Кримінальний продаж землі в Здолбунові: істина чи депутатські марення?

0 296
Кримінальний продаж землі в Здолбунові: істина чи депутатські марення?

Не дає спокою депутату Рівненської обласної ради Володимиру Ковальчуку діяльність Здолбунівської міської ради! Нещодавно він повідомив громадськість про те, що «за фактом можливих неправомірних дій міського голови Здолбунова та частини депутатів порушено кримінальну справу!» Добре, що хоч слово «можливих» з’явилося в тексті, а то була б неправда в кубі, а так тільки в квадраті.

Отже, наш земляк написав таке: «Звернення народного депутата Ігоря Мосійчука щодо можливого вчинення кримінального правопорушення міським головою Здолбунова та окремими депутатами ради наразі розглянуто на найвищому рівні, і з приводу зазначених у ньому фактів порушено кримінальну справу.

Нагадаю, народний депутат України Ігор Мосійчук звернувся до Генерального прокурора України Юрія Луценка та Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова з проханням розпочати розслідування неправомірних дій деяких депутатів та голови Здолбунівської міської ради щодо незаконного виділення (відчуження) земельних ділянок на території міста Здолбунів. Йшлося про рішення Здолбунівської міської ради від 15 березня 2017 року, яке стосується надання дозволу ТОВ «ПМК № 63» на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки несільськогосподарського призначення по вул. 8 Березня, 68.

Тож, як проінформував народного депутата прокурор Рівненської області Богдан Подубинський, за результатами розгляду звернення за фактом проведення та надання висновку про вартість зазначеної земельної ділянки, яка суттєво відрізняється від її фактичної вартості, Здолбунівською місцевою прокуратурою 12 жовтня внесено відомості до ЄРДР та розпочато досудове розслідування.

Тож наразі проводиться слідство. Впевнений, що воно відбудеться об’єктивно та неупереджено, адже ця справа перебуває на контролі у Генеральній прокуратурі України та МВС.

А міський голова Здолбунова та депутати, які голосували за згадані земельні питання, повинні розуміти, що місто має отримувати суттєвий прибуток від продажу землі. Коли ж оцінка землі занижена, то, відповідно, місто недоотримує величезні кошти. І коли півтора гектара землі були «проведені» через сесію за заниженою оцінкою, це завдало суттєвих збитків місту та державі.

Переконаний, що після цієї кримінальної справи міський голова буде добре думати перед тим, як виносити на сесію питання про приватизацію земельних ділянок. Але нові ділянки – це вже нова історія. Я ж думаю, що буде порушена ще не одна кримінальна справа щодо тих, які вже були надані Здолбунівькою міською радою, і оцінка яких суттєво відрізняється від фактичної вартості. Адже недоотриманні кошти – це не лише кримінальний злочин, а й не побудовані дороги у місті, не здійснений ремонт дитячих садочків, не встановлені нові дитячі майданчики і т. д. Тому за такі порушення потрібно відповісти за усією суворістю закону!»

І додаються відповідні документи з Міністерства внутрішніх справ, Генеральної та обласної прокуратури.

А тепер уважно й по суті.

У документі, підписаному Міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим, переказано те ж саме, про що пише Володимир Ковальчук. Єдиний дуже цікавий конкретний момент звучить так: «внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань з правовою кваліфікацією кримінального правопорушення за ч.2 ст.358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут та використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України.»

Запам’ятаймо вказану кваліфікацію, бо це має значення.

У відповіді Генеральної прокуратури нічого особливо цікавого немає.

А от документ, підписаний прокурором Рівненської області, відразу прояснює ситуацію. Для тих, хто вміє читати й думати, звісно. Отже, «За результатами розгляду Вашого звернення Здолбунівською місцевою прокуратурою за фактом проведення та надання ФОП Букацьким С.В. висновку про вартість зазначеної ділянки, яка суттєво відрізняється від її фактичної вартості, 12. 10. 2017 внесено відомості до ЄРДР та розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні…».

На жаль, у тексті Володимира Ковальчука немає жодної цифри і жодного доказу про те, скільки ж мала б, з його точки зору, коштувати ця земельна ділянка.

Проте є рішення міської ради з цього питання, в якому чітко розписано всю процедуру викупу і всі особливості цього процесу. Відразу зазначимо, що ПМК-63 є юридичною особою, і підприємство мало державний акт на право постійного користування земельною ділянкою, на якій і було розміщене підприємство. Зрештою вже неіснуюча по факту організація таки вирішила викупити цю землю. Згідно існуючого законодавства, було підписано тристоронню угоду – між підприємством, Здолбунівською міською радою і експертом (тим самим ФОП Букацьким С.В.). Замовником експертної оцінки землі є міська рада, платить за виконану роботу підприємство. Ну а Сергій Букацький виконав відповідну роботу і надав її результат сесії міської ради.

Якщо уважно читати документи правоохоронців, то мова йде про підробку документів. Хто ж їх міг підробити? Міський голова Ігор Ольшевський? Депутати міської ради? Та ні. Мова йде про Букацького, який, за версією «радикалів», надав висновок про вартість ділянки, що суттєво відрізняється від її фактичної вартості.

Добре, припустімо, так і є, і підприємець виконав роботу недобросовісно, занизивши оціночну вартість. У чому кримінал міської ради і голови? Адже тоді треба доводити, що Ігор Ольшевський отримав якусь вигоду від такого рішення!

Хоча насправді до названого експерта претензій ніколи не було, він неодноразово виконував подібні роботи, і його колеги відгукуються про нього позитивно. Тому просто так звинувачувати людину в непорядному підході до роботи неправильно.

Зрештою, в повідомленні від «радикального» борця з корупцією Ковальчука нічого про це не сказано. Там мова йде виключно про міського голову і міську раду, які нібито зумисно дешево продали земельну ділянку, чим позбавили місто додаткових грошей. Тобто цілком логічно, що мова йде про політичне замовлення, а аж ніяк не про пошуки правди. На жаль, Володимир Ковальчук не надав нам текст депутатського запиту свого колеги-«радикала» Ігоря Мосійчука, але, за словами тих, хто вже побував на бесідах у прокуратурі, єдиним доказом заниження ціни експертом є посилання на нормативну грошову оцінку цієї ділянки, яка справді суттєво вища. Проте чому народний депутат Ігор Мосійчук не адресує це звернення собі? Адже саме Верховна Рада подарувала українцям законодавство, за яким нормативна грошова оцінка використовується для розрахунку сплати земельного податку, а при продажі замовляється експертна оцінка, а методика її розрахунку зовсім інша – звідки й різна вартість, і не на користь експертної оцінки. Завжди і в усіх об’єктів, по всій Україні. А не лише в Здолбунові.

Так що своє праведне обурення Володимир Ковальчук може адресувати фракції «радикалів» у парламенті, а заодно й фракції БПП «Солідарність», яка має прем’єра й президента, і з представниками якої в Ковальчука чудові стосунки!

І от як ви думаєте, чи вибачиться Ковальчук, якщо все ж прокуратура не знайде складу злочину в діях експерта, міського голови і депутатів? Думаю, він напише, яка в нас продажна прокуратура, або ж його друг Ігор Мосійчук, відомий своїми кримінальними нахилами, спробує їх застосувати і до місцевих прокурорів. І все це буде під гаслами про боротьбу з баригами і за справедливість…

Коментарі
Завантажується...