Депутати Здолбунівщини висловили недовіру голові РДА - слово за Президентом

Депутати Здолбунівщини висловили недовіру голові РДА – слово за Президентом

Ще за півгодини до сесії до площі перед адміністрацією почали підтягуватися люди. Частина з них тримає в руках папочки, в яких, за чутками, підготовлені промови на підтримку голови районної державної адміністрації Віталія Шуля. Сходяться пікетувальники, люди розмовляють, інколи конфліктують.

Голова Здолбунівської районної ради Василь Тимощук оголошує про присутність на сесії 36 депутатів, що дає право її розпочати. Проте розпочинає з привітання «З найбільшим нашим святом», тобто з днем місцевого самоврядування. Це звучить доволі несподівано, бо нашим найбільшим святом таки є День Незалежності. Нагороджують сільських голів, депутатів, дарують квіти, лунають оплески. Люди в залі реагують по-різному, інколи підтримують нагороджених, інколи ні. А ще Василь Тимощук з нагоди сьогоднішнього дня збройних сил України привітав букетом троянд районного військового комісара. Далі черга нагороджень переходить до заступника голови районної державної адміністрації Володимира Сидорні, який теж вітає всіх з днем місцевого самоврядування і нагороджує його представників, зокрема Мізоцького селищного голову Богдана Похилюка.

Володимир Карпетченко

Володимир Карпетченко

Василь Тимощук зачитує заяву сільських голів, які підтримують позицію районної ради щодо подій в Україні. Після цього він зачитує лист голови Здолбунівської районної державної адміністрації Віталія Шуля, в якому йдеться про те, що він звітував у квітні, і тому наступний звіт адміністрації буде в 2014 році. Самого Шуля на сесії немає, за словами Сидорні, він з сьогоднішнього дня на лікарняному. Народ в залі кричить «ганьба», депутати поки що мовчать. Схоже на те, що ніхто не готував жодних «планів Б» на такий випадок. Тимощук читає частину з регламенту, де йдеться про порядок виступів і дотримання дисципліни на сесії.

Депутат Віктор Януль говорить про те, що рішення про включення до порядку денного питання про недовіру голові адміністрації прийняте сесією. І голова не має права ігнорувати рішення сесії, не подавши звіт. Тому він пропонує розглядати питання недовіри голові адміністрації за його відсутності.

Тимощук наголошує на тому, що рішення районної ради буде опротестоване прокуратурою, проте його зауваження залишається без реакції депутатів.

Депутат від Української Народної Партії Володимир Карпетченко обраний головою лічильної комісії. Лічильна комісія готує бюлетені для таємного голосування.

Віктор Януль

Віктор Януль

Тим часом Василь Тимощук зачитує депутатське звернення Володимира Карпетченка з приводу ситуації, що склалася в ЗОШ №4 з ремонтом системи опалення. Редакція сайту підготує з цього приводу окремий матеріал.

Слово надають від фракції «Батьківщина» її голові Олександру Коліньку. Він говорить про те, що в районі за останні три роки нічого не покращилося – жодного кілометру доріг, очисних споруд, спортивного комплексу. Район втратив від реформування залізниці, санстанції, медицини. Тому влада, яка допустила зубожіння людей, яка заплямована кров’ю, має піти на всіх рівнях.

Слово бере Олександр Бухало від фракції «Свобода». Про Шуля не говорить взагалі, але закликає мажоритарників –депутатів голосувати за недовіру голові.

Депутат Юрій Пшеничний говорить, що якщо ми сьогодні промовчимо, то завтра будуть топтати наших дітей. Тому рішення фракції «Наша Україна» – голосувати за недовіру.

Голова фракції «Сильна Україна» Олег Панасюк говорить про те, що хоч партії і фракції такої вже, по суті, немає, але він підтримує недовіру голові адміністрації. Закликає на Майдан до Києва, оскільки доля України вирішується там.

Під вигуки «партбілета поніс» до трибуни виходить керівник фракції Партії Регіонів Микола Євчук. Стверджує, що Шуль в районі зробив багато за останні роки, але нічого конкретного не називає. На його думку, він має залишатися на посаді.

Голова лічильної комісії Володимир Карпетченко показує бюлетень для таємного голосування з приводу висловлення недовіри голові районної державної адміністрації, ознайомлює депутатів з правилами голосування.

Депутати за списком розпочинають процедуру таємного голосування, після чого Карпетченко оголошує, що з присутніх на сесії депутатів один пішов і не взяв участі в голосуванні – це депутат Лапчук. Комісія розпочала підрахунок голосів. Надриванням гасять невикористані бюлетені.

Голова лічильної комісії оголошує результати голосування: «за» – 24, «проти» – 10. Рішення про недовіру голові прийняте простою більшістю голосів, що означає, що Президент України може розглянути питання звільнення голови Здолбунівської районної державної адміністрації.

Звісно, ніхто й не очікував двох третин голосів, які б зобов’язали Президента звільнити Шуля, але й так результат доволі переконливий. При такому ставлення до голови РДА йому точно треба йти у відставку. Тепер побачимо, якою буде реакція Януковича, та й самого Шуля.

 • Здолбунівчанин

  ггг, а шо це шуль захворів так різко? брехло безхребетне… НАПИШИ ЗАЯВУ!!!

  • Світлана

   Вчора був здоровий і був на роботі… По суті, це неповага до депутатів, до громади району, бо він переконаний, що ЦЕЙ президент його не здасть. І Берташ не здасть. А взагалі депутати молодці. Звісно, це не дві третини голосів, які б зобов’язали президента підписати розпорядження про звільнення, але й половина – це все одно висловлена недовіра. Всі, хто мали, проголосували, ніхто не підвів. Хоч у час революцій демократи об’єднуються)))

   • Катя

    до вашого відома проблеми з тиском у нього останнім часом дуже частенько, а у звязку з останніми подіями і тим що він переживає він його дуже підводить…. хіба ви не доведете?

    • Костя Согін

     Три стакани молока, десять огірків, три банана, свіжоморожений оселедець…

     Хто кого підвів (Президент Шуля, чи Шуль Президента) і хто кого має доводити? Куди?

  • Катя

   та він людина, в нього є хребет… біологію вивчіть!!!!

   • Костя Согін

    анатомію

 • Костя Согін

  Особисто я погоджуюсь з:

  – Юрієм Пшеничним – сьогодні дітей б’ють, а завтра танки по вулицях їздити будуть, і на кордоні – високу бетонну стіну зведуть (до речі, самі європейці);

  – Олександром Коліньком, на рахунок стану медицини та спорту – на розвиток в районі необхідно виділити більше коштів значить. Слабенькі в нас з Вами державні службовці відносно високого рангу – тільки якась напружена ситуація – так зразу лікарняний. І хто видає такий об’єктивний лікарняний в таких ситуаціях? І який лікарняний може бути? – Україна на зламі своєї історії, а чиновники публічно своєї думки відстояти не взмозі! То кому інтереси нашої держави в ЄС захищати?

  • “хто видає такий об’єктивний лікарняний в таких ситуаціях? ” – ну невже ви вважаєте що фактично признчаений шулем головний лікар не випише справочку про те, що в шефа заболіло сердечко, чи ще чого гірше…

   • Костя Согін

    Де ж та клятва Гіпофункена (чи як там його – з роками переконуєшся, що такої історичної особи взагалі не було)?..

    ЛЮДЯНІСТЬ ПРОФЕСІОНАЛІЗМУ – ПОНАД УСЕ!

   • Катя

    заздріть мовчки, що вас не призначають на такі посади і ви цього не достойні!

    • Катю, ви зараз схожі на істеричку… Я й не прошуся на цю посаду, кожен займається своєю роботою. Я вважаю, що своєю займаюсь добре і роботодавець мене не звільняє. Шуль зі свою роботою не впорався – оскільки люди і їхні представники депутати хочуть його звільнення, Все елементарно. Народ (роботодавець) не задоволений роботою найманого працівника (Шуля) і він його звільняє.

 • Віталій Брудновський

  Дивлюсь на склад районної ради і зі сміху мало не всци.ка..юсь.Дехто аж по 3 помічники має. А толку!”Политик( умный и ловкий,не всегда честный) государственный деятель. вообще скрытный и хитрый человек, умеющий наклонять дела в свою пользу, кстати молвить и вовремя смолчать(Словарь Даля).Які ви в дідька політики. якщо не зуміли домовитися з 5 людьми, щоб забанити Шуля. Все інше в даній ситуації- просте колихання повітря. А Шуль- політик( див. означення вище).

  • Світлана

   Пане Віталію, цих депутатів обирали наші громадяни.яких вибрали – таких маємо. Бо й в обласній раді наші всенародні улюбленці Гаврищак і Андріюк навіть банальне звернення не підтримали. І що? Прийдуть вибори – все вибачимо й проголосуємо.

   • Катя

    депутатів обрали в районі, а Президента обрала Україна. Тому будемо вірити Президенту якого обрав не один район, який і призначив пана Шуля!

    • Світлана

     Шановна Катя! Довіряйте президенту – це ваше право. А мільйони людей йому не довіряють – і це їхнє право. Тільки ті, хто довіряє президенту, бояться це сказати в очі – максимум коменти під вигаданими іменами. І взагалі, практика у вас просто чудова: говорили про Шуля, перевели на Ніколіну. Сьогоднішній виступ Колінька мав би вам пояснити, що зробили “помаранчеві”, а що зробив Шуль. Причому ви б краще зараз не на уявні амбразури кидались, а подивились аналітику по тому ж бюджету – країна нам межі дефолту. І “попєрєдніки” тут ні до чого.

   • Небайдужий

    Шановна Світлано Володимирівно! Кому-кому, а Вам би мало бути соромно не лише про Андріюка говорити, а й людям в очі дивитись. Що ви зробили за переод перебування на посаді голови РДА?

 • Катя

  Ніколи Президент не звільнить Шуля, хочете ви цього чи ні, вони на відміну від вас-команда і пітримують одне одного! цей цирк ви дарма граєте. до вашого відома всі гудуть, що швидка вчора забрала голову адміністрації, а ви не знаєте.чи ви знаєте коли захворієте? чи він не переживає за даних ситуацій і він не може хворіти? в нього цього року був звіт, то чому він має звітуватися знову, іти на вірьовочці у всіх хто скаже. як вирішувати щось, допомагати, то шуль, а тимощуку можна сидіти в кабінеті і нехрена не робити!? тимпаче без звіту, це рішення не законне, тому радіти думаю рано, та і більш як впевнена Президент ніколи не підпише йому недовіру.

  • Костя Согін

   частково колегіальне рішення депутатів районної ради – це не “всі, хто скаже”.

   Погоджуюсь, що питання здоров’я – справа індивідуально кожного. І Президент не може бути впевнений точно, чи залишиться здоровим до нових виборів, чи його найближчим майбутнім замінять згідно процедури імпічменту, бо в нього апарати “відмовляють та хворіють”.

   І з Вами вкотре погоджусь, що потрібно докладати максимум зусиль для спільної роботи, але коли твоє здоров’я настільки непередбачуване і хитке, то краще не займатись “виснажливою” роботою, а полежати в ліжку, потім по світу покататись – загалом, якісно відпочити й приступити до якоїсь іншої роботи після нових виборів.

   • Костя, шикарна відповідь))) Навіть додати немає що:)

    • Костя Согін

     Ярослав, ну для чого так? Знов ця краска на щоках… Як мені тепер з цим жити?

  • Зига

   А ви Пані, просто якийсь голова фанклубу Шелеподібних…. гидко вірити в то ща вам кажуть! а не подивитись на реалії, дії і тд…

 • Зига

  а клав Шуль на все з великої гори …. БЕЕЕЕЕЕ… блювати від них хочется

 • Микола Матлушинський

  Янукович поступає по “понятиям” і він неграмотний дядько ігнорує думку людей, а тим паче якихсь районних депутатів.

X