Директором Здолбунівського музею може стати керівник Правого сектору Олег Тищенко

0 227
Потенційний директор музею Здолбунівщини Олег Тищенко (фото - zdolbunivsector.org)
Потенційний директор музею Здолбунівщини Олег Тищенко (фото – zdolbunivsector.org)

На сесію Здолбунівської районної ради, що відбудеться 23 липня, виноситься й питання про призначення Олега Тищенка директором нашого районного музею. Нарешті крига в створенні музею хоч трохи скресла, і депутати двох так званих профільних комісій розглянули це питання. Саме ця кандидатура виникла завдяки рекомендації Рівненського краєзнавчого музею і поданню районної адміністрації. Проте більшість посвячених у місцеві навколополітичні баталії людей знали, що ця посада одним з районних посадовців давно обіцяна, скажімо так, депутату Б. Тому й очікувалися бурхливі обговорення і намагання уникнути цього призначення.
Проте комісія з питань комунальної власності у вівторок спокійно і швидко погодила призначення Тищенка і винесла питання на сесію. Як казав капітан Зелений у культовому мультику «Таємниця третьої планети», «щось тут занадто гарно – жди біди».
Ну біда-не біда, а проблеми почалися в четвер, на засіданні комісії освітянської. Після пафосного виступу начальника районного відділу культури Олени Мазепи, де вона розхвалила таланти Олега Тищенка так, що хоч національну премію присуджуй; після слів підтримки від депутатів раптом взяв слово голова районної ради Василь Тимощук. І сказав, що пропонує надалі, починаючи з посади директора музею, всіх керівників комунальних закладів призначати через конкурс. В принципі постановка питання правильна, і наш сайт ще кілька місяців тому пропонував саме такий спосіб обрання кращого претендента. Але чи то тоді голова ради був переконаний, що претендент буде правильний, чи з якихось інших причин, а ідея реалізована не була. Призначати ж зараз головного музейника району через конкурс неможливо, бо немає ні положення про такий конкурс, ні критеріїв відбору претендентів, ні механізму проведення. Все це мав би зробити відділ культури, а затвердити районна рада. Саме так і сказав депутат Володимир Карпетченко: призначення Тищенка сьогодні і проведення конкурсів надалі – це зовсім різні питання.

“…музей залишиться на папері, якщо приміщення колишньої катівні НКВД на Фабричній не буде передане державою в районну власність…”
Зрештою після бурхливих дискусій депутати очікують від відповідних служб розробки положення про проведення призначень керівників установ через конкурс, але кандидатуру Тищенка погодили. З дев’яти присутніх утрималися двоє: Олег Панасюк і Олег Буздиган. До речі, цих депутатів також цікавило, як буде у випадку призначення Тищенко суміщати роботу і керівництво «Правим сектором» у районі. На що отримали резонну відповідь – працівнику музичної школи Юрію Пшеничному робота не заважає керувати районною самообороною. Додамо від себе – а голові ради ВасилюТимощуку керувати «Ударом».

Приємно, що депутати також проголосували за створення громадської ради музею, як і пропонував наш сайт. Правда, депутат Буздиган спершу назвав її наглядовою (обмовка за Фрейдом) і мав на увазі контроль за діяльністю керівника музею, але зрештою депутати підтримали створення саме громадської ради, яка б спільно з директором і владою вирішувала питання життєдіяльності закладу. Хоча і це потребує часу і розробки відповідних документів.
Всі також усвідомлюють, що музей залишиться на папері, якщо приміщення колишньої катівні НКВД на Фабричній не буде передане державою в районну власність. Бо вкладати кошти в орендоване приміщення не будуть ні спонсори, ні влада. Тому першою проблемою для майбутнього керівника стане саме приміщення.
Ну й насамкінець. Комісії Олега Тищенка підтримали, але це питання остаточно вирішуватиме сесія. І саме 23 липня ми знатимемо, чи отримає поки що віртуальний здолбунівський музей шанс бути створеним, чи залишиться знову гарною, але нездійсненою мрією. Бо надто вже багато особистих зобов’язань, приватних інтересів та політичних маніпуляцій навколо цієї посади.

Коментарі
Завантажується...