Депутатська опозиція в Здолбунівській міській раді хоче передати землі гідропарку в приватні руки?

0 347

За останні десять років гідропарк став не лише окрасою, а й справді улюбленим місцем відпочинку здолбунівчан. Там гуляють мами з дітками, пари поважного віку, там святкують і займаються спортом. І перспективи розвитку території значні, адже за умови постійних вкладень і правильного планування це буде справжній культурний, спортивний, розважальний і відпочинковий центр міста.

І щоб гідропарк завжди був рекреаційною зоною (тобто лише для відпочинку!), на сесії 14 березня депутати мали проголосувати проект рішення про затвердження проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування Комунальному підприємству «Здолбунівське» для облаштування міського гідропарку. Тобто мали бути оформлені документи на 23 гектари землі, яка була б у постійному користуванні міського комунального підприємства. Без такого узаконення земля залишатиметься міською, але будувати на ній нічого не можна, а от її призначення (лише для рекреаційних цілей!) при бажанні змінити можна. Так от щоб там завтра не з’явились приватні котеджики, «наливайки» чи ще якісь споруди, і треба таке узаконення. Міські голови і депутати змінюються, а земля мала б закріплене цільове призначення і належала б комунальному підприємству міської ради.

Проект рішення пройшов комісії, був схвалений, але…

Об 11 годині 22 хвилини в сесійній залі з’явився депутат Станіслав Середюк. На комісіях не був, на Дні депутата не був… На сесію запізнився майже на півтори години, і пішов через десять хвилин після розгляду питання про землю на гідропарку. З чого б це така увага саме до цього питання?

Про це пізніше, а події розгорталися стрімкою. Частина депутатів раптом вирішила, що голосувати за цей проект рішення вони не будуть. Бо занадто багато землі для гідропарку, і чого комунальному підприємству… Пояснення працівників міської ради і міського голови Ігоря Ольшевського про те, що це необхідно згідно закону, щоб хоча б ту ж саму сцену почати будувати через кілька місяців, не переконали кількох депутатів, у яких виникли питання…

Взяли перерву для консультацій, і тут піднявся депутат Станіслав Середюк і пішов до міського голови. На жаль, на відео чути діалог, але не видно персоналій. Тому доведеться зробити деякі розшифровки. Все розпочалося з фрази «Дайте приватному бізнесу зайти на гідропарк!», сказаної Середюком. На відео її немає, тому передаю не дослівно, але близько до тексту. Далі ви можете почути, як пан Середюк говорить про те, що «ми зараз закриємо цей ринок, нікого не пустимо», на що Ольшевський наводить йому приклад «Швейцарії», де справді непоганий сервіс, але платити треба за все. Міський голова говорить, що «всіх цікавить вода», а потім не зайдеш. «Спочатку взяв, потім догородив ще, потім догородив все» – каже Ольшевський. «Але люди сервіс хочуть. Хочуть зайти в нормальне кафе, в ресторан» – відповідає Середюк…

Після перерви, розуміючи, що голосів для прийняття рішення немає, Ольшевський запропонував перенести розгляд питання. Рішення не прийняте… Через десять хвилин депутат Середюк пішов собі з сесії…

Що ж відбувається? Схоже, що все гранично ясно. За більш як десять років на гідропарку немає ніякого бізнесу. Там безкоштовні тренажери, безкоштовний дитячий майданчик, безкоштовні лавочки і безкоштовний пляж. Так, ще дуже багато роботи. Але це зона відповідальності міської ради, і гроші залучаються здебільшого бюджетні.

І ось виявляється, що на гідропарк терміново хоче зайти приватний бізнес. І йому чомусь невигідно, щоб земля була в постійному користуванні комунального підприємства. Але, уявімо собі, що завтра на територію «заходить» підприємець Середюк, будує і ресторан, і кафе з сервісом. Чия буде земля під цими об’єктами? Правильно, в постійному користуванні підприємця! Бо інакше він там нічого не побудує – не буде дозволу на початок робіт!

Під час дискусії в перерві засідання Середюк звинувачував Ольшевського, що йому колись не віддали стадіон, а от він тепер побудував футбольне поле, якого місто не має. Правду говорив – є футбольне поле! І добре що є. І молодець, що побудував. Але це його приватне поле, це теж бізнес. А коли ми говоримо про гідропарк, це таки має залишатися комунальною власністю міста. З цього й треба виходити. От є в Нью-Йорку Центральний парк – зелена зона, бігові доріжки, водойми. І ніяких ресторанів, і ніякої приватної власності. І за століття існування мегаполісу нікому й в голову не прийшло віддати хоч клапоть землі приватному “інвестору”.

Було вкрай неприємно спостерігати, як депутати «антимерської опозиції», які звинувачують Ольшевського в міфічній корупції, мовчки опускають голови і не голосують за правильне рішення по землі гідропарку. Як на початку перерви зі сміхом і радістю вітається з Середюком самопризначений «борець з корупцією» Микола Орлов. Як Антон Українець, який на комісії не мав претензій до того рішення, тепер їх знайшов…

До речі, коли через кілька хвилин депутати проголосували за аналогічне рішення, де так само задіяне КП «Здолбунівське», але стосується воно масиву ділянок бійців АТО, Ольшевський не стримався і прокоментував: «Чого ж ви тут голосуєте? Це ж таке саме рішення!». І Антон Українець відповів «Бо тут якщо що прийдуть «атошники» і розберуться». Ох Антон, Антон… Навіщо ж так принижувати і себе, і інших бійців російсько-української війни? Виходить, за свої ділянки «якшо шо», прийдуть і розберуться? А за гідропарк, якби влада повелась не так, то б не прийшли? Бо нащо воно їм?!

Отже, висновки прості. Ольшевський і більшість у міській раді хочуть залишити землю гідропарку в користуванні міста з фіксацією цільового (рекреаційного) призначення. А група депутатів, якою восени в ручному режимі керував депутат обласної ради, радикал Володимир Ковальчук (і в яку входять БПП «Солідарність», «Самопоміч», ті ж радикали і один з «аграріїв» – Середюк), хоче «завести» на гідропарк бізнес.

Тому ми просимо наших читачів взяти участь у голосуванні і допомогти депутатам визначитися – чи має земля гідропарку бути міською, чи ми дамо її роздерти по клаптику на омріяний Середюком «сервіс» у вигляді кафе і ресторанів? Бо гідропарк не належить депутатам, і вони не вправі приймати рішення, які суперечать інтересам громади.

[poll id=”7″]

До наступної сесії маємо час визначитися самі і допомогти депутатам прийняти правильне рішення.

Коментарі
Завантажується...