Уже традиційно теплими травневими днями Україна святкує День Європи. От і сьогодні у великих і маленьких містах люди вийшли на вулиці, щоб разом відсвяткувати свято європейської єдності.

У Здолбунові справжній європейський марафон відбувався біля районного будинку культури. На жаль, відсутність відкритого стаціонарного майданчика в місті дається взнаки, бо цікаві і різноманітні виступи могли бачити тільки ті глядачі, що стояли просто перед виконавцями. Було б непогано реконструювати територію поблизу пам’ятника Уласу Самчуку, перетворивши її в площу з невеличкою сценою. Бо бур’яни на навколишніх псевдо клумбах місцевість явно не прикрашають.

 

 

Тридцять п’ять концертних номерів від різних навчальних та виховних закладів були цікавими і переважно відповідали тематиці заходу. Школи міста, будинок дітей та молоді, клуби за місцем проживання намагалися показати найкраще зі своїх програм.

Нерозуміння викликали в більшості присутніх хлопці, одягнені як радянські солдати часів другої світової війни, та дівчата в радянських шкільних формах з червоними піонерськими галстуками. Як виявилося, Здолбунівська гімназія підготувала уривок з вистави, в якій нібито йшлося про гуманізм та загальнолюдські цінності. Проте з темою об’єднаної Європи це мало узгоджувалося, особливо в контексті реальної історії, тому в останній момент керівництво району та відділу культури вирішило, що для конкурсу драмгуртків червоні галстуки могли б бути доречними костюмами, а от до Дня Європи таки відношення не мають.

Поряд з переважно сильними номерами були й дещо слабші. Хотілось би, щоб керівники творчих колективів таки відповідальніше ставилися до своїх вихованців і не випускали на публіку поки що не готових учасників.

Влада була представлена головою Здолбунівської районної державної адміністрації Олександром Бухалом, головою Здолбунівської районної ради Василем Тимощуком та секретарем Здолбунівської міської ради Валентиною Капітулою. Вони тривалий час перебували серед міської громади, спілкувалися з людьми, дивилися програму. Звісно, це добре, бо все ж влада має бути органічною частиною суспільства, а не його верхівкою.

Тепло сприйняли присутні виступ колективу товариства польської культури. Було приємно спостерігати за жінками поважного віку в національних польських строях, які разом з настоятелем римо-католицького костелу спілкувалися з мешканцями міста, демонструючи єдність двох європейських народів – українського і польського.

Зрештою, попри певні недоліки, чудово, що така традиція святкування Дня Європи в Здолбунові прижилась і стала чудовою нагодою продемонструвати таланти наших юних і старших здолбунівчан. Переконані, що всі вдячні за підготовку відділу освіти і відділу культури.

 

 

 • Таня

  дуже прикро що люди не побачили виставу, в гімназії євроклуб працює давно і дуже добре розбирається в європейських ціннностях, про що свідчать свідчать перемоги клубу в Україні. А ваш погляд “Здолбунівська гімназія підготувала уривок з вистави, в якій нібито йшлося про гуманізм та загальнолюдські цінності.” просто є образливим.

  • Таня

   є трохи помилки в мене, але ж толерантні люди зрозуміють, а інші осудять, ну як завжди…

  • здолбунівчанка

   Оскільки уривок з вистави не бачили, то таки “нібито”. До речі, запитували багатьох людей, і точки зору кардинально відрізняються. Одні кажуть, що треба було показати виставу, бо вона того варта, інші категорично проти, бо не те місце й не та нагода. І ті, й інші – цілком нормальні люди. Просто всім треба навчитися іншу точку зору сприймати спокійніше – в рамках тієї ж європейської толерантності.

 • Наталія Павловська

  Редакції газети “zdolbuniv.com” пропоную
  переглянути відео вистави “Гер переможений” у виконанні Здолбунівського
  драматичного гуртка “Тріумф”, аби відчути хоч крихту докорів сумління
  за принизливі звинувачення у недоречності сценічного антуражу та
  недоцільності показу постановки на міському Святі Європи. В рік
  європейських цінностей в Україні “недоречність” толерантності, людяності
  та милосердя ( “НЕ НІБИТО” , а саме такі цінності були представлені у
  виставі!) викликають риторичне запитання щодо самого заходу: це крок до
  Європи чи сценічний антураж, за яким ховається стереотипне радянське
  мислення. А щодо образ та сліз дітей не переймайтеся: це… дрібниці на
  шляху до Європи. З повагою керівник гуртка.
  https://www.youtube.com/watch?v=PxC9AOSA09Q

  • катя

   Можна подумати, що редакція комусь щось забороняла! ну не перекладайте з хворої голови на здорову. Що, сльози дітей були викликані редакцією??? Я була на святі і бачила, хто бігав до дітей. Ну точно не редакція, бо начальник відділу культури Олена МАзепа не в редакції сайту. Чи ні? проблема в тому, що взагалі не було концепції свята – отак собі насмикані різні номери. І дуже довго. Я там уже ледве стояла, щоб дочекатися своїх дітей. А тут ще вистава. Може й добре що не було, бо все одно б ніхто нічого не побачив і не зрозумів. Свято було просто нікудишнє, якась тусовка без смисла і без смаку.

   • Танюшка

    а причому тут редакція сайту? яка забороняла показувати виставу))) уважніше читайте)

X