Депутати Здолбунівщини висловили недовіру голові РДА – слово за Президентом

0 294
Депутати Здолбунівщини висловили недовіру голові РДА - слово за Президентом
Депутати Здолбунівщини висловили недовіру голові РДА – слово за Президентом

Ще за півгодини до сесії до площі перед адміністрацією почали підтягуватися люди. Частина з них тримає в руках папочки, в яких, за чутками, підготовлені промови на підтримку голови районної державної адміністрації Віталія Шуля. Сходяться пікетувальники, люди розмовляють, інколи конфліктують.

Голова Здолбунівської районної ради Василь Тимощук оголошує про присутність на сесії 36 депутатів, що дає право її розпочати. Проте розпочинає з привітання «З найбільшим нашим святом», тобто з днем місцевого самоврядування. Це звучить доволі несподівано, бо нашим найбільшим святом таки є День Незалежності. Нагороджують сільських голів, депутатів, дарують квіти, лунають оплески. Люди в залі реагують по-різному, інколи підтримують нагороджених, інколи ні. А ще Василь Тимощук з нагоди сьогоднішнього дня збройних сил України привітав букетом троянд районного військового комісара. Далі черга нагороджень переходить до заступника голови районної державної адміністрації Володимира Сидорні, який теж вітає всіх з днем місцевого самоврядування і нагороджує його представників, зокрема Мізоцького селищного голову Богдана Похилюка.

Володимир Карпетченко
Володимир Карпетченко

Василь Тимощук зачитує заяву сільських голів, які підтримують позицію районної ради щодо подій в Україні. Після цього він зачитує лист голови Здолбунівської районної державної адміністрації Віталія Шуля, в якому йдеться про те, що він звітував у квітні, і тому наступний звіт адміністрації буде в 2014 році. Самого Шуля на сесії немає, за словами Сидорні, він з сьогоднішнього дня на лікарняному. Народ в залі кричить «ганьба», депутати поки що мовчать. Схоже на те, що ніхто не готував жодних «планів Б» на такий випадок. Тимощук читає частину з регламенту, де йдеться про порядок виступів і дотримання дисципліни на сесії.

Депутат Віктор Януль говорить про те, що рішення про включення до порядку денного питання про недовіру голові адміністрації прийняте сесією. І голова не має права ігнорувати рішення сесії, не подавши звіт. Тому він пропонує розглядати питання недовіри голові адміністрації за його відсутності.

Тимощук наголошує на тому, що рішення районної ради буде опротестоване прокуратурою, проте його зауваження залишається без реакції депутатів.

Депутат від Української Народної Партії Володимир Карпетченко обраний головою лічильної комісії. Лічильна комісія готує бюлетені для таємного голосування.

Віктор Януль
Віктор Януль

Тим часом Василь Тимощук зачитує депутатське звернення Володимира Карпетченка з приводу ситуації, що склалася в ЗОШ №4 з ремонтом системи опалення. Редакція сайту підготує з цього приводу окремий матеріал.

Слово надають від фракції «Батьківщина» її голові Олександру Коліньку. Він говорить про те, що в районі за останні три роки нічого не покращилося – жодного кілометру доріг, очисних споруд, спортивного комплексу. Район втратив від реформування залізниці, санстанції, медицини. Тому влада, яка допустила зубожіння людей, яка заплямована кров’ю, має піти на всіх рівнях.

Слово бере Олександр Бухало від фракції «Свобода». Про Шуля не говорить взагалі, але закликає мажоритарників –депутатів голосувати за недовіру голові.

Депутат Юрій Пшеничний говорить, що якщо ми сьогодні промовчимо, то завтра будуть топтати наших дітей. Тому рішення фракції «Наша Україна» – голосувати за недовіру.

Голова фракції «Сильна Україна» Олег Панасюк говорить про те, що хоч партії і фракції такої вже, по суті, немає, але він підтримує недовіру голові адміністрації. Закликає на Майдан до Києва, оскільки доля України вирішується там.

Під вигуки «партбілета поніс» до трибуни виходить керівник фракції Партії Регіонів Микола Євчук. Стверджує, що Шуль в районі зробив багато за останні роки, але нічого конкретного не називає. На його думку, він має залишатися на посаді.

Голова лічильної комісії Володимир Карпетченко показує бюлетень для таємного голосування з приводу висловлення недовіри голові районної державної адміністрації, ознайомлює депутатів з правилами голосування.

Депутати за списком розпочинають процедуру таємного голосування, після чого Карпетченко оголошує, що з присутніх на сесії депутатів один пішов і не взяв участі в голосуванні – це депутат Лапчук. Комісія розпочала підрахунок голосів. Надриванням гасять невикористані бюлетені.

Голова лічильної комісії оголошує результати голосування: «за» – 24, «проти» – 10. Рішення про недовіру голові прийняте простою більшістю голосів, що означає, що Президент України може розглянути питання звільнення голови Здолбунівської районної державної адміністрації.

Звісно, ніхто й не очікував двох третин голосів, які б зобов’язали Президента звільнити Шуля, але й так результат доволі переконливий. При такому ставлення до голови РДА йому точно треба йти у відставку. Тепер побачимо, якою буде реакція Януковича, та й самого Шуля.

Коментарі
Завантажується...