Директори шкіл Здолбунова та депутати обговорили уроки російської

0 310
Директори шкіл Здолбунова та депутати обговорили уроки російської
Директори шкіл Здолбунова та депутати обговорили уроки російської

Наші школярі часів Радянського Союзу повинні були добре знати єдину мову – російську. Від вивчення рідної української могли звільнити (як від фізкультури), іноземні ж вивчалися на такому рівні, що й досі старше покоління абсолютно не здатне порозумітися ні з англійцями, ні з німцями – якщо, звісно, не вивчили мову самостійно і додатково. Проте за роки незалежності держави ситуація кардинально змінилася: вивчення іноземних мов стало пріоритетом українського шкільництва, і тепер наші діти не глухонімі у спілкуванні з іноземцями.

Звісно, це не може подобатися адепту «руського міра» товаришу Табачніку. Тому в цьогорічних навчальних планах, за інформацією з небайдужих міністерських джерел, може з’явитися чи не обов’язкове вивчення російської як другої іноземної мови. На нашу думку, такий крок є безглуздим і шкідливим, бо ще ніхто не бачив українця, який не знає російської на пристойному розмовному рівні – телебачення робить свою справу. Водночас друга іноземна російська зведе нанівець можливість дітей отримати знання німецької, французької чи іспанської мов – першою іноземною в глобалізованому світі будуть обирати англійську.
27 лютого в районі відбулася нарада керівників освітніх закладів, де це питання було порушене депутатами районної ради Сергієм Кондрачуком і Олександром Бухалом. Якщо коротко, то обговорення не вийшло – директори в основному промовчали. Можливо, тому, що справді ще не бачили тих навчальних планів, а може через байдужість до теми або страх. На думку начальника відділу освіти Валентини Бондарчук, питання вивчення російської дуже непросте і політичне, тому директори не повинні брати на себе відповідальність за її впровадження – все має вирішувати бажання батьків. Що ж до директорів, то єдиною, хто відверто заявив, що вивчення російської як другої іноземної є ланкою ланцюга русифікації України, стала директор ЗОШ№4 Людмила Панасюк. Водночас її колега, директор ЗОШ №6 Петро Мельничук заявив, що діти й так перевантажені і вивчення саме російської могло б полегшити їм навчання, бо вона простіше сприймається, ніж інші мови. На щастя, директорка Мізоцького ліцею Раїса Овсійчук у відповідь сказала, що діти чудово справляються з програмою і вивчення будь-якої другої іноземної мови здатні осилити. Власне, на цьому дискусія й завершилася. На жаль, вчителі, які ще сто років тому справді виконували роль локомотива націєтворення, тепер часто виглядають пасивними і заляканими. Не варто дивуватися стану суспільства, бо вчитель без переконань і без позиції виховує таких самих учнів.
Проте сподіваємося, що сумні висновки передчасні, і вчителі нашого району доведуть своєю чіткою державницькою позицією, що вони не будуть сліпим знаряддям у руках міністра-українофоба і забезпечать гідне майбутнє наших дітей у Європі через знання європейських мов.
Коментарі
Завантажується...