Голова Здолбунівської РДА отримав ляпас від громади – за брехню

0 326
Голова Здолбунівської РДА отримав ляпас від громади - за брехню
Голова Здолбунівської РДА отримав ляпас від громади – за брехню

Здолбунів продовжує бути центром навколополітичних пристрастей Рівненщини. Про те, що депутат районної ради Олександр Андріюк просто на сесії дав ляпаса голові адміністрації Сергію Кондрачуку, написали і більшість засобів масової інформації, і сам Кондрачук на своїй сторінці у мережі Фейсбук.

Проте ніде ні провладний сайт, ні тим більше сам «постраждалий», не написали, що ж власне сталося, що завжди врівноважений і спокійний Олександр Андріюк раптом зробив такий вчинок. У тих, хто читав ці тексти, мало б скластись враження, що неадекватний депутат раптом накинувся з кулаками на нещасного голову.

За словами свідків, усе було дещо по-іншому.

Але про все по черзі. Причиною інциденту став тривалий конфлікт навколо закриття терапевтичного відділення Мізоцької лікарні. Про пристрасті навколо цього рішення ми писали неодноразово. З одного боку, головний лікар Здолбунівської Центральної районної лікарні Владислав Сухляк категорично наполягав на економічній і медичній доцільності закриття відділення. З іншого боку, Олександр Андріюк, бізнес якого тісно пов’язаний з Мізочем, став на бік колективу і громади, які одностайно стали на захист своєї лікарні. Наш сайт підтримував (і підтримує) позицію головного лікаря, бо вона єдино можлива в контексті «реформ» від міністерства. Ми вже писали про те, що врятувати Мізоцьке відділення могли б лише рішення на рівні Кабміну, ініційовані хоча б тим же ж народним депутатом Олександром Дехтярчуком. Але замість пошуку компромісів голова адміністрації збоку спостерігав, як Андріюк і Сухляк все далі занурюються в протистояння і конфлікт. А за кожним – сотні людей, які їм довіряють! Зрозуміло, що шляхів до відступу залишалось тим менше, чим більше розвивався конфлікт.

І ось, здавалось би, крига скресла. 20 грудня голова адміністрації Сергій Кондрачук зустрівся з колективом Мізоцької лікарні. Пообіцяв, що буде знайдено інше рішення, що відділення працюватиме, а люди матимуть роботу. 21 грудня відбулась сесія районної ради, на якій були десятки медиків з центральної районної лікарні і десятки мізочан. Бурхливі емоції завершились «соломоновим рішенням», як назвали його керівники району: скоротити лише сім ліжок у Мізочі, натомість скоротять також по кілька ліжок у кожному відділенні ЦРЛ. Все, хеппі енд, всі щасливі, ніхто не конфліктує.

І ось 26 грудня всім працівникам Мізоцького терапевтичного відділення привезли трудові книжки. Лікарню закрили…

Нібито прийняте в присутності сотень людей рішення виявилось банальною брехнею. Люди ж планували серйозні протестні акції, то треба було їх заспокоїти і пообіцяти те, що не буде виконано…

І ось 28 грудня, коли завершувалась ще одна сесія районної ради, депутат Андріюк підійшов до мікрофона. Привітав з прийдешніми святами, а далі сказав майже дослівно таке:

«Тиждень тому ми прийняли рішення, які не виконані. І винен у цьому ось цей чоловік, який сидить ось тут. Ви, Сергій Юрійович, голова адміністрації чи політична проститутка? Ви звинувачували нас, що ми не можемо прийняти чоловічих рішень. То я своє чоловіче рішення прийняв».

Далі депутат підійшов до Кондрачука, попросив його встати. Той не піднявся, після чого Олександр Андріюк дав йому ляпаса.

Що ж, неприємна ситуація. Проте ще більш неприємно, що саме написали провладні ЗМІ, та й сам голова. Заголовок на «Здолбунів CITY» – «Ледь не зламали ніс голові адміністрації прямо в сесійній залі». Сам Кондрачук – «вдарив мене кулаком в обличчя». Звісно, будь-яке насильство над людиною, тим більше в сесійній залі, вітати складно, проте різниця між ляпасом і «кулаком в обличчя» таки є.

Про те, що жодним словом ніхто не написав про причину конфлікту, ми вже писали.

До того ж, у матеріалі згаданого сайту йдеться про «політичне самогубство» Андріюка. Як воно буде з ним, побачимо, але як же ж сумно, що подвійні стандарти дозволяють собі все – ворогам (чи опонентам) нічого!

Бо хіба зруйнована школа в Гільчі – не привід для політичного самогубства голови? А його поїздка «на фронт» у 2014 році, яка закінчилась за три дні – не цинічна брехня в час розпалу бойових дій? А секція боротьби Здолбунівської ДЮСШ, яка завдяки мудрим рішенням голови залишилась без даху над головою і працювала в дикий холод без опалення в чужому приміщенні (а це діти) – це що, привід для гордості? А досі холодне приміщення музею, яке мало б обігріватись ще з 1 грудня – це як, не політичне самогубство?!

Тепер нас чекають дві прес-конференції – і Сергія Кондрачука, і Олександра Андріюка. Принаймні обидва фігуранти анонсували свої пояснення.

І насамкінець… Виправдовувати насильство неможливо й неправильно. Але одна з мізоцьких активісток сьогодні сказала нам, коментуючи ситуацію: «Це ляпас від Мізоча за брехню». Бо й справді, впевненість у власній безкарності породжує хамство і нахабство. Пам’ятаєте, як кілька місяців тому Кондрачук писав розписку пенсіонерам з обіцянкою забезпечити їм безкоштовний проїзд у громадському транспорті в певних обсягах? Збрехав… Бо знав, що пенсіонери нічого йому не зроблять, просто махнуть рукою і скажуть – влада бреше, як завжди… З Андріюком не вийшло. Відповідь депутата, може, не цивілізована, але принаймні чесна. Зробив те, що зробив, за що й відповість – у першу чергу політично.

Це куди краще, ніж постійно говорити напівправду, лицемірити і лукавити.

Тільки що з того нашій районній медицині і вже ліквідованій Мізоцькій терапії?

Коментарі
Завантажується...