Директори здолбунівських шкіл хочуть дорогі сучасні парти. Начальник відділу освіти проти…

0 427

Уважні читачі нашого сайту або ж зацікавлені освітянського-бюджетною проблематикою громадяни пам’ятають нашу публікацію від 2 лютого 2018 року «Як на Здолбунівщині освітянські гроші стали елементом передвиборчої стратегії голови адміністрації».

Було більше трьох тисяч переглядів і тривала палка дискусія. Мене як автора анонімні коментатори з групи підтримки Сергія Кондрачука звинувачували в упередженості, заздрості, невігластві і взагалі в усіх можливих гріхах. Проте численні консультації і листи керівництва районної ради до різних інстанцій підтвердили: таке використання залишків освітньої субвенції неприпустиме. Зрештою, ці гроші (і то не всі) були розподілені щойно минулого тижня під час позачергової сесії районної ради.

Отже, ще раз щодо процедури: минулорічні залишки освітньої субвенції (зекономлені самими школами) були одноосібно розподілені між школами головою адміністрації. Громадськість і депутати районної ради не дали реалізувати таким чином сценарій підготовки до місцевих виборів, зупинивши незаконний процес. Директори шкіл під час численних нарад самі визначилися, що їм робити зі своїми грошима. І прийняли рішення: раз уже в нас має бути нова українська школа, то логічно для цієї школи купити нові сучасні парти. Директори вирішили, що всі школи  району мають купити однакові парти для першокласників – адже діти однакові і в Новій Мощаниці, і в міській гімназії. Всі мають рівні права на сучасний освітній простір. Вартість всіх цих парт разом з планованими до закупівлі шкільними дошками і робочим місцем вчителя становить 1 мільйон 818 тисяч гривень. Ще 1 мільйон 45 тисяч гривень спрямовано на закупівлю комп’ютерів для початкової школи, і 60 тисяч гривень на роботу інклюзивно-ресурсного центру. Всього видатків на суму 2 мільйони 924 тисячі гривень.

Отже, директорами обрано парти вартістю 2800 грн., а не за 1400 грн, які є застарілими і не відповідають сучасним стандартам робочого місця. Що ж, їх гроші – їм і вирішувати. Тим більше що робоче місце дитини справді має значення: і для зручності, і для постави, і для зору.

Проте під час засідання комісії районної ради начальник відділу освіти Ігор Антонюк страшенно обурився таким «марнотратством» директорів і заявив, що виділення таких грошей на шкільні меблі призведе до того, що школам нічим буде платити зарплату. На що начальник управління фінансів аргументовано відповів, що резерв для можливої потреби в коштах на зарплату є, бо залишили більше мільйона гривень. І ще дуже чітко відкарбував: «А коли ви всі п’ять мільйонів поділили взимку, вам тоді на зарплату вистачало?» На що в Антонюка відповіді не було…

Як би там не було, а наші першокласники мають шанс першого вересня зайти в класи, де їх очікуватимуть гарні сучасні меблі. Ми ж пропонуємо читачам самим подивитись на два варіанти парт і проголосувати: ви за дорожчий і якісніший варіант чи готові підтримати економію, а отже закупити дешевші парти більш застарілого зразка?

Чекаємо вашого активного голосування!

[poll id=”9″]

 

Коментарі
Завантажується...