День визволення Здолбунова від російських військ обійшовся без чиновників

0 202

8 лютого 1919 року війська УНР визволили міста Рівне та Здолбунів від більшовицької окупації. Минуло 97 років, але ця подія не забута.
За повідомленням у соціальній мережі Facebook Юрія Юрченка, 8 лютого активісти Здолбунівського осередку Цивільного корпусу “Азов” поклали квіти на могили бійців армії УНР, що поховані на одному із Здолбунівських кладовищ. На місці поховання відбулася коротка історична довідка про хід визвольних боїв, та командувача цією операцією Бориса Мегеровського, полковника УНР, який помер у 1926 році у Здолбунові, де і був похований. Активісти вшанував полеглих за Волю Української Nації героїв хвилиною мовчання.

Можна лише додати, що, як і передбачав у соціальних мережах Юрій Шадий, жодного чиновника жодного рівня під час вшанування героїв помічено не було. І справа тут не у відсутності патріотизму, а в першу чергу в тому, що сучасні уявлення про історію України ніяк не торкнулися покоління тих, хто вчив її за московськими лекалами. Та й молодші здебільшого слабко орієнтуються в цих питаннях, адже це потребує копіткої самоосвіти.

Виходячи з того, що історичні дискусії останнім часом стали дуже палкими, пропонуємо місцевим краєзнавцям та історикам розміщення на сайті матеріалів, які б стосувалися історії Здолбунівщини. Єдине прохання – лаконічність і доступність. Можливо, прочитавши свою історію, ми зможемо краще зрозуміти себе.

Коментарі
Завантажується...