Гроші російським церквам з бюджету Здолбунова стали підставою для конфлікту на сесії

0 405

Інколи я думаю, що українці живуть найбідніше в Європі не тому, що краде влада чи взагалі при владі бандити, а з єдиної причини: ми боїмося брати на себе відповідальність і очікуємо, коли хтось вирішить наші проблеми. Сьогодні на сесії Здолбунівської міської ради депутати приймали зміни до переліку об’єктів, що фінансуватимуться за рахунок коштів бюджету розвитку ще цьогоріч. Серед цих об’єктів було три церкви: на Петропавлівську церкву УПЦ Київського Патріархату передбачалося 50 тисяч гривень, на Успенський храм цієї ж конфесії мало бути 30 тисяч гривень, ну й вишенькою на тортику на церкву Ікони Казанської Божої Матері – 20 тисяч гривень. Все б нічого, але Свято-Казанська церква належить до російської православної цервки. Цілком логічно, що депутати обурилися і запропонували  не фінансувати чужинську церкву. Депутат Тарас Калита нагадав, що в цій церкві збирали підписи до Вселенського Патріарха Варфоломія з вимогою не надавати автокефалію Українській церкві. Ми ж також нагадуємо, що дітки з недільних шкіл московського патріархату нашого району їздили на свято, де вшановувалася родина російського царя, що був україноненависником і підписував антиукраїнські укази. То навіщо фінансувати за кошти платників податків розсадник «русского міра» в Здолбунові?

На жаль, пропозицію Калити не підтримали. Депутатів на сесії ходить мало, кожен голос важливий. А тут виявилося, що депутат Олег Бабій, який посідає високу посаду на залізниці, активно взявся захищати московську церкву. «Розділяли за мовою, тепер розділяють за церквою…» – лунало від нього на сесії. Що ж, риторика Медведчука і всіх тих, хто підтримує москву, уже безборонно звучить у Здолбунові. Що ж решта? А нічого, промовчали… Ото тільки Тарас Калита і Андрій Кардаш мали відвагу сказати, що досить фінансувати московські церкви. Той же міський голова Ігор Ольшевський теж закликав до примирення і просив не ділити людей… Що тут скажеш… Голоси виборців для майбутніх кандидатів дуже важливі, але де ж тоді принципи, якими не торгують і не поступаються? Зрештою, нема питань, можна й не ділити: нехай здолбунівські прихожани московських храмів візьмуть участь у творенні нової української церкви – і всі будуть разом. Проте цього, схоже, марно очікувати. «Від людей внизу нічого не залежить», – прозвучало в сесійній залі. Та ні, залежить. Бо тисячі здолбунівчан, що зробили свій вибір ще на світанку незалежності, ходять до українських храмів, хоч їх називали і розкольниками. І неканонічними. Тепер же знову все залежить від кожного: ходити чи ні в церкву, що керується з держави-ворога, держави-агресора. Голосувати за гроші для цієї церкви чи ні…

Отже, раз не вдалося проголосувати рішення про зняття суми фінансування з однієї церкви, то вирішили, за пропозицією депутата Миколи Орлова, не дати поки що грошей нікому – прийняття рішення відклали на сесію, що буде в грудні. За таке тимчасове рішення депутати, хоч і не відразу, але проголосували. Але це нічого не вирішує. Все одно доведеться приймати рішення, все одно треба визначатися, з ким кожен з наших міських обранців: з українською церквою чи з окупаційною структурою, що працює на чужу ворожу державу.

UPD 14:55: Через кількаразове голосування різних пропозицій ми припустилися помилки у висвітленні результатів голосування: було прийнято рішення про фінансування двох українських храмів, а відкладено рішення стосовно російської церкви. Перепрошуємо за помилку.

Просимо визначитися і читачів сайту:

[poll id=”10″]
Коментарі
Завантажується...