Хроніки Здолбунівського страйку: депутат Рівненської облради боїться виборців?

Хроніки Здолбунівського страйку: депутат Рівненської облради боїться виборців?

Зранку біля Здолбунівської районної адміністрації почали збиратися люди. Це були переважно жінки, а також чоловіки, які або вчора, або сьогодні зранку повернулися з Києва. Звісно, ті, хто бачив смерть людей поруч з собою, хто має на Майдані близьких і рідних, не можуть сидіти склавши руки і в рідному місті.

Першим об’єктом, куди пішли мітингувальники, стала податкова інспекція. Вимогою було припинення роботи установи аж до того часу, поки влада в країні не піде у відставку. Адже збирати податки, за які буде фінансуватися «Беркут», як мінімум неправильно, а то й злочинно. Водночас люди побачили, що на приміщенні податкової немає державного прапора. Як пояснили працівники, прапор вночі вкрали. Може, й так, але потім так само не було прапорів на установах ЗАГСу та реєстраційної служби. Якась пошесть з крадіжки прапорів у Здолбунові, чи просто службовці досі не пам’ятали, в якій державі вони живуть. Працівники податкової швидко залишили приміщення, водночас активісти розпочали збір коштів для потреб Майдану. Обурило людей те, що в скриньці для пожертв виявилися копійки. На Майдані герої, але не жебраки. Тому копійки повернули, кинувши їх під двері податківцям.

Далі мітингувальники прийшди до реєстраційної служби, залишили на роботі лише її керівника. З начальником міліції Олександром Панасюком розмова була короткою, бо ще вчора отримали від нього запевнення, що в жодному разі жоден здолбунівський міліціонер до Києва відправлений не буде.

Найбільш нестандартна ситуація виникла біля приміщення музичної школи. Школа сьогодні працювала, але коли туди підійшли, двері виявилися замкненими. Причому в приміщенні перебували люди, проте ніхто не відкрив дверей. На дзвінки директор музичної школи Олексій Моторний не відповідав. Це було безсовісно, ще й враховуючи те, що серед мітингувальників були вчителі цієї ж музичної школи, і все, чого від їх колег хотіли люди, – висловити своє ставлення і приєднатися до протестів. В принципі, така поведінка Олексія Моторного не дивна, враховуючи, що він член Народної Партії. Проте якщо в районній раді його однопартійці нібито входять до Народної Ради, то чому тоді Моторний дозволяє собі так реагувати на ситуацію в країні, сказати складно.

До прокуратури протестанти ходили не вперше, проте цього разу оплесків не було. Прокурора району Ігоря Ольшанецького питали про те, чому він оскаржив рішення про недовіру Шулю, чому відписками відреагував на звернення депутата обласної ради Ніни Путіліної про забезпечення прийому її як депутата головою адміністрації. Розмовам про дотримання законодавства уже ніхто не вірить. Проте всіх своїх працівників прокурор відправив додому. До речі, прапора на прокуратурі взагалі немає – навіть флагштоку немає. На вимогу протестувальників прапор таки купили і тепер на приміщенні він уже є.

Найбільш знаковим був похід протестувальників до вагонного депо, де вони хотіли зустрітися з депутатом обласної ради Йосипом Гаврищаком. Звісно, на місці його не було – сказали, що поїхав на сесію. Це було десь відразу по десятій ранку, а сесія на дванадцяту. Звісно, Гаврищак не маршруткою поїхав, тому якось трохи зарано. Але менше з тим. Розмова з колективом показала, що таких наляканих і залежних людей, як залізничники, немає ніде, – навіть з прокурорами говорити легше. До працівників претензій ніхто не мав, проте попросили їх переказати керівникові, що його політична проституція вже всіх дістала. Адже він спершу написав заяву до складу Народної Ради, а потім перейшов до так званого Європейського вибору, утвореного Берташем і його командою. Вчора, коли його запрошували до штабу «Майдану», він не прийшов і навіть не передзвонив. На жодну з сесій районної ради не зявився. Тому вимога громади про складення ним повноважень депутата обласної ради цілком доречна. Було дуже прикро, коли працівниця вагонного депо з вигуками «чого ви сюди приїхали» і кривою посмішечкою говорила про те, що вона має роботу і їй геть байдуже до того, що робиться в Києві. Причому портрет цієї роботяги висить на дошці пошани. Деякі «гарячі голови» хотіли його здерти, але їх зупинили – хай повисить, може, ще щось заробить.

Звісно, до сьогоднішньої акції можна ставитися по-різному, але вона згуртовує людей. Причому ми переконані, що доки не буде зміни влади, установи й організації працювати не будуть. Тому завтра збір біля адміністрації о 8 годині 30 хвилин.

 • Тетяна

  Тим, кому байдуже, гімн жертвам Майдану і героям України:
  Мамо, не плач. Я повернусь весною.
  У шибку пташинкою вдарюсь твою.
  Прийду на світанні в садок із росою,
  А, може, дощем на поріг упаду.
  Голубко, не плач. Так судилося, ненько,
  Що слово бабуню вже не буде твоїм.
  Прийду і попрошуся в сон твій тихенько
  Розкажу, як мається в домі новім.
  Мені колискову ангел співає
  I рана смертельна уже не болить.
  Ти знаєш, матусю, й тут сумно буває
  Душа за тобою, рідненька, щемить.
  Мамочко, вибач за чорну хустину
  За те, що віднині будеш сама. Тебе я любив.
  I любив Україну Вона, як і ти, була в мене одна

  Як після таких пожій можна залишатися байдужим????

 • Alina

  А правильно Вам в депо і сказали!
  Нічого ходити по своєму рідному Здолбунову- де живемо і працюємо і гадити всіх….Їдьте на майдан і там активуйтесь! “Не плюй у колодязь- бо сам і нап’єшся”- сьогодні ми такі круті ходимо кричемо по всіх організаціях, а завтра ой, вибачте, це був не я, візьміть мене до Вас на роботу….
  Йосип Володимирович- керівник з 30- літнім стажем, а проститутки-це самі ж крикуни, яким кинули по пару гривень за організації протестів .

  • Світлана

   “Найспекотніші кутки пекла чекають тих, хто в часи великих потрясінь зберігав нейтралітет” – Данте Аліг’єрі. Це відповідь, якій сотні років. Розумію, що декому ім’я Данте нічого не скаже, то відкрийте Вікіпедію. Сидіти тихенько в своїй провінції, бо в тебе є робота, сім’я і тобі комфортно на дивані – це не мудрість. Це ознака рослинного існування негромадян…

 • Alina

  ”вимога громади про складення ним повноважень депутата обласної ради цілком доречна”- а хто така громада? Це пара купка “простутут”, які тільки й можуть, що кричати ГЕТЬ! ГЕТЬ! А під цим словом ховається заздрість. Він депутат, а я ніхто. Дорогі здолбунівчани, займайтеся своїми сім’ями, роботою, а не тикайтесь по місту без діла. Хочете творити- ЇДЬТЕ НА МАЙДАН, а не гадьте в нашому рідному Здолбунові.

  • Громада – це не “проститут”, це активні люди, які не будуть питати що і кому робити у таких “недоосіб” як ти. Щось не подобається? Сиди і не пищи, бо терпіння вже більш ні в кого немає. хана твоїй “партії” і твоїм продажним депутатам-шльондрам. Стовпів у МОЄМУ рідному Здолбунові вистачить на всіх.

   • Alina

    терпіння немає- на Майдан “пищати”, а не дискусії і переписки вести!

   • михайло

    Чому ви гадаєте хто засуджує ваші дії колись чи зараз підтримують партію регіонів? Чому ви ділете людей на чорне та біле. Да простим нам людям і регіони і удари і ви уже в пічінках сидете. Ми просто не хочемо і регіони і вас бачити при владі. Громада це велика кількість людей які моляться за спокій та щасливу долю Ураїни. Які на місцях роблять набагато більше щоденною чесною працею на благо нашої держави. Вічна слава героям НАШИМ. Щире співчуття сім’ям загиблим.

    • МАКС

     Цинізм вищого ступеня!!! ВАШИМ героям????? Поки ви щоденноючесноюпрацею забезпечували добробут Януковича, хлопці щодня життям ризикували! Дехто й не повернувся!!! І ви смієте називати їх ВАШИМИ??? Та треба було хоч раз підняти оті ваші “пічінки” і піти під кулі, тоді б мали право судити когось!!! Ви ж усе життя на тих, кому треба щось більше, ніж пожерти, дивитесь як на ідіотів! Ваша парафія – телевізор і Стас Міхайлов який-небудь… Тому не смійте називати ВАШИМИ тих, на кого вам було завжди плювати. Я знав Сашка Храпаченка, ми бачилися в неділю. Він не любив ні владу, ні опозицію, але ще більше не любив таких “працюючих” амеб, як ви.

     • Марина

      Якщо вчитель щодня ходить на роботу і навчає дітей математиці він, що ворог? Як можна будувати країну з такою ненавистю в серці до людей які в ній живуть? Адже Україна це і схід і захід разом.

 • Вільна людина

  не тим займаєтесь на місцях! поки люди в Києві гинуть… ходите по своїх і гадите у себе ж дома, у своєму Здолбунові…

 • Вільна людина

  Цілком підтримую Аліну. Люди самі не знають, що роблять і як барани ідуть і мичать.А чого і на кого? Їдьте на майдан і там доказуйте які ми патріоти, так ні, хочуть у рідному місті заворух, а сенс?

 • здолбунівчанин

  Бачу тільки тут люди пишуть правдиві коменти. Здолбунів, моє рідне місто, будьмо ввічливими і толерантними людьми, а не стаєю варварів. Всіх активістів попрошу збирати речі і їхати на Майдан ! Саме там потрібні активні громадяни, а просто так без діла никатись по організаціях безглуздо.

  • Активні громадяни потрібні скрізь. Жодна регіоналівська мразь не повинна залишитись без звільнення і санкцій персональних.

   • здолбунівчанин

    Звільняти чи ні не у вашій компетенції, а ображати людей з якими працюєш і живеш це підло і низько.

    • не у твоїй компетенції казати, що мені робити, а що ні. Підло і низько підтримувати режим Януковича. Ще один пост про “мораль” мою, полетиш нафіг у бан. Зараз під майданом носять труни, через таких як ти. Наступний пост – бан.

 • здолбунівчанин

  Не розумію модератора Ярослава Ніколіна комента для Alina, БАН треба виставити саме тобі за хамство!

  • Користувач назвав активістів “проститутками”. За це і бан. Не подобається щось? Не читайте новини у нас на сайті. Для вас є здолбмір і інші ресурси регіоналівських підстилок.

   • здолбунівчанин

    модератор має показувати всі коменти, для того вони і пишуться, щоб вислухати різні думки народу, а не хамить. Ось що не подобається.

 • Генадій Юрійович

  Я був очевидцем всього того дійства! Дико, противно було слухати. Як баби на базарі -ла-ла-ла. Купка бездєльніков. Ви краще на ділі покажіть себе, а не язиком чухаєте.

 • Ірина

  Дорогі здолбунівчани! Ті, що за “ходіння на роботу” у такі часи! Мені просто смішно вас слухати! Ті “работнічки” з ДЕПО та інших організацій, які розказують що їм немає діла до Майдану, ще вчора стогнали “яка у нас погана влада і держава, що п”ятниці у них забирають (це я про ДЕПОвців) і у відпустки за власний рахунок відправляють і так усе погано”. Ви сьогодні, коли є можливість змінити щось у цій державі, сидите і зубами тримаєтесь за роботу, де вас не цінять і плюють з високої горочки! Так вам і треба! Працюйте за копійки, надійтесь на “лівакі” і нехай з вами так далі і поступають бо ви на таке заслуговуєте! Я особисто знаю декого зі здолбунівських мітингувальників! Шановні, про яку ви заздрість говорите!? Там були свідомі, розумні люди, які на сьогоднішній день могли не один раз стати депутатами, але їм це не потрібно!!! Порядок, мир і спокій-ось що їм і нам потрібно!

X