Хлопці зі скриньками в Здолбунові: допомога хворим дітям чи різновид шахрайства?

0 407
Фото – Валентина Лукашук

У Здолбунові знову масово з’явилися збирачі допомоги на лікування хворим дітям. Традиційно одні громадяни кидають гроші в скриньки, вважаючи, що роблять добру справу, інші ж вважають такий збір коштів незаконним. Ми розміщуємо коментар заступника голови правління благодійного фонду “Скарбниця Надії” Мар’яни Реви, оскільки саме цей фонд заслужив беззаперечну довіру своєю прозорістю, відкритістю і чітким дотриманням законів. Просимо вас уважно прочитати її коментарі. А висновок, як саме, у якій формі, на які рахунки треба допомагати дітям, кожен зробить сам. До речі, не так давно в Здолбунові активно діяв благодійний фонд “Подаруй мені життя”, який уже згорнув свою діяльність. На жаль, наше законодавство дуже лояльне, і кожен може зареєструвати фонд, позбирати півроку-рік гроші, і закритися. Тому просимо мешканців міста і району співпрацювати з перевіреними структурами, що діють принаймні по кілька років. Лише це і перерахунок грошей на офіційні рахунки фондів, дасть гарантію цільового використання ваших коштів.

Коментар заступника голови правління благодійного фонду “Скарбниця Надії” Мар’яни Реви:

Вчора розгорілась дискусія чи варто кидати гроші в скриньки таким особам.
“Волонтер”- скриночик стверджує, що знімає квартиру і має іншу роботу, а в фонді не отримує зарплати.
Бабуся дитини, якій збирають кошти, підтверджує що в неї з фондом є укладений договір відповідно до якого фонд забирає 20% від зібраних коштів собі. Також бабуся підтверджує що фонд допоміг придбати для дитини зволожувач та апарат для вимірювання тиску. Вона ж в коментарях під другим фото щодо зарплати хлопця зі скринькою написала “Полюбе щось мають я просто в це не лізу.Всеодно не розберусь.”
Як я бачу цю ситуацію;
1. Фонд не має права брати жоден % з адресних пожертв, а якщо на скриньці написано що збирають на лікування конкретної дитини, це адресна пожертва для дитини. Бабуся може підписати 100 договорів, але вони не мають право брати %. Це врегульовано Законом України, він має вищу силу ніж договори.
2. Де перераховуються гроші зі скриньки? Бабуся знає скільки зібрано грошей? Вона впевнена, що дитині надали допомогу на всю суму, яка зібрана? Чи поклав бухгалтер або касир фонду всі збрані в скриньки кошти на рахунок фонду? Де можна побачити звіти?
3. Дитині купували зволожувач і апарат для вимірювання тиску. Є рецепти про призначення лікарем? Якщо немає рецепту фонд повинен був заплатити за бабусю 17% податку на доходи фізичних осіб з суми благодійної допомоги. Те саме по податкам стосується суми більше 2400 грн на рік. Бабуся підтверджує що рецепт є. Наступне питання – чи передавання зволожувача та апарату для вимірювання тиску відбувалось офіційно через бухгалтерію фонду і чи включена бабуся в квартальний звіт до фіскальної служби 1-ДФ як отримувач благодійної допомоги?
4. На скриньках використана інформація, що збір відбувається за підтримки сюжету в програмі “Говорить Україна”. Це як мінімум не чесно – прикриватися сюжетом, до якого цей фонд не має жодного стосунку.
5. І останнє. Ви вірите що молодий хлопець працює ночами щоб мати можливість вден0 під пекучим сонцем годинами волонтерити у Здолбунові і безкоштовно збирати кошти для незнайомої дівчинки? Я зла відьма. Я не вірю.
Вони прикрились договором, але це говорить лише про те, що фонд намагається показати що він працює чесно.

Коментарі
Завантажується...