Habemus Papam – маємо Папу! – інтерв’ю з отцем Андрієм

510
Habemus Papam – маємо Папу! - інтерв'ю з отцем Андрієм
Habemus Papam – маємо Папу! – інтерв’ю з отцем Андрієм

Habemus Papam! Саме цей латинський вислів сповіщає про те, що обраний новий Папа Римський. Саме ці слова, ввечері 13 березня заполонили всі засоби масової інформації та соціальні мережі. Католики всього світу раділи новому понтифіку, який взяв ім’я Франциск. Це перший в історії Папа Римський, який прийняв ім’я великого апостола бідності та скромності, покровителя бідних і робітників – св.Франциска . Ще в тринадцятому столітті бідняк з Ассізі показав світу шлях смирення і простоти Євангелія, так і новий лідер Католицької Церкви дотримується аналогічних цінностей. Ще будучи кардиналом їздив на метро та автобусі, часто відвідував хворих, мив ноги людям хворим на СНІД. І коли став Папою, в акт смирення, одягнувся у простий одяг. Папа Франциск, перший за багато сторіч папа поза межами Європейського континенту, перший в історії Католицької церкви Папа з Латинської Америки, перший в історії Католицької церкви Папа з ордену єзуїтів.

Як і весь католицький світ, Здолбунівські католики теж з нетерпінням очікували обрання нового понтифіка, адже в більшості випадків люди живуть очікуваннями чогось нового, чогось більшого, чогось вищого, чогось кращого. Божий вибір впав на Папу Фпанциска. Цікаво, які зміни він може принести до Католицької церкви і для світу?

З цього приводу редакція нашого сайту вирішила поспілкуватись з настоятелем Римо-католицької парафії Св. Апостолів Петра і Павла у м.Здолбунів о. Андрієм Щісловичем та задати йому декілька питань.

Все чесний отче Андрію, вчора католицький світ дізнався ім’я нового папи – Франциска Першого. Скажіть, будь ласка, які почуття у Вас викликала ця звістка? Чого Ви очікуєте від нового предстоятеля католицтва у світі?

– Звичайно, перше почуття – це почуття радості. Тим більше, що цього понтифікату чекав весь католицький світ. Я думаю, що постать нового Папи принести певні зміни до Католицької церкви і для цілого світу. Це надзвичайно скромна людина. Варто відзначити, що це перший Папа з Латинської Америки, де зовсім інакші матеріальні ціності, які різняться від Європи, в якій пераважає культ грошей. Папа Франциск живе за принципом – головне не те, що маю, а те ким я є. Його метою буде євангелізація суспільства.

Католицька спільнота міста представлена не лише римо-католиками, а й греко-католиками. Які у Вашої громади стосунки з цією конфесією християнства? З якими ще релігійними громадами міста Ви підтримуєте зв’язок?

– Для католицької Церкви конфесійність має другорядне значення. Всіх сприймаємо, як братів у Христі. Коли Греко-католицька громада у Здолбунові не мала власного храму, ми радо приймали їх на своїх богослужіннях. Попри строкатість конфесійних виявів у Здолбунові, ми тісно співпрацюємо з священиками Української Православної Церкви Київського Патріархату та деякими пасторами протестантських євангельських церков нашого міста. Адже головне завдання церкви – це проповідування Євангелія, передусім його реалізація в житті. Тобто, проповідування Євангелія, знову ж таки не задля самої проповіді, як такої, а задля мети, щоб не залишилося на Землі людини, яка б не знала, хто такий Ісус Христос, і які заповіді повинні виконувати люди, а особливо заповідь “Люби свого ближнього, як самого себе”

Францииск, ім'я при народженні Хорхе Маріо Берґольйо
Францииск, ім’я при народженні Хорхе Маріо Берґольйо

У більшості здолбунівчан є стійке переконання, що римо-католицька громада нашого міста складається з небагатьох етнічних поляків, які залишилися в місті після непростих подій другої світової війни. Більше того – дехто вважає, що римо-католицька громада є методом впливу Польщі на Україну, за аналогією з російською православною церквою. Чи відповідають дійсності ці твердження?

– Не треба прив’язувати Церкву до політики. Ми живемо за часів коли люди мають безпосередній доступ до інформації, через різні види медіа. В кожного є власні переконання. Церква проповідує мир і злагоду для людей з різними політичними поглядами. У Католицькій церкві не існує поділу на національності. Окремі католицькі спільноти живуть в конкретних державах чи континентах і там намагаються служити. Католик який мешкає в Україні повинен перш за все пам’ятати про Україну і через свій духовний розвиток , живучи Євангелієм Христа, вносити свою частку в духовний і матеріальний розвиток України. Так як це відбувається в інших країнах. А щодо того, що римо-католицька громада є методом впливу Польщі на Україну, за аналогією з російською православною церквою, ця думка є стереотипом, який не знаходить віддзеркалення в житті. Католицька церква – це Божа установа, в якій свій вплив проявляє тільки Бог. І ознакою цього є Папа аргентинець, адже це Божий вибір.

Споруда костелу, яка могла б стати окрасою міста, поки що виглядає не дуже привабливо. Що потрібно зробити для того, щоб розпочалася реконструкція костелу ?

– Ремонт костелу триває вже довгий час. Зараз триває ремонт зсередини споруди, хоч і ззовні теж багато чого змінилося. Сам процес ремонтних робіт залежить від наявних коштів. Нажаль їх не стільки багато .Практично всі ремонтні роботи відбуваються без будь якого дофінансування – в основному це власні кошти парафіян, які вони пожертвували на ремонт, зібрані кошти під час колядування на Різдвяні свята та кошти жертводавців. Це все складає не велику суму, а якщо враховувати нинішні ціни, то й взагалі мізерну. Так що, як тільки є якась копійка, одразу вкладаємо її в ремонт чи благоустрій території.

Які у Вас стосунки з міською владою Здолбунова? Чи маєте сприяння і допомогу від міської ради і чи взагалі її потребує.

– Щодо міської влади, то можу сказати, що наші звернення ніколи не залишалися без уваги, нам ще ніколи не відмовляли. Римо-католицька громада бере активну участь у житті міста. Завжди відгукуємось на запрошення влади щодо участі в тих чи інших заходах. Щороку на день Незалежності йдемо з нашими братами і сестрами у Христі – Греко-католицькою громадою, яку очолює о.Іван Хміль та громадою Української Православної Церкви Київського Патріархату настоятелем, якої є о.Віталій Петрюк ходою до площі Базарної, де відбувається  спільний молебень за Україну. Напевно недарма так склалося, що на одній вулиці три храми св. Апостолів Петра і Павла, що є символом не лише мирного співіснування представників різних конфесій на території міста, а й доказом відсутності міжрелігійних конфліктів, протистоянь чи людської неприязні.

Цього року православні і католики святкують Великдень у різні терміни. Ви вже 31 березня будете святкувати одне з найбільших свят християн усього світу. Які слова Вашим вірянам і всім мешканцям міста Ви хотіли б сказати напередодні цього дня?

Ісус Христос через свою Муку, Смерть і Воскресіння переміг сатану, знищив гріх, приніс нам життя. Завдяки цьому великому чудові своєї безмежної Любові – поєднав усіх людей і вчинив нас дітьми Небесного Отця. Під час Великого Посту і Пасхальних Свят прагнемо разом з Вами з великою довірою благати Бога про мир для цілого людства .

Щоб Воскреслий Христос у повноті свого милосердя уділив миру нашим громадам. Щоб вогонь Його любові палав в наших серцях і ми могли любити те, що любить Він і тішитися тим з чого тішиться Він та радіти з Ним і Його любов’ю.


У четвер, 15 березня в костелі св.Апостолів Петра і Павла відбулася щоденна Служба Божа, де священик о.Андрій привітав вірян , які були присутні з обранням Папи Франциска. Видно було , що люди задоволенеі і їх тішить ця новина. З цього приводу деякі прихожани охоче поділилися з нами враженнями щодо нового Понтифіка і тим, чого вони очікують від нього, ось деякі з них:

    • – Я взахваті… Новий папа буде і є консервативним у навчані Христа і Церкви… а це означає що утримуватиме напрямок Івана Павла ІІ та Бенедикта XVI і головне буде ліберальним у соціальних сферах людства на зразок Святого Франциска з Асижу . У Великий Четвер у 2001 році відвідав лікарню і умив ноги дванадцятьом хворим на снід… і це вже вчинок… який свідчить про те, що Папа Франциск наближатиме Церкву максимально до людини та її потреб.
    • – Кожен Понтифік, так само, як кожен християнин, має свої особливі дари, свої харизмати, які повинен відкрити і внести як неповторний дар в Христову Церкву. Кожен наступний Папа Римський – це інший дар, нова благодать, нове багатство.
    • – Пішов один папа, прийшов другий. Скільки раз би не змінилось керівництво – поки не зміняться люди, краще не буде.
    • – Ми молилися і просили Бога, щоб Бог послав нам нового предстоятеля, щоб все сталося якнайшвидше, саме так і вийшло. Чого чекаю?! Насамперед, об’єднання Греко і Римо-католиків в одне ціле, перехід греко-католиків на юліанський календар. Добре було б, щоб весь світ святкував разом.
    • – Мене охопила радість, що маємо главу католицької церкви. Прагну, щоб Папа сприяв наверненню людей до християнства. Головне, щоб був міжконфесійний мир.

Отже, сподіваємося, що прагнення католиків всього світу виправдаються, що відносини між православною і католицькою церквами будуть розвиватися у позитивному дусі і новий папа буде спрямовувати свою діяльність для забезпечення миру, безпеки і гідного життя для людей усіх віросповідань.

 Редакція сайту ще раз вітає всіх католиків з обранням Папи словами сповіщення про обрання Habemus Papam – маємо Папу!

Коментарі
Завантажується...