Чим жив Здолбунів у 2017 році – у звіті міського голови

0 256
Чим жив Здолбунів у 2017 році – у звіті міського голови

Невдовзі відбудеться сесія Здолбунівської міської ради, на якій уже традиційно звітуватиме міський голова Ігор Ольшевський. Не лише про свою роботу, а в цілому про роботу міської ради.

Звісно, офіційні звіти – справа не надто цікава. Однак ми пропонуємо нашим читачам знайти час і ознайомитися із звітом, адже саме в ньому відповіді на питання, як жило місто протягом 2017 року, і які завдання будуть актуальні року наступного.

ЗВІТ

міського голови Ольшевського І.О.

«Про підсумки роботи Здолбуніської міської ради

та виконавчого комітету на 2017 рік»

Шановні депутати! Запрошені! Члени виконкому, працівники апарату міської ради! Керівники комунальних служб та дошкільних навчальних закладів!

Сьогодні, враховуючи вимоги Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, я хочу прозвітувати перед Вами про організацію роботи міської ради, її виконавчого комітету, постійних комісій, апарату управління, про те, що вдалося нам зробити в 2017 році, що залишилось невиконаним, на що потрібно акцентувати увагу в 2018 році.

Хочу відмітити, що свою роботу я будував перш за все виходячи з вимог та повноважень, наданих Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні” і вона є невіддільною від роботи нашого депутатського корпусу, роботи виконавчого комітету, роботи виконавчого апарату міської ради.

Наскільки мені вдалося це зробити, судити звичайно всім Вам, але на мою думку, певні результати цієї роботи є.

Одним з головних завдань, як голова ради, я вбачаю у злагодженій роботі постійних депутатських комісій, роботі депутатів під час сесійних засідань, координації роботи з виконавчим комітетом міської ради, апаратом управління, з районними службами, з фракціями, з осередками політичних партій.

Систематична робота постійних комісій дає можливість глибше вникати в проблеми міста, проблеми кожної вулиці, кожного будинку, прибудинкової території.

В 2017 році проведено 35 засідань постійних комісій, 10 з них були спільними.

За активною участю членів комісій неодноразово вносились зміни до бюджету міста та місцевих програм на 2017 рік, були проведені:

– рейди по контролю за якістю виконання робіт підрядними організаціями;

– обстеження об’єктів на яких першочергово планувалось проведення робіт по благоустрою, зокрема встановлення ігрового обладнання, передбачалось виділення бюджетних коштів на співфінансування або проведення ремонтів ;

– багаторазові виїзди на об’єкти по місту, стосовно яких приймались рішення по відведенню земельних ділянок, як в оренду, так і у власність з відповідними рекомендаціями та висновками.

Враховуючи вищесказане, я хочу подякувати головам постійних комісій Базану Юрію Олеговичу, Бронічу Анатолію Йосиповичу, Бабію Олегу Остаповичу, Українцю Антону Юрійовичу, Чернецькому Віталію Зіновійовичу, а також відзначити активність депутатів: Сироти Дмитра Юрійовича, Кучерук Світлани Сергіївни, Бабак Людмили Василівни, Пивоваренка Петра Миколайовича, Небрончука Олексія Івановича, Калити Тараса Миколайовича, Гордійчука Володимира Григоровича, Намчук Олени Миколаївни, Терепенчука Дмитра Сергійовича, Верещук Оксани Петрівни, Павлової Тетяни Федорівни, Прокопця Дмитра Євгеновича, Семеніва Валерія Вікторовича, Гриценка Юрія Леонідовича, Гриценка Олександра Леонідовича, Микитюк Руслани Вячеславівни, Середюка Станіслава Олександровича.

Практично всі питання, які розглядались на сесіях, попередньо обговорювались на засіданнях постійних комісій і, саме злагоджена робота постійних комісій – це основа оперативного і чіткого проведення пленарних засідань міської ради.

В 2017 році було проведено 8 пленарних засідань, прийнято понад 200 рішень міської ради. Розглянуто такі основні питання:

Про стан та завдання по подальшому вдосконаленню роботи по охороні навколишнього природного середовища та поводження з твердими побутовими відходами в місті Здолбунів, на виконання якого уже на даний час виконано ряд заходів, зокрема частково очищено берегову смугу місцевих водойм від очерету та водоростей, належно підготовлено пляжі до купального сезону, проведено планові обрізки дерев та відновлено і збільшено кількість зелених насаджень в рекреаційних зонах міста, затверджено Програму озеленення міста Здолбунів на 2017-2019 роки, регулярно проводяться роботи по рекультивації земель сміттєзвалища по убезпеченню забруднення прилеглих територій твердими побутовими відходами та дотримання санітарних норм при їх зберіганні, продовжуються роботи по чистці ливневих каналізацій та відведенню стічних вод на проблемних ділянках міста і т.п.;

Про стан та завдання по ремонту, будівництву та утримання автомобільних доріг у місті Здолбунів, у відповідності до якого уже частково проведено капітальний ремонт тротуарів по вулицях Базарній, Мазепи, Шевченка, Л.Українки, С.Наливайка, Незалежності, встановлено пристрої обмеження швидкості біля 4 навчальних закладів міста, проведено дорожню розмітку після завершення поточного ремонту на вулицях міста, встановлено 2 павільйони на автобусних зупинках, продовжуються роботи по ремонту та облаштуванню вуличного освітлення та ін.;

– Про стан та завдання щодо покращення роботи з молоддю та фізкультурно-оздоровчої роботи серед мешканців міста Здолбунова за місцем проживання та в місцях масового відпочинку, яке ми прийняли лише трохи більше місяця тому, але воно дасть нам змогу скоординувати роботу кількох структурних підрозділів в місті і зробити дозвілля молоді більш змістовним і різноплановим, матеріальну базу спортивних об’єктів ще ширшою і якіснішою, а рекреаційні зони в місті ще привабливішими і функціональнішими. Саме тому уже зараз звертаюсь до вас з проханням не бути байдужими, а приймати участь у обговоренні пропозицій щодо облаштування «зони барбекю» в міському гідропарку, проекту пам’ятного знаку на площі Героїв Майдану та проекту спортивного майданчика на території поблизу будинку Шкільна,29;

– Про внесення змін до Порядку залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури міста Здолбунів затвердженого рішенням міської ради від 06 червня 2012 № 528 «Про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Здолбунів», що дає нам можливість врегулювати окремі питання щодо залучення до бюджету міста коштів від пайової участі у розвитку інфраструктури, до речі лише в цьому році в міський бюджет надійшло 133 тис. грн. саме за цією статтею надходжень;

Про встановлення ставок єдиного податку для фізичних осіб-суб?єктів підприємницької діяльності;

Про встановлення податку на майно в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;

– Про затвердження ставок податку на земельні ділянки, саме цими регуляторними актами ми узаконили надходження до міського бюджету місцевих податків і зборів, при чому зміни були внесені з метою пом’якшення податкового навантаження, як на кожну родину так і на суб’єктів підприємницької діяльності, оскільки збільшення розміру мінімальної заробітної плати і прожиткового мінімуму могло відчутно вдарити по кишенях платників податків, якби ми ці зміни не внесли. Але депутати з розумінням віднеслись до непростої нинішньої економічної ситуації і зробили крок назустріч людям.

Заслухано про хід виконання рішень міської ради:

– від 16.03.2016 №70 «Про основні заходи щодо зміни в управлінні багатоквартирними будинками»;

– від 08.06.2016 №129 «Про зміни в організації роботи Комунального підприємства «Міське будинкоуправління» завдяки яким вдалось врегулювати ряд організаційних питань при змінах в управлінні багатоквартирними будинками та визначитись з механізмом фінансової підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у місті Здолбунові.

Виконуючи раніше прийняті рішення сесій впродовж цього року вирішити ряд суттєвих питань, а саме:

– покращити умови для відпочинку в міському гідропарку за рахунок облаштування лавочок з навісами, будівництва дороги з асфальтовим покриттям при в’їзді з вулиці Паркової, встановлення додаткового освітлення, будівництва дитячого ігрового майданчика;

– реалізувати заходи програми «Безпечне місто Здолбунів» і встановити камери відеоспостереження на вулицях міста, завдяки яким уже вдалось розкрити ряд правопорушень;

– продовжити роботи по впровадженню енергоощадливого освітлення на вулицях міста;

– надати матеріальну допомогу спортсменам – чемпіонам України. А також мешканцям міста на лікування і це далеко не повний перелік робіт, що були виконані.

Шановні депутати!

Одним з важливих завдань в роботі міської ради я вбачаю роботу по виконанню наказів виборців, зверненнях депутатів та депутатських запитах. З цією метою пропозиції, зауваження, які висловлюються депутатами на сесіях, на постійних комісіях апаратом міської ради узагальнюються, оформляються як протокольні доручення міського голови, надсилаються до виконання відповідальним особам і перебувають на постійному контролі міської ради, а депутатські запити направляються на розгляд сесії.

Так, саме з ініціативи депутатів міської ради та мешканців міста:

 • розпочато облаштування лежачих поліцейських біля навчальних закладів ( Базан Ю.О., Гриценко О.Л., Сирота Д.Ю, Орлов М.В.);

 • встановлено ігрові майданчики по вул. Фестивальній та Данила Галицького( Павлова Т.Ф., Бабак Л.В.) ;

 • передбачено кошти для участі в спортивних змаганнях спортивним футбольним клубам, міському клубу «Богатир» та іншим громадським організаціям (Гриценко Ю.Л., Гордійчук В.Г.);

 • налагоджено відеозапис з розміщення в мережі Інтернет пленарних засідань та засідань постійних депутатських комісій (Білецький Ю.В.) ;

 • змінено напрям головної дороги по вул. Грушевського (Сирота Д.Ю.);

 • збудовано автобусні павільйони по вул. С.Наливайка та Шкільній (Українець А.Ю., Бабій О.О.);

 • демонтовано недоцільні дорожні знаки по вул. Б.Хмельницького та по вул. Парковій (Небрончук О.І., Бабій О.О.);

 • встановлено додаткові смітники по вул.Фестивальна (Павлова Т.Ф.);

 • проведено ремонт тротуару по частині вул. Шевченка (Броніч А.Й., Орлов М.В.);

 • проведено реконструкцію провулку Огієнка (Калита ТМ.);

 • облаштовано освітлення пр. Шкільного (Білецький Ю.В.

 • заслухано звіти керівників комунальних підприємств на сесії (Сирота Д.Ю.);

 • впорядковано на офіційному сайті ради інформацію про бюджет міста (Орлов М.В.);

 • прийнято рішення про включення до переліку земельних ділянок що підлягають продажу та виготовлення ПДП земельних ділянок по вул. Грушевського (Сирота Д.Ю.);

 • впорядковано з’їзд від вул. Л.Українки до будинку Шкільна,38 (Білецький Ю.В.);

 • започатковано встановлення інформаційних табличок щодо виконавця та балансоутримувача на новозбудованих дозвіллєвих об’єктах (Орлов М.В.);

 • встановлено огорожу та решітки на зливову каналізацію по вул. Парковій (Сирота Д.Ю.);

 • відремонтовано вуличне освітлення провулку Чубинського (Верещук О.П., Микитюк Р.В.);

 • прийнято рішення про обмеження звучання «шансону» в громадському транспорті (Українець А.Ю.);

 • направлено звернення до Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України щодо прискорення розгляду та прийняття проекту Закону про антикорупційні суди і недопущення розгляду та прийняття Законопроекту «Про здійснення державного контролю за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції та законам України» у пропонованій урядом редакції (Кардаш А.Ю.).

– продовжується роботи по упорядкування люків і решіток до комунікацій, які розташовані на проїжджій частині та пішохідних зонах (виведення їх до рівня твердого покриття) (Сирота Д.Ю., Гриценко О.Л.);

– заплановано роботи по ремонту пірсу в міському гідропарку ( Сирота Д.Ю., Калита Т.М., Терепенчук Д.С.)

 • розглядається питання щодо знесення пам’ятника Миколі Приходьку (Калита Т.М., Сирота Д.Ю.)

 • вивчається питання щодо присвоєння окремим мікрорайонам міста назв (Орлов М.В.);

 • планується передбачити кошти для участі в співфінансуванні районної програми розвитку пластового руху для пластових гуртків, які працюють в місті Здолбунові на базі ЗОШ І ступеня №7 (Кардаш А.Ю.);

Я дякую депутатам за ініціативу. Багато пропозицій залишилось, як бачите, не до кінця вирішено, але вони будуть першочергово розглянуті в 2018 році.

Звернення громадян до органів місцевого самоврядування є найбільш поширеною та найдоступнішою формою діалогу та зворотного зв’язку, тому у Здолбунівській міській раді збудована чітка система роботи зі зверненнями громадян, спрямована на їх своєчасний та якісний розгляд.

За десять місяців 2017 року до Здолбунівської міської ради надійшло 1120 письмових звернень громадян.

На усному прийомі у міського голови побувало більше як 100 громадян. Міським головою та заступником проведено 16 виїзних прийомів за місцем роботи та місцем проживання (це у комунальних підприємствах міста, дошкільних навчальних закладах та створених ОСББ). Щомісяця керівним складом апарату управління міської ради проводяться прямі телефонні лінії.

Загальна кількість звернень громадян, які надійшли на адресу міської ради становить 1310 звернень, що на 190 звернень менше до відповідного періоду 2016 року.

Поряд з тим на сайті «Єдина система місцевих петицій» з початку року зафіксовано 22 петиції з яких лише одна набрала 102 голоси та була розглянута на засіданні виконавчого комітету, решта 21 петиція не набрали необхідних 100 голосів та були розглянуті, як звернення громадян.

Крім того упродовж січня-жовтня 2017 року на адресу міської ради надійшло та опрацьовано:

– 57 інформаційні запити (з них 31 від депутатів міської ради);

– 82 депутатських звернень;

– 52 громадян звернулося на видачу ордера на виконання земельних робіт;

– 150 громадян на отримання акту обстеження матеріально-побутових умов;

– більше як 450 громадян за довідками про наявність земельних ділянок. Орган реєстрації громадян, який працює при міській раді прийняв більше, як чотири тисячі громадян.

Через вищі органи влади 17 надійшло звернень.

З початку 2017 року зареєстровано 67 колективних звернень під якими підписалися більше як 700 громадян. З них 16 звернення поставлені на контроль до виконання. У колективних зверненнях громадяни міста не залишаються байдужими до житлово-комунальної інфраструктури міста та його благоустрою, а це ремонт та будівництво доріг по вулицях Словацького, Огієнка, Садовій, провулку Старомильському, будівництво каналізаційних мереж по вулицях Тихій, Князя Володимира, реконструкція вуличного освітлення по вулицях Новій, княгині Ольги, Василя Жука, Грушевського, встановлення ігрового обладнання по вулицях Л.Українки,4, Шкільній 29, Заводській.2-18а, стурбовані жителі і безпекою руху біля шкіл міста

На даний час на контролі до виконання знаходиться більше, як 80 звернень ( з них до 54 з минулих років).

За десять місяців 2017 рік вдалося виконати 30 колективних та контрольних звернень громадян. Так збудовано освітлення по вулицях Віли 5,6, Герцена, Ольжича-Толстого, провулок Грушевського, Яворницького встановлено ігрові майданчики по вулицях Фестивальній, Данила Галицького, проведено капітальний ремонт дороги по вулиці Стуса (звернення з 2008 року) проведено каналізаційну мережу по вулиці Лермонтова( звернення 2015 року), відремонтовано пішохідну доріжку по вулиці Шевченка (звернення 2015 року).

Більша половина звернень, які надходять на адресу міської ради розглядаються на засідання виконавчого комітету, сесіях міської ради, депутатських комісіях і по їх вирішенню приймаються відповідні рішення. Тому вирішуються позитивно.

По структурі надходжень найбільше звернень надійшло по питаннях, які стосуються житлово-комунального господарства. Це 330 звернень таке збільшення відбулося у зв’язку зі змінами щодо управління багатоквартирних будинків.

Надійшло до 300 звернень по земельних питаннях, з них 28 звернень від учасників АТО щодо виділення земельних ділянок під будівництво житла.

Протягом року звернулося більше 200 громадян, які потребують соціального захисту.

Протягом 2017 року проведено ряд зустрічей міського голови з населенням міста :

з громадянами, головами будинкових комітетів, з керівниками ОСББ щодо організації в управлінні багатоквартирних будинків;

з учасниками АТО щодо виготовлення документації по прокладанню інженерних мереж до масиву забудови для учасників АТО.

У міській раді передбачено прийом громадян у позаробочий час. (Субота з 9.00 до 12.00).

Звернення наших громадян є однією із складових частин Плану Соціально економічного розвитку міста Здолбунова та місцевих програм.

У 2017 році проведено 11 засідань виконавчого комітету на яких

прийнято понад 270 рішень, розглянуто біля 700 звернень громадян, підприємств та установ міста.

На розгляд засідань виконавчого комітету виносяться проблемні питання, які потребують оперативних рішень та задоволення звернень громадян.

Рішення готуються та приймаються згідно Закону України «Про доступ

до публічної інформації».

Щокварталу заслуховуються питання про виконання міського бюджету.

В кінці року затверджуються списки квартирного обліку, де станом

на 01.01.2017 перебуває 269 сімей.

Протягом біжучого року розглянуто біля 170 питань, що стосуються виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади.

Двічі на рік на засіданні виконавчого комітету заслуховуються звіти про розгляд звернень громадян.

У серпні прийнято рішення «Про стан роботи по соціальному захисту населення», а це покращення роботи з недієздатними громадянами та дітьми-сиротами.

Протягом року міською радою надано матеріальної допомоги громадянам приблизно 179,600 тисяч гривень, з них: учасникам АТО – 10 тисяч гривень, на поховання – 16,800 тисяч гривень.

Розгляд питання щодо підготовки житлово-комунального господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років дало можливість, у першу чергу, вчасно розпочати опалювальний сезон, провести ремонти та ревізію котелень, насосних агрегатів, будинків, заготовити паливо-мастильні, посипні та протиожеледні матеріали.

Рішенням виконавчого комітету затверджено розмір тарифів на теплову енергію та послугу з централізованого опалення.

У лютому місяці заслухано звіт начальника комунального підприємства «Здолбунівводоканал» про роботу підприємства.

В зв?язку з виконанням Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», змінюються форми управління будинками, дане питання розглядалось у листопаді на засіданні виконавчого комітету.

Комунальне підприємство «Міське будинкоуправління» знаходиться в стадії реорганізації, так як право утримання та управління будинками переходить до ОСББ та управлінських компаній.

На даний час в місті є 52 ОСББ, та дві управлінські компанії, які обслуговують 91 будинок.

Щомісяця на засіданні виконавчого комітету розглядаються питання щодо захисту майнових та житлових умов дітей. У поточному році їх було 45.

Розгляд питання про раціональне використання земельних ділянок на території міста забезпечило проведення інвентаризації договорів оренди та покращило надходження орендної плати згідно укладених договорів.

Виконаний в повному обсязі затверджений на засіданні виконавчого комітету перелік об’єктів та об’ємів робіт по благоустрою парків, скверів, зон відпочинку на території міста.

У вересні заслухано інформацію Здолбунівського відділення поліції про стан законності боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на території міста Здолбунів, а також намічено ряд заходів по взаємній співпраці з міською радою. У цьому році вдалося втілити в життя програму «Безпечне місто» – це 19 камер, які охоплюють основні вулиці міста під постійним контролем працівників відділення поліції. Дана робота буде продовжуватися.

Виконуючи рішення виконавчого комітету, впорядковано рух великовантажного транспорту по вулицях міста.

Підготовлено проекти місцевих програм на 2018 рік та подано на розгляд депутатів.

Злагоджена, спільна робота депутатів, членів виконавчого комітету, працівників апарату міської ради, комунальних підприємств та враховуючи звернення мешканців міста дала можливість реалізувати більшість програм, які ми прийняли на 2017 рік.

Бюджетні відносини.

Весь бюджет міста – 47 566 305 грн., в т.ч.

 • 46 053 500 грн. – загальний фонд

 • 1 512 805 грн. – спеціальний фонд.

Виконано: станом на 01.11.2017 року – 41 860 922 грн., 88% від річного плану.

План Факт на 01.11.2017

Витрати:

– апарат управління – 4214004 3100476

– дошкільна освіта – 18986149 15627765

– культура – 286600 241792

План Факт на 01.11.2017

– благоустрій 8635838 7244174

– соціальний захист 198000 155750

– інші – 1727451 1200981

Витрати:

– благоустрій 7918015 7200538

– капітальний ремонт

– житлового фонду 2970242 2718378

Використання коштів бюджету розвитку.

Надходжень від продажу землі станом на 01.11.2017 – 280 683 грн.

Використано:

1. Благоустрій міста – 455 2093 грн.

2. Капітальний ремонт житлового фонду – 1087350 грн. грн.

3. Дошкільна освіта – 1 187 752 грн.

4. Будівництво та реконструкція – 1 125 919 грн.

5. Поновлення статутних фондів комунальних

підприємств – 303058 грн.

6. Виготовлення містобудівної документації – 9000 грн.

7. Апарат міської ради – 24 758 грн.

8. Культура – 15000 грн.

9. Субвенції обласному бюджету – 800 000 грн.

10. Програма «Безпечне місто» (камери) – 900862 грн.

Перше на чому, я хочу зупинитись – це на виконанні робіт по благоустрою міста.

На дані цілі ми виділили 15900 тис. гривень.

Що вдалося зробити і куди витрачені дані кошти?

Міською радою організовано виконання таких робіт:

В 2017 році для виконання робіт по капітальному та поточному

ремонту доріг міста витрачено 7 756 тис.грн

За ці кошти проведено:

– ямковий ремонт 43 вулиць, загальною площею 7060 кв.м., на суму

2 648 тис.грн;

– капітальний ремонт дорожнього покриття по вулиці Яворницького площею 1543 кв.м., протяжністю 173 м.п. на суму 885 тис. грн;

– проведено капітальний ремонт дорожнього покриття проїзду від вулиці Шкільної до ДНЗ «Усмішка», загальною площею 925 кв.м, з них: дорога становить 841кв.м., пішохідна доріжка 84 кв.м, протяжність дороги 90 м.п. Сума виконаних робіт становить 417 тис.грн;

– виконано капітальний ремонт дорожнього покриття по вулиці Стуса. Площею 2525 кв.м кв.м., протяжністю 444 м.п. на суму 1359 тис.грн;

– завершено капітальний ремонт дорожнього покриття привокзальної площі по вулиці І.Гончара. площею 846 кв.м на суму 259 тис.грн.;

– зроблено капітальний ремонт дорожнього покриття частини дороги по вулиці Наливайка, протяжністю 115 м.п., площею 900 кв.м та пішохідної доріжки по вулиці Г.Мазепи – Базарній площею 1050 кв.м. Загальна вартість виконаних робіт становить 1361 тис.грн;

– розпочато капітальний ремонт вулиці Шкільної з влаштуванням транспортної розв’язки на розі вулиць Шкільна-Шевченка-Паркова. В 2017 році з міського бюджету на вищеназваний об’єкт виділено 800 тис.грн.

Загальна протяжність реконструйованих в 2017 році доріг становить майже 1 км.

Станом на 1 листопада 2017 року в місті Здолбунів налічується 137 вулиць та провулків (в т.ч. шість вулиць нового мікрорайону для учасників (АТО), загальною протяжністю 73.42 км, з них 69 вулиць та провулків протяжністю 48.21 км заасфальтовані, а 68 вулиць та провулків, протяжністю 25.21 км необхідно заасфальтувати.

В 2017 році міська рада приділила увагу капітальному і поточному ремонту пішохідних доріжок.

– Проведено частковий ремонт доріжок по вулиці Незалежності, Шкільній, Ясній, Пушкіна, Шевченка, Л.Українки. Загальною площею 912 кв.м на суму 250 тис. грн.

– Завершено капітальний ремонт пішохідних доріжок по вулиці Яворницького, протяжністю 120 м.п., по вулиці Г.Мазепи – Базарній протяжністю 300 м.п. та по вулиці Шевченка (від вулиці Грушевського до вул.8 Березня) протяжністю 205 м.п., площею 480 кв.м на суму 435.8 тис.грн.

З метою забезпечення безпеки руху на дорогах міста Здолбунів нанесено осьову розмітки та розмітку типу «пішохідний перехід» на 44 пішохідних переходах на суму понад 98 тисячі грн.

В поточному році КП «Здолбунівське» було придбано 79 дорожніх знаків та обладнано пристроями примусового зниження швидкості три пішохідних переходи біля ЗОШ №1,№4 та гімназії на суму 100 тис.грн.

На утримання автомобільних доріг в зимовий період міська рада витратила кошти в сумі близько 495 тисяч грн. А на утримання вулиць двірниками станом на 1.11.2017 року виділено близько 996 тисяч грн.

Також в 2017 році проведено відсипку вживаним асфальтом та щебенем частково вулиці Віли,3, Віли,2, частину вулиці Б.Тена, вулицю Шкільну (біля ЗОШ №4), Граничну та провулок Зелений.

З метою покращення стану освітленості міських вулиць та впровадження енергозберігаючих технологій в місті Здолбунів в 2017 році виконано робіт на 549 тис.грн., а саме проведено:

реконструкцію вуличного освітлення по вулицях 8 Березня – І.Гонти Протяжність нової лінії становить 2.4 км, вартість робіт 240 тис.грн., з них в 2016році виконано роботи на 200 тис.грн., в 2017 році на 40 тис.грн.;

– реконструкцію вуличного освітлення по вулиці Д.Яворницького – Шкільній. Протяжністю 1.2 км.п, вартість робіт 151 тис. грн.;

– реконструкцію вуличного освітлення по вулицях Герцена – Старицького – провулку Старицького. Протяжність мережі 1.0 км. Вартість робіт 138 тис.грн;

– будівництво вуличного освітлення по вулицях Віли,5 – Віли,6. Протяжність лінії 740 м.п., на суму 63 тис.грн.;

– будівництво вуличного освітлення по провулку Грушевського. Протяжністю 360 м.п ., на суму 48 тис.грн;

– реконструкція вуличного освітлення по вулицях Ольжича – Нечуя –Левицького – Толстого. Протяжністю 1.26 км, на суму 109 тис.грн.

Також протягом 2017 року КП «Здолбунівське» проведено поточний ремонт вуличного освітлення по провулку Шкільному, частині вулиці Шкільної (від ЗОШ№4 до будинку №21а), частині вулиці Шевченка, Кн.Ольги, частини вул. Грушевського (біля пожежної частини). Протягом року проведено замінену більше 100 ртутних ламп на енергозберігаючі та світлодіодні.

Зазначу, що в місті зі 137 вулиць та провулків повністю освітлено 96, частково освітлено п’ять, потребує освітлення 34 вулиці та провулки.

Загальна протяжність освітлених в 2017 році вулиць становить більше 7.2 км.

При загальній протяжності всіх міських вулиць 73.42 км. Протяжність вулиць з вуличним освітленням більше 60 км.

Велику увагу в 2017 році було приділено будівництву нових дитячих майданчиків. Так по вулиці Фестивальній з’явився новий ігровий майданчик, де було встановлено чотири одиниці ігрового обладнання на суму 18 тис.грн. По вулиці Д.Галицького – шість одиниць ігрового обладнання та лавочка. На суму більше 30 тис.грн. В сквері по вулиці Грушевського – сім одиниць обладнання , дві лавочки, смітнички. На суму 74 тис.грн. В міському гідропарку збудовано новий великій ігровий майданчик, де встановлено п’ять одиниць обладнання, чотири лавочки, смітнички та проведено заходи по озелененню. Вартість робіт становить майже 247 тис.грн. В цілому на облаштування ігрових майданчиків було виділено 369 тис.грн.

З метою недопущення забруднення грунтових вод та питної води в колодязях жителів мікрорайону «Осада» В 2017 році було продовжено комплекс робіт по будівництву каналізаційної мережі по вулицях Коперніка, Миру, Західній. Квітневій. На вищеназваний об’єкт з міського природоохоронного фронду було виділено 585 тис.грн., з обласного 146,2 тис.грн. роботи по будівництву каналізації завершено, тепер необхідно виконати роботи по ремонту дорожнього покриття на вищеназваних вулицях.

Також за кошти міського природоохоронного фонду розпочато роботи по будівництву каналізації по вулицях Мартинівка, Польова, Б.Тена, Івасюка, провулках Щепкіна та Комунальному. Для будівництва об’єкта виділено суму 900 тис.грн. З обласного природоохоронного фонду в 2017 році на цей об’єкт коштів не було виділено. В 2018 ріці міська рада планує продовжити будівництво каналізації по вищеназваних вулицях з залученням коштів обласного природоохоронного фонду.

З метою недопущення підтоплення житлових будинків та установ, в 2017 році проведено заходи по чистці зливової каналізації по вулицях Міцкевича, Чубинського, Ольжича, Зеленій та Львівській. Вартість робіт становить 140 тис.грн.

Традиційно міська рада приділяє велику увагу зонам відпочинку в місті . Так в міському гідропарку було збудовано нову пішохідну доріжку від центральної алеї до вулиці Нової, площею 480 кв.м, протяжністю 205 м.п., на суму 435 тис.грн. Весною до початку купального сезону було проведено комплекс робіт по очищенню пляжної зони від очерету за допомогою спеціальної техніки на суму близько 100 тис. грн.. Комунальним підприємством «Здолбунівське» проведено роботи по освітленню пішохідної доріжки від пірса до мосту , протяжністю більше 100 м.п., було завезено більше 20 машин піску для відсипки пляжної зони та волейбольних площадок . Додатково було встановлено 2 навіси на суму 36 тис.грн, смітнички, лавочки. З метою розширення зони відпочинку в міському гідропарку та сполучення двох сторін озера в 2017 році розпочато роботи по будівництву моста. За кошти міського бюджету в 2017 році профінансовано роботи на суму 509 тис.грн. До початку купального сезону на дитячому пляжі по вул.Старомильській також виконано роботи по очищенню берегової зони озера на суму 20 тис.грн. Всі зони відпочинку міста були підготовлені до літнього купального сезону. В цілому на підготовку та утримання міських пляжів міська рада витратила більше 100 тисяч грн.

Для покращення ефективності роботи КП “Здолбунівське” міська рада виділила кошти на придбання нової комп’ютерної техніки, електрогенератора, газового обладнання на автомобіль, зарядно-пускового пристрою та на поточний ремонт приміщень підприємства.

В 2017 році вищеназване підприємство продовжило роботи по впорядкуванню території виділеної під будівництво ринку для продажу сільгосппродукції. Протягом року виконувались роботи по відсипці території та її освітленню. За кошти міського бюджету проведено частину робіт по огородженню території. В 2017 році на цей об’єкт виділено 50 тис.грн.

З метою недопущення нещасних випадків, руйнування будівель КП “Здолбунівське” зрізано більше 60 аварійних дерев на суму більше 20 тис.грн. та проведено обрізку дерев по вулицях міста на суму 6 тис.грн.

Для покращення екологічного та естетичного стану міста в поточному році було влаштовано більше 65 квітників та посаджено більше 1100 дерев В цілому на виконання заходів по озелененню міста було виділено близько 74 тис. грн.

Для виконання робіт по благоустрою міста в 2017 році додатково було залучено коштів на суму 42.3 тис.грн.

Шановні депутати, присутні! Одним з основних напрямів нашої роботи є

капітальний ремонт житлового фонду.

Капітальний ремонт житлового фонду:

Передбачено кошти в сумі 1546,215 тис.грн.

Виконані роботи на суму 1376,215 тис.грн.:

 • ремонт покрівель на суму 851,815 тис.грн (проспект Цементників,2, вул..Степана Бандери 6;

в тому числі виділено кошти на проведення капітальних ремонтів покрівель для об’єднань співвласників багатоквартирних житлових будинків міста Здолбунів в сумі 323,95тис.грн ( ОСББ «Добробут» 2 Лютого 6а, ОСББ «Квітковий дім» Степана Бандери 8).

Для ОСББ «Надія» житлові будинки по вул. Садова 6, Садова 8, вул.Церковна 4, ОСББ «Коперник» Коперника,53 виділені кошти в сумі 160,0 тис.грн на умовах співфінансування відповідно до розміру дольової участі.

 • ремонт електромереж на суму 149,0 тис.грн (вул.Степана Бандери 6, Фабрична,1);

 • виділено кошти на капремонт житлового будинку з підсиленням несучих конструкцій по вул.Гетьмана Мазепи 24а, на суму 85,0 тис.грн тис.грн;

 • капремонт житлового будинку по вулиці Івана Гончара 23, на суму 65,0 тис.грн (ОСББ «Надія»)

 • капітальний ремонт фасадів на суму 395,4 тис.грн по вул.Яворницького 23, Щепкіна 25 (ОСББ «Дружба 2»), вул.Міцкевича,40 (ОСББ «Надія»).

Велику увагу приділяли у 2017 році і дошкільним навчальним закладам.

Було проведено капітальний ремонт приміщень ДНЗ (заміна вікон та дверей на металопластикові віконні та дверні блоки) за сприяння народного депутата України Дехтярчука О.В. та Здолбунівської міської ради, а саме:

з/п

Назва ДНЗ

Міський бюджет, грн.

Державний бюджет, грн.

Разом, грн.

1.

ДНЗ «Усмішка»

83 075

466 000

549 075

2.

ДНЗ «Ладоньки»

80 748

242 000

322 748

3.

ДНЗ «Чебурашка»

50 000

103 000

153 000

4.

ДНЗ «Дзвіночок»

179 000

179 000

5.

ДНЗ «Грайлик»

50 000

10 000

(20 тис.)

60 000

ВСЬОГО

263 823

1 000 000

1 263 823

Згідно обласної Програми з енергоефективності на умовах спів фінансування проведено реконструкцію систем теплопостачання в ДНЗ із встановленням вузла регулювання спожитої теплової енергії, а саме на суму:

– ДНЗ «Ладоньки» – 79 892 грн.;

– ДНЗ «Усмішка» – 86 292 грн.;

– ДНЗ «Дзвіночок» – 57 996 грн.

В ДНЗ «Грайлик» придбано газовий котел «Рівнетерм-96» на суму 26 622 грн., фарби, лаки для поточного ремонту на суму 1101,6 грн., проведено поточний ремонт в частині опорядження двох фасадів і заміни вікон на суму 144 997 грн.

Для ДНЗ «Дзвіночок» на поточний ремонт приміщення для відкриття додаткової групи виділено 195 000 грн. (освоєно станом на 01.11.2017 – 75 993 грн.), на капітальний ремонт павільйонів виділено 50 000 грн. (освоєно – 34 117 грн.), для закупівлі предметів, обладнання та інвентарю виділено 2014 грн.

Для ДНЗ «Ладоньки» на поточний ремонт покрівлі господарського блоку виділено 35 000 грн., проведено поточний ремонт кухні на суму 26 200 грн. та поточний ремонт коридору на суму 9 626 грн. На придбання господарських, будівельних товарів та миючих засобів передбачено 15 000 грн.

Для ДНЗ «Чебурашка» на придбання будівельних господарських товарів та миючих засобів передбачено 4000 грн.

Для ДНЗ «Усмішка» на виготовлення проекту по капітальному ремонту зовнішніх сходів та мощення навколо ДНЗ виділено 20 000 грн., на поточний ремонт системи водопостачання та каналізації виділено 49 981 грн., на виготовлення технічного паспорту будівлі – 15 013 грн., для придбання матеріалів, обладнання, інвентарю, миючих засобів – 3043,6 грн.

Шановні колеги!

Я в своєму виступі не зміг глибоко проаналізувати всі ділянки нашої роботи. Мене доповнять виступаючі. Але саме від того, як ви сприйняли дані рекомендації, даний аналіз, яка реакція буде на їх виконання, залежить дуже і дуже багато. І саме основне це змінити відношення людей до влади, все зробити, щоб влада була для людей. Саме від позиції кожного з нас, ініціативності, наполегливості, сумлінності, відповідальності залежать наші результати, хочеться щоб вони були вагомими.

Ми всі добре знаємо і розуміємо, що проблем у місті ще дуже і дуже багато.

Вирішення їх буде залежати перш за все від надходжень коштів в міський бюджет, від раціонального їх використання, від згуртування всіх зацікавлених до вирішення цих проблем, резерви в цьому напрямі дуже і дуже великі.

Завершуючи свій виступ, хочу подякувати депутатам, членам виконавчого комітету, працівникам апарату управління за порозуміння, підтримку в роботі, в цілому конструктивну і ділову співпрацю у розв’язанні питань соціально-економічного розвитку міста. Всі ми прийшли з однією метою зробити все, щоб відродити у людей почуття господаря свого дому, гордості за свою державу – Україну.

Коментарі
Завантажується...