Домівкою для вісімдесяти безпритульних собак може стати Здолбунівська міська рада

0 356
Домівкою для вісімдесяти безпритульних собак може стати Здолбунівська міська рада

У місті за останні роки суттєво поменшало безпритульних собак. Про це говорять ті, хто буває тут не щороку. Це знають і самі мешканці. Ну хіба що належні до секти собаконенависників у кожному нещасному приблудному цуценяті бачать глобальну загрозу для себе.

А знаєте, чому їх поменшало? Бо роботу Здолбунівської міської ради безкоштовно робить Ніна Кондратюк, яка зараз живе в Здовбиці. У своїй садибі пані Ніна облаштувала приватний притулок, яким самотужки й опікується. Ні, звісно, добрі люди їй допомагають. Але не міська влада. Єдине, чого вдалося добитися від влади міста, – це гроші на стерилізацію. Задля цього з Рівного приїздить ловець, щоб відловити тварин, які не йдуть до рук. Бере за це гроші. Одного разу мені довелось бути свідком цього процесу. Не скажу за всі дні його роботи, а в той день він жодної тварини не зловив без пані Ніни. Власне, зловив лише тих, які йшли до неї. Гроші взяв і поїхав у Рівне, поблукавши між будинками буквально кілька годин.

Чому ж не платимо пані Ніні за всю її титанічну працю? Бо вона ніхто, її не існує. Немає в нас ні організації, ні установи, яку могла б профінансувати міська рада. Немає притулку. По факту є, а юридично немає.

Зараз у притулку вісімдесят собак, яких треба годувати, які мають десь жити, яким має бути тепло. Роками обговорюється питання виділення землі для притулку. І от тут починається найцікавіше. Як у тій старій баєчці, Іван киває на Петра, Петро киває на Івана. Міська рада справедливо каже, що землі, придатної для притулку, не має – наявні вільні ділянки заблизько до житла, що не відповідає санітарним нормам. Районна державна адміністрація пропонує зоозахисникам дві ділянки «на вибір», чітко розуміючи, що вони самотужки не пройдуть шлях узгоджень і погоджень, і ці ділянки на території Здовбицької і Богдашівської сільської ради точно дістануться не собакам…

В результаті замкнене коло, яке замкнули самі ж чиновники. Заступник міського голови Володимир Кондратюк нещодавно сказав своїй однофамілиці, що землі дати не можуть, бо немає генерального плану забудови міста. А що, це заважає комусь вирішувати решту земельних питань?!

Насправді Ніна Кондратюк безкоштовно виконує обов’язки влади, бо це вони мали б створити комунальне підприємство і утримувати його на базовому рівні, оплачуючи працю пані Ніни. Я не кажу, яка саме влада мала б це зробити, – районна чи міська. Бо варіанти справді можуть бути різні. Але, пообіцявши у вересні журналістам вирішити проблему до кінця року, ніхто палець об палець не вдарив, щоб хоч щось зробити. Це цинічно і безсовісно.

Шановні наші владці! Зберіть нараду – одну, другу, третю, якщо це буде потрібно. Не пишіть відписки в стилі «це ми вам можемо дати, а далі ваші проблеми». Бо це не робота громади і Ніни Кондратюк – це ваша робота, за яку ви отримуєте зарплату. Зробіть її нарешті!

Бо як ні, то давайте уявимо собі, в що перетвориться місто, коли до нього привезуть і випустять біля міської і районної рад вісімдесят собак. Хочете прославитися на всю Україну завдяки багаторічній неправді, відпискам і бездіяльності? Точно прославитеся!

До грудневої сесії час ще є. Працюйте.

Коментарі
Завантажується...