не найкраще в області відзначає День Незалежності, день міста, свято Покрови, день пам’яті жертв голодомору та інші святкові й пам’ятні дати. Ми вирішили поцікавитися, як же живуть і забезпечуються державою люди, які нас роблять кращими, добрішими, щирішими, які приносять нам незабутні хвилини спілкування з мистецтвом. Тим більше що якраз з 1січня 2013 року набрали чинності норми Закону України «Про культуру», якими мали значно покращитися умови роботи працівників культури.

Так от, стаття 29 цього закону має назву «Стимулювання і оплата праці працівників у сфері культури». Її перший пункт говорить, що заробітна плата складається з посадового окладу, надбавки за почесне звання, доплат за науковий ступінь, вислугу років залежно від стажу роботи. Зрозуміло, що далеко не всі наші працівники установ культури мають звання народних артистів, та й докторів наук серед них небагато. Тому реальне на рівні середньостатистичного села стимулювання включає в себе якраз ту саму надбавку за вислугу років. При тому, що заробітна плата завклуба в селі не дотягує і двох тисяч гривень, працівники наших установ чекали цього року з особливими надіями – сподівалися отримати обіцяне державою. Але їх чекало величезне розчарування, бо в тому ж пункті 1 статті 29 йдеться про те, що умови оплати праці визначаються Кабінетом Міністрів України. Думаю, що ніхто не здивується, дізнавшись, що уряд покращувачів досі не спромігся прийняти відповідну постанову. То міністр не призначений, то ще якісь приключки.

Куди тільки не зверталися обдурені працівники культурних установ району – і в обласну профспілку, яка б у нормальній країні мала відстоювати їхні права перед державою-роботодавцем; і до народного депутата Валентина Королюка (тим більше що серед працівників культури району немало членів партії «Батьківщина», у фракцію якої він входить у парламенті). От тільки не чути голосу тих, хто мав би захистити й допомогти – органів державної влади. Адже згідно закону місцеві державні адміністрації мають служити не Берташу чи Януковичу, а тим, хто є джерелом влади в Україні – народу. Закінчується квартал, люди не отримали те, що їм була зобов’язана виплатити держава. Звісно, можна подавати до суду – свого часу саме масові позови освітян змусили владу виконувати закон. Проте «не той тепер Миргород» – суди навряд чи діятимуть за законом. А от на наступній сесії Здолбунівської районної ради відповідне звернення до Кабінету Міністрів України і Президента з вимогою виконати закон, підготовлене депутатом від УНП Володимиром Карпетченком, буде запропоноване до прийняття депутатському корпусу. Сподіваємося, що нарешті прокинуться профспілки, органи державної влади, преса – і спільними зусиллями ми змусимо тих, хто мав почути кожного, прислухатися до голосу закону.

Коментарі
Завантажується...