День Незалежності в Здолбунові: сльози солдата і вдячність земляків (фото)

0 323
День Незалежності в Здолбунові: сльози солдата і вдячність земляків
День Незалежності в Здолбунові: сльози солдата і вдячність земляків

День Незалежності… Були ті, хто вважав, що в час війни свята недоречні. Проте сьогодні ми побачили, що головне у найбільшому святі державі – правильно розставлені акценти. Люди, що прийшли в холодний дощовий день до будинку культури цементників, отримали заряд патріотизму і переконаності, що ми переможемо в цій війні. А водночас біль втрат не залишав серця людей.
Розпочали з молитви, яку відслужили за Україну отець Віталій та хор Свято-Петропавлівської церкви УПЦ КП. Прикметно і приємно, що отець Юрій, священик УПЦ Московського патріархату, в своєму слові побажав українцям перемоги і миру. Адже саме перемога у цій війні тільки й може гарантувати нам усім тривалий мир. Також своє слово виголосив представник Християн Віри Євангельської. Багатьма було відзначено, що не було римо-католиків і греко-католиків, а також представників багатьох протестантських церков. Зі слів їх прихожан, запрошень до спільної молитви вони не отримували. OLYMPUS DIGITAL CAMERAЯкщо це так, то голові адміністрації потрібно поцікавитися у відділу внутрішньої політики, чому так сталося. Адже спільні багатоконфесійні молитви на День Незалежності давно стали гарною традицією нашого міста. Дуже добре, що підріс синочок Тетяни Садикової, і наша ведуча знову повернулась на сцену. Без Тані цей захід був би не таким емоційно наснаженим. А Шевченків «Кавказ» у її виконанні бездоганний. Молодому ведучому Олександру було в кого вчитися, і він намагався відповідати високому рівню своєї колеги.
Чудове виконання гімну нашими здолбунівськими артистами було підхоплене всім залом. З нашої точки зору, це виконання мало б замінити безбарвний «офіціоз», записаний у часи президентства Януковича, яким керується досі наша районна рада. Бо якщо сьогодні гімн надихав, то той присипляє.
OLYMPUS DIGITAL CAMERAСьогодні все було чудово – і «Червона калина», і «Молилася мати», і «Україно», і всі решта номерів програми. Проте пісню пам’яті Небесної сотні у виконанні Ірини Мельник хочеться виділити особливо. Ця пісня торкнулася душі кожного присутнього.
Одним з найбільш щемливих моментів стало нагородження тих наших земляків, які тривалий час воювали на сході, а зараз, в основному через лікування поранень, отриманих на фронті, перебувають вдома. Не всі змогли прийти, проте коли зал стоячи оплесками зустрічав Віктора Зінкевича та Дмитра Левчика, плакали і самі солдати, і присутні. Вони бачили й пережили те, чого не знає більшість із нас. Вони знають, що таке війна. Наша щоденна увага, наша повага потрібні їм і їхнім родинам.
Одночасно з урочистостями внизу у фойє волонтери продавали на потреби армії куліш і булочки. OLYMPUS DIGITAL CAMERAЧлени робочої групи з допомоги армії вдячні магазину «Смакота» за безкоштовне випікання булочок. Свій великий внесок у збір коштів зробила депутат обласної ради Ніна Путіліна – вона кілька годин продавала разом з помічницями булочки, не втомлюючись кожному пояснювати потребу такого заходу. Половина зібраних сьогодні грошей – 2 тисячі 600 гривень! – виторгувані саме нею. Все решта – куліш, купівля оберегів, просто збір грошей у наметі, – принесли також більше двох тисяч гривень. Детальний звіт буде надано робочою групою.
Доволі багато було продано оберегів для солдатів. Уже сьогодні частина з них вирушила на схід до бійців батальйону «Горинь» – здолбунівчан, оскільки якраз принагідно в частину їхав автомобіль з допомогою. Серед оберегів були й ляльки-мотанки, які прямо під час майстер-класу виготовляли і діти, і дорослі. Разом з оберегами вирушили дитячі листи і малюнки, яких теж було чимало.
Дуже сподобались присутнім роботи карикатуриста Віктора Голуба. Біля них постійно було багато людей, які зацікавлено обговорювали побачене.
OLYMPUS DIGITAL CAMERAТакож було розгорнуто прапор на площі Героїв Майдану – попри дощ, люди радо взяли участь в акції. В небо злетіли синьо-жовті кульки з прив’язаними птахами як символами душ загиблих за Україну під час подій цього року.
Свято вдалось. Щире, патріотичне, непафосне, воно стало святом єдності здолбунівчан перед загрозою військового вторгнення чужої держави. Щира вдячність директору Здолбунівського районного будинку культури і всьому її прекрасному, професійному і патріотичному колективу; здолбунівським освітянам і відповідальній за проведення свята Ірині Рудько – у тісній співпраці вони подарували нам можливість відчути себе гідними громадянами великої країни з гордою назвою Україна!
Слава Україні ! Слава героям!

Коментарі
Завантажується...