Енергетики пропонують здолбунівчанам готуватись до гіршого…

0 220
Енергетики пропонують здолбунівчанам готуватись до гіршого...
Енергетики пропонують здолбунівчанам готуватись до гіршого…

Відключення електроенергії  в Україні, а зокрема на Здолбунівщині, не може не викликати справедливого обурення мешканців. Під час позачергової сесії районної ради депутат Рівненської обласної ради Олександр Андріюк закликав владу, депутатів, громадськість району до активної протидії безконтрольним хаотичним відключенням. Мотивував свою позицію не лише інтересами громадян, змушених терпіти незручності, а в першу чергу інтересами економіки. Адже й справді, ті нечисленні підприємства, які діють на території району, можуть взагалі припинити існування через неможливість виконати зобов’язання перед замовниками. А це робочі місця і податки, які може втратити район. Схоже на те, що держава може спричинити ще більшу економічну  кризу, якщо не знайде способу по-іншому регулювати енергетичні проблеми.

Реакцією на виступ Андріюка і численні скарги громадян було запрошення на сьогоднішнє засідання комісії районної ради з питань економічного розвитку, комунальної власності та енергозбереження представників ПАТ «Рівнеобленерго». Розмова тривала протягом півтори годин, але сторони, хоч і уважно слухали одна одну, не так то вже й почули.

Зрозуміло, що представники енергопостачальної компанії розповідали про важку ситуацію в країні і про те, що внаслідок відсутності вугілля не працюють теплові електростанції. Це правда. Але про це всі знають з випусків новин. Всі розуміють, що накази диспетчера треба виконувати. Але від цього не зникає безліч реальних проблем, які треба вирішувати.

Як має працювати районна лікарня, якщо їй відімкнуть електроенергію?

Яким чином має працювати друга зміна в школах міста? Як діти мають повертатися додому в цілковитій темряві?

Як працюватимуть садочки, як годуватимуть дітей?

Як, зрештою, працюватимуть підприємці і підприємства, в тому числі і сільськогосподарські?

Як працюватимуть електричні системи опалення, особливо в разі посилення морозів?

На ці питання відповідей немає ні в кого.

Справедливо зауважив Олександр Андріюк, що «людина сприймає такі дії енергетиків як насильство, особливо враховуючи, що власник підприємства – російський бізнесмен». На репліку одного з представників «Рівнеенерго», що податки платяться тут і що «москаль не забере на плечі трансформатор», Андріюк відповів, що гроші якраз і забирає отой нікому досі не відомий «москаль», бо підприємство приносить йому прибутки, які працюють не в Україні.

Стосунки між енергетиками і бізнесом і так були складними, тепер же підприємці звинувачують організаторів відключень у тому, що вони знищать бізнес. І насправді це найбільша загроза, яку несуть за собою відключення.

До речі, коли почалися відключення, енергетики не тільки ні з ким не узгоджували графіки, а й не попередили владу про таку можливість. За словами заступника голови райдержадміністрації Владислава Щавінського, про відключення він дізнався із дзвінків населення 2 грудня. Звісно, така позиція не сприяє взаєморозумінню.

Щодо того, що міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин заявив про те, що відключень не буде, то рівненські енергопостачальники прокоментували слова міністра в стилі «він щойно призначений, а до цього не працював у енергосистемі», фактично звинувативши його в некомпетентності.

Результатом обговорення стала обіцянка енергетиків узгодити з районними підприємствами прийнятні для них графіки, а також зачитана головою районної ради Василем Тимощуком заява, яку депутати приймуть на наступній сесії районної ради 24 грудня. Хоча, як показує досвід, ні на які заяви ніхто в Києві не звертає уваги.

Після того, як на Дубенщині палали шини під приміщенням енергомережі, вулиця може заговорити в будь-якому місті. Це теж не вирішення проблеми. Але поки держава ставиться до людей як і колись – не враховуючи їх думку і потреби, – загроза бунтів дуже висока.

Коментарі
Завантажується...