Голова Здолбунівської РДА отримав ляпас від громади - за брехню

Голова Здолбунівської РДА отримав ляпас від громади – за брехню

Здолбунів продовжує бути центром навколополітичних пристрастей Рівненщини. Про те, що депутат районної ради Олександр Андріюк просто на сесії дав ляпаса голові адміністрації Сергію Кондрачуку, написали і більшість засобів масової інформації, і сам Кондрачук на своїй сторінці у мережі Фейсбук.

Проте ніде ні провладний сайт, ні тим більше сам «постраждалий», не написали, що ж власне сталося, що завжди врівноважений і спокійний Олександр Андріюк раптом зробив такий вчинок. У тих, хто читав ці тексти, мало б скластись враження, що неадекватний депутат раптом накинувся з кулаками на нещасного голову.

За словами свідків, усе було дещо по-іншому.

Але про все по черзі. Причиною інциденту став тривалий конфлікт навколо закриття терапевтичного відділення Мізоцької лікарні. Про пристрасті навколо цього рішення ми писали неодноразово. З одного боку, головний лікар Здолбунівської Центральної районної лікарні Владислав Сухляк категорично наполягав на економічній і медичній доцільності закриття відділення. З іншого боку, Олександр Андріюк, бізнес якого тісно пов’язаний з Мізочем, став на бік колективу і громади, які одностайно стали на захист своєї лікарні. Наш сайт підтримував (і підтримує) позицію головного лікаря, бо вона єдино можлива в контексті «реформ» від міністерства. Ми вже писали про те, що врятувати Мізоцьке відділення могли б лише рішення на рівні Кабміну, ініційовані хоча б тим же ж народним депутатом Олександром Дехтярчуком. Але замість пошуку компромісів голова адміністрації збоку спостерігав, як Андріюк і Сухляк все далі занурюються в протистояння і конфлікт. А за кожним – сотні людей, які їм довіряють! Зрозуміло, що шляхів до відступу залишалось тим менше, чим більше розвивався конфлікт.

І ось, здавалось би, крига скресла. 20 грудня голова адміністрації Сергій Кондрачук зустрівся з колективом Мізоцької лікарні. Пообіцяв, що буде знайдено інше рішення, що відділення працюватиме, а люди матимуть роботу. 21 грудня відбулась сесія районної ради, на якій були десятки медиків з центральної районної лікарні і десятки мізочан. Бурхливі емоції завершились «соломоновим рішенням», як назвали його керівники району: скоротити лише сім ліжок у Мізочі, натомість скоротять також по кілька ліжок у кожному відділенні ЦРЛ. Все, хеппі енд, всі щасливі, ніхто не конфліктує.

І ось 26 грудня всім працівникам Мізоцького терапевтичного відділення привезли трудові книжки. Лікарню закрили…

Нібито прийняте в присутності сотень людей рішення виявилось банальною брехнею. Люди ж планували серйозні протестні акції, то треба було їх заспокоїти і пообіцяти те, що не буде виконано…

І ось 28 грудня, коли завершувалась ще одна сесія районної ради, депутат Андріюк підійшов до мікрофона. Привітав з прийдешніми святами, а далі сказав майже дослівно таке:

«Тиждень тому ми прийняли рішення, які не виконані. І винен у цьому ось цей чоловік, який сидить ось тут. Ви, Сергій Юрійович, голова адміністрації чи політична проститутка? Ви звинувачували нас, що ми не можемо прийняти чоловічих рішень. То я своє чоловіче рішення прийняв».

Далі депутат підійшов до Кондрачука, попросив його встати. Той не піднявся, після чого Олександр Андріюк дав йому ляпаса.

Що ж, неприємна ситуація. Проте ще більш неприємно, що саме написали провладні ЗМІ, та й сам голова. Заголовок на «Здолбунів CITY» – «Ледь не зламали ніс голові адміністрації прямо в сесійній залі». Сам Кондрачук – «вдарив мене кулаком в обличчя». Звісно, будь-яке насильство над людиною, тим більше в сесійній залі, вітати складно, проте різниця між ляпасом і «кулаком в обличчя» таки є.

Про те, що жодним словом ніхто не написав про причину конфлікту, ми вже писали.

До того ж, у матеріалі згаданого сайту йдеться про «політичне самогубство» Андріюка. Як воно буде з ним, побачимо, але як же ж сумно, що подвійні стандарти дозволяють собі все – ворогам (чи опонентам) нічого!

Бо хіба зруйнована школа в Гільчі – не привід для політичного самогубства голови? А його поїздка «на фронт» у 2014 році, яка закінчилась за три дні – не цинічна брехня в час розпалу бойових дій? А секція боротьби Здолбунівської ДЮСШ, яка завдяки мудрим рішенням голови залишилась без даху над головою і працювала в дикий холод без опалення в чужому приміщенні (а це діти) – це що, привід для гордості? А досі холодне приміщення музею, яке мало б обігріватись ще з 1 грудня – це як, не політичне самогубство?!

Тепер нас чекають дві прес-конференції – і Сергія Кондрачука, і Олександра Андріюка. Принаймні обидва фігуранти анонсували свої пояснення.

І насамкінець… Виправдовувати насильство неможливо й неправильно. Але одна з мізоцьких активісток сьогодні сказала нам, коментуючи ситуацію: «Це ляпас від Мізоча за брехню». Бо й справді, впевненість у власній безкарності породжує хамство і нахабство. Пам’ятаєте, як кілька місяців тому Кондрачук писав розписку пенсіонерам з обіцянкою забезпечити їм безкоштовний проїзд у громадському транспорті в певних обсягах? Збрехав… Бо знав, що пенсіонери нічого йому не зроблять, просто махнуть рукою і скажуть – влада бреше, як завжди… З Андріюком не вийшло. Відповідь депутата, може, не цивілізована, але принаймні чесна. Зробив те, що зробив, за що й відповість – у першу чергу політично.

Це куди краще, ніж постійно говорити напівправду, лицемірити і лукавити.

Тільки що з того нашій районній медицині і вже ліквідованій Мізоцькій терапії?

 • Alex

  Зате Здолбунівська лікарня збережена, хай не зовсім етичними засобами, але все-таки. Ви подивіться який приклад етичної і професійної поведінки нам дають нардепи у Києві – часті бійки, брехня, маніпуляції, свідома брехня та замовчування фактів. Наївні, і ви хочете щоб на районному рівні все було ідеально, і це після того, як у столиці робиться бардак? Тепер у лікарні буде потенціал лікувати хворих якісніше, хто б що не казав, але жителі Мізоча і прилеглих сіл і до цього масово лікувалися в Здолбунові, а тепер ще більше будуть, зате ЯКІСНІШЕ. Хіба це не те, чого прагнула більшість?

 • Іван

  Ай…Ай…Ай..Біда,тай годі…

 • Іван

  За що боролись,на те,як кажуть…

 • Ганна

  Дякую за роз’яснення, ще більше поважаю Андріюка, дійсно чоловічий вчинок. Якби владці працювали з усвідомленням того, що в будь-який момент можуть отримати по пиці…

 • Іван

  Ненаписану причину ляпаса помітили усі читачі, як і те , що завжди у нас буває – вирвано з контексту лише вигідну його частину для того, хто той бездарний текст і замовляє. А місцевим так званим “політичним експертам” скажу з позиції простої людини. Про яке там
  ” політичне самогубство” ви нам втираєте. Ситуація чисто по-чоловічому: коли не лишається аргументів переконати криводушного опонента , в хід іде не лицемірство, а відкрита дуель, як благородна відповідь на неправду. Тож, гадаю, цей вчинок Андріюку навпаки додасть, а не забере в нього політичні дивіденди. Бо й направду, ляпас той не, як подає сам “постраждалий”, посадовій особі, а мужчині (від слова мужній). І справжній мужчина, який знає, що таке кодекс чоловічої честі, це, звісно, зрозумів би відразу. Ну, а в нас, як і водиться з “політичними мужчинами – піар- прес-конференція – чергове бла-бла-бла на кшталт “поліція, захистіть мене, бо мені мало ніс не зламали”. Може, ще й “районним політичним” охорону приставити? Бо чим поліції ще зайнятись, як не охороняти від “відповідей” за кожну ними пролонговану брехню.

 • Петро Воля

  Да-а! Оце тільки прочитав! Маладца Олександр Мусійович!Давно пика голови РДА просила таких дій.Ой давно! Перерахувати обіцянки-цяцянки Кондрачука два машинописних листи не помістять.Якщо він буде тягати Андріюка по інстанціям-напевно після ляпаса буде гіпс на дві ноги і дві руки, накладений власноручно Сухляком.А я би ще при зустрічі врізав би в пику “алєксам”, які паскудять одних, а лижуть другим(хай цензор вибачить)Ніхто не каже, що в Здолбунівській ЦРЛ не якісна медицина.Але села гудуть.Для віддалених Мощаниць і Мізоч надавав професійну допомогу.Ай=я-я! Яке тріпло цей Сірожа Кондрачук!!!Мало дали, треба було ще з носка по причинному місці.Воно йому не потрібне.Від мужика в нього хіба що вишиванка хрестиком!!!!

X