Делегація зі школи Здолбунова відвідала Польщу

0 268
Делегація зі школи Здолбунова відвідала Польщу
Делегація зі школи Здолбунова відвідала Польщу

З 07 квітня по 11 квітня 2013 року делегація Здолбунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 у складі 20 чоловік за запрошенням польської сторони відвідала м. Прушков Мазовецького воєводства Республіки Польща.

Шоста зустріч, подекуди, була підсумком нашої трирічної співпраці. Учні та вчителі нашої школи, разом з польськими учнями та учителями підготували культурно-історичні варштати під назвою – «Бути сусідами». Ми розмовляли про нелегкі польсько-українські відносини на протязі тисячолітньої історії двох народів, про їх наслідки у нашому сьогоденні; про звичаї та літературу, які нас об’єднують і про те, що відрізняє, чи ділить. Зважаючи на прохання польської сторони про участь у проекті європейської інтеграції, історично-культурні слухання мали довести комісії Євросоюзу важливість подальшого розвитку наших сусідських відносин через призму спільної історії , літератури та родинних зв’язків.

У рамках перебування нашої делегації було сформовано програму перебування на території Польщі. Найважливішим став перший день 08.04.2013 року, коли і відбулась конференція про польсько-українські відносини що зближують два сусідні народи.

На наступний день учні побували у музеї Ярослава Івашкевича та здійснили екскурсію до дому – музею композитора Ф.Шопена у Желязовій Волі. Також делегація побувала у Варшавському університеті та науковій бібліотеці, учні мали можливість самостійно провести експерименти у Центрі наук Коперник. Разом з новими знайомими ми гуляли вулицями старого міста у Варшаві, відпочивали у басейні, пізнавали історію Прушкова – дуже подібну до історії Здолбунова. Поляки приймали нас у своїх оселях з радістю і відкритим серцем.

З гарним настроєм, щирими слізьми та широким серцем ми покидали гостинну школу у м. Прушкові.

Mаємо надію, що наша співпраця буде довга і взаємовигідна, адже так багато залишається ще не побачених місць, нерозв’язаних питань, непізнаних друзів.

Ж. Рудик, директор Здолбунівської ЗОШ № 5. Джерело – zdosvita.at.ua

Коментарі
Завантажується...