У голови Здолбунівської районної ради Олега Дацюка є незвичне, як для чиновника, хобі – він захоплюється аерозйомкою. 4 грудня пан Олег розмістив на своїй сторінці у facebook кілька фото та одне відео з знятими на квадрокоптер зимовими видами Здолбунова. Пропонуємо і вам поглянути на місто з незвичного ракурсу:

 • Петро Воля

  Чим- би дитятко не тішилося, аби не плакало!

 • Так як пан Олег людина європейська, то в нього все чітко:
  – квадрокоптер сертифікований;
  – літальний засіб зареєстрований в Державному реєстрі цивільних повітряних суден (або як мінімум – у відповідній організації повітряних суден);
  – квадрокоптер застрахований (у випадку втрати контролю в керуванні можливе завдання матеріальних збитків при падінні на майно або на живих людей);
  – відповідним державним місцевим органом наданий дозвіл на аерозйомку в житловому районі (дотримання правил безпеки та приватність громадян);
  – врахована можливість “просідання” акумуляторної батареї (літій-полімерні акумулятори не люблять мінусову температуру – зменшується ємність – втрата контролю над двигунами), міські радіочастотні перешкоди, пориви вітру на певній висоті та птахи (здавалося б безглуздя, але – ні), загальний технічний та людський фактор (вимкнення автопілота по заданій супутниковій траекторії, неправильний вибір швидкості та висоти польоту, втрата відеозв’язку, “десь палець не туди повело”).
  Головне при таких хобі – дотримання правил безпеки!

  • Петро Воля

   В свій комент я вмістив філософський зміст(в шутковій формі).А для чого цей технічний звіт п.Костянтина????Нам це зовсім не цікаво!!!

   • А я в свій комент вмістив юридичний та технічний нюанси, бо якийсь “шутнік” викличе поліцію або подасть до суду позов на непідготовленого оператора БПЛА за недотримання правил безпеки з поводженням технікою в громадському місці і буде весело – бу-га-га-га!

    • Петро Воля

     Ага! І така халепа може бути??? То може краще від гріха подалі подарувати квадрокоптер в АТО.А ні, то і самому (власнику) з’їздити туди з ним у відрядження?

     • По-перше, самому власнику вирішувати де і коли розмішувати власну кров адреналіном.
      По-друге, даний тип квадрокоптера не призначений для військової розвідки (сєпарські радіоглушилки запросто перебивають сигнали 2,4 Мгц (частота управління БПЛА) від чого засіб стає некерованим і втрачається відеосигнал); відеокамера не має тих потужностей, щоб з висоти 100-200 метрів зафіксувати замасковані позиції під снігом (нижча висота – знищення кулеметами та автоматами); в морозну погоду квадрокоптер чути за 1 км і більше, що дає змогу ворогу замаскуватися.
      По-третє, дані технології дуже перспективні і цікаві, але й з високим рівнем небезпеки в міських умовах, тому давайте заздрити з цікавістю.

     • Юрій

      Костя, ваші технічні характеристики радіоапаратури є не вірними. Частота 27Мгц на сучасних радіоапаратурах керування практично не використовується. Це пов’язано з тим, що для такого типу радіо застосовуються “кварци” з конкретною частотою. Від цього відбувається змішування або втрата сигналу, якщо на цій же частоті буде працювати інший прилад. Зараз найбільш поширеною частотою є 2,4Ггц, на ній працює і Wi-Fi. Передача відеосигналу здійснюється по частоті 5,8 Ггц.
      Коптери працюють на безколекторних двигунах, які великого шуму не створюють.
      В Україні до реєстрації безпілотних літальних апаратів закон не зобов’язує. Тобто можна самостійно побудувати модель літака або коптера, обладнати електронікою і вільно відправляти в політ. Звісно не порушувати таким чином правила т.б. та приватну власність.

     • Ай, молодець!А якщо так:
      – частота мною вказана невірно – правильно 2,4ГГц (трішки переплутав – “то таке”);
      – в аматорському обладнанні використовуються два модулі – керування та відео (якщо по-простому), частоти яких різні, тобто, на відео може бути частота 2,4ГГц, а на управління 5,8ГГц і навпаки (залежно від вимог авіамоделіста); змішані багатоканальні модулі використовуються в більш дорожчих та професійніших версіях БПЛА;
      – частоти керування та відеосигналів можуть коливатись від 433Мгц до 5,8ГГц і вище (сучасна доступна аматорська апаратура); натівські дрони функціонують на зовсім інших частотах при інших технологіях;
      -робота синхронного двигунчика без навантаження характеризується високочастотним звуком (від 15-20 метрів вже не чути), але при роботі зі встановленими лопастями звуки змінюються – характерний шум пропелерів;
      – реєструвати закон не зобов’язує, але обмежує використання (без дозволу не можна запускати БПЛА на території аеропорту, визначеного промислового виробництва, АЕС, військових об’єктів, приватної власнісності тощо). Реєстрація засобу полегшує подальші дозвільні процедури. Наприклад, у Львові чи Києві використання БПЛА без дозволів місцевих органів самоврядування чи відсутності реєстрації в авіамодельному клубі тагне за собою адміністративну відповідальність.
      І взагалі, людина, яка представляє місцеву громаду повинна впершу чергу думати про техніку безпеки та законність дій, всіляко мотивувати себе до реєстрації та дозвільних процедур.

 • Петро

  Так може він за допомогою цього апарату слідкує за станом посипаня доріг в місті.( на відео видно де посипані дороги а де ні). )))))))

X