Лебеді повернулись у Здолбунів, проте не всі...

Лебеді повернулись у Здолбунів, проте не всі…

Вже близько 10 років лебеді, що гніздяться у Здолбунові не літають у вирій. Не полетіли у теплі краї вони і цього року. Але холодна зима 2012-2013 змусила їх покинути наше місто і перемістися на зимову пору до річок та не замерзлих озер Здолбунівського району. Варто відзначити, що цей рік став одним із небагатьох, коли повністю замерз обвідний канал у районі заправки “WOG”, на моїй пам’яті таке траплялось перед цим лише раз. І причина цьому не холодна погода, а занедбаний стан того каналу – велика кількість мулу та уповільнення течії. Насправді я дуже переживав, що лебеді цю зиму не переживуть, адже у максимальні морози я не бачив жодного плеса води та й самих лебедів у межах здолбунівських озер я також не спостерігав.

Лебеді повернулись у Здолбунів, проте не всі...

Лебеді повернулись у Здолбунів, проте не всі…

Очевидно, благородні птахи знайшли сховок на якихось водоймах Здолбунівщини і тільки кілька днів тому вони повернулись до себе додому – на озера та канали водного господарства нашого міста. Сьогодні мною було нараховано 18 лебедів, але пізньою осінню їх було близько 25… Очевидно, різниця у кількості виникла тому, що не всі птахам вдалось пережити цю зиму. Проте і наразі лебедям доволі таки важко – самці настільки худі, що їх можна відрізнити від самок лише за поведінкою. Сьогодні редакцією нашого сайту було куплено 4 буханки хліба, які були з’їдені птахами за хвилин 15. Очевидно, що лебеді дуже голодні та ослаблені, тому закликаємо кожного жителя Здолбунова прийти в неділю з батоном чи буханкою хліба і покормити птахів. Лебедів знайти дуже просто – доїхати до кінцевої зупинки (біблітека), пройтись 200 метрів до першого автомобільного мосту звідки вже буде видно птахів, адже наразі інші водойми не розмерзлись, а обвідний канал є їхнім домом до тепліших днів.

Довідка: Лебеді традиційно летять у вирій, проте років 10 тому у Здолбунові залишилась перша пара цих птахів. Вони вдало пережили зиму, після чого з кожним роком кількість лебедів, що не летять у вирій збільшується. Цього року за моїми спостереженнями залишились зимувати всі лебеді Здолбунова. Нащастя зиму пережило більшість птахів.

 • Саша

  Прочитав цей матеріал і вирішив ходити погодувати лебедів. Булка хлиба розійшлася на ура, пожалкував що не купив дві :) Завтра треба ще сходити.
  Якби хоч дехто із здолбунівчан з булкою хліба прийшов, то і проблеми з виживанням у лебедів не було.
  До речі хороші новини – лебедів не 18, а 21!!!  Навіть зробив фотку де вони всі разом

 • Presman

  Сьогодні ходили годувати лебедів. Нарахували 23 !!! Вони по троху повертаються. Порадувало те що після нас ще дві групи людей підходило з пакетами батонів годувати лебедів. 

 • Мешканець

  Завдяки Вашим статтям поширюється цікава, потрібна та корисна інформація. Заставляє людей бути небайдужими , співчутливими. Адже в нашому місті є багато добрих людей, котрі разом можуть змінити світ на краще!!!!!!

X