Католики Здолбунова розпочали відзначення Страсного тижня

0 227
Католики Здолбунова розпочали відзначення Страсного тижня
Католики Здолбунова розпочали відзначення Страсного тижня

24 березня католики всього світу розпочали відзначення Страсного тижня – останнього тижня Великого посту перед Великоднем. Це особливий час в католицькій церкві, присвячений спомину Страстей Господніх – страждань, смерті і воскресінню Христа. Традиційно цей тиждень розпочинається Вербною Неділею – неділею Муки Господньої.

Цю неділю в народі називають квітною. Однак, зважаючи на погодні умови, важко було уявити собі квіти, які мали раптом заквітнути посеред зими. Адже, цього року Вербна Неділя привітала католиків зимовою погодою. Сніг, що нападав напередодні, утворив просто величезні кучугури, а дорога, що вкрилася крижаним полотном ускладнила пересування. Однак, навіть це не завидило здолбунівським католикам прийти до храму і згадати урочистий в’їзд Господній в Єрусалим, який був безпосередньо перед його стражданнями і смертю на хресті.

Вербна Неділя – це день радості й піднесеного настрою, що має сповістити нам майбутню перемогу Христа над смертю і є виразним прагненням приєднатися до урочистого привітання, яке приготували колись Ісусові мешканці Єрусалиму, тримаючи в руках пальмові (вербові) гілки, що символізують відродження життя.

РОЗКЛАД БОГОСЛУЖІНЬ СВЯТОГО ПАСХАЛЬНОГО ТРИДЕННЯ

  • Великий Четвер – 18.00 Божественна Літургія Господньої Вечері. Після Служби – Поклоніння Ісусові в Пресвятих Дарах.
  • Велика П’ятниця – 18.00 Літургія Страждань Господніх. Після Літургії – поклоніння Ісусові в Пресвятих Дарах
  • Велика Субота – 18.00 Урочиста літургія Пасхальної вігілії
  • Перед урочистим Богослужінням відбудеться освячення пасхальних страв – 17.45
  • Неділя – 9.00 резурекційна процесія та Меса Воскресіння Господнього
Коментарі
Завантажується...