Ляльки голови райради: Здолбунову потрібен “театр”, а не музей…

0 184

Олега Тищенка, відомого здолбунівського історика, публіциста, дослідника та громадського діяча, незважаючи на подання відділу культури, Рівненського краєзнавчого музею, презентовану програму створення музею, згоду профільних комісій районної ради не призначили на посаду директора Здолбунівського музею під час засідання районної ради 23 липня 2014 року. І при тім жоден депутат не голосував проти. Як таке може бути? – запитаєте ви. Але в театрі абсурду може бути все.

Ще тоді, коли Олег Тищенко отримав рекомендацію на цю посаду від Рівненського краєзнавчого музею, голова районної ради Василь Тимощук сказав йому, що має зобов’язання перед іншою людиною. Прізвище цієї людини відоме всім зацікавленим особам – це депутат Здолбунівської районної ради Олег Буздиган, він же відомий у колах любителів саун як «банщик Кінаха», оскільки вже тривалий час керує саме цим «бізнесом» колишнього голови адміністрації. Багато років Буздиган позиціонував себе як єдиного можливого керівника майбутнього музею. Хоча не тільки до музейної справи, а й до гуманітарної сфери відношення ніколи не мав. Зате справді встиг попрацювати на кількох «керівних» посадах, кожного разу залишаючи після себе шлейф не дуже приємних відгуків.
Проте Олег Буздиган завжди віддано голосує за потребами голови райради Василя Тимощука. Очевидно, саме ці політичні зобов’язання й мав на увазі Тимощук, бо ж жодних заслуг у створенні музею Буздиган не має. Він просто одна з тих ляльок, які завжди голосують як треба.

І хоч Тищенко був підтриманий обома профільними комісіями, всі розуміли, що сесія може стати сюрпризом.
Так і сталося. По суті, без жодних пояснень шістнадцять депутатів утрималися при голосуванні за його кандидатуру. Сімнадцять проголосували «за». Ситуація була б смішною, якби це насправді не було сумно. Адже ті ж самі депутати, які на комісіях голосували за призначення Тищенка, раптом тихенько утрималися. Без пояснень. Було схоже на добре зрежисовану виставу, де ляльки-маріонетки просто виконали волю такого собі «директора театру».
Розмови про те, що треба було б призначати «музейника», як і всіх решту посадовців, через конкурс, не витримують жодної критики – це лукавство. Сам Тимощук визнав, що два місяці тому в розмові з Тищенком говорив про необхідність конкурсу. Так от якраз апарат районної ради мав би розробити відповідне положення і за цей час навіть оголосити конкурс. Якби це було метою голови районної ради. Але мета була інша – не допустити призначення «не свого» на будь-яку посаду, тим більше на цю, вже давно обіцяну соратнику.

Насправді конкурс – це чудова річ, яка дозволила б обрати кращого. Але коли призначали головним редактором газети Сергія Кондрачука чи одним з керівників медицини району Олега Сумка, ніхто не говорив про конкурс. І, умовно кажучи, опоненти голови районної ради повелися поряд ніше, бо справді думали про інтереси району, а не про політичні амбіції.
В умовах, коли договір оренди на можливе приміщення музею скоро закінчиться, коли треба добиватися його передачі в районну власність, коли треба займатися його ремонтом (приміщення аварійне), відкладати призначення директора на невизначений термін – це залишити район знову без музею. То музей був потрібен Тимощуку чи призначення «своєї» людини на чергову посаду?
Голосування було поіменним, і завтра наш сайт проаналізує причини того чи іншого вибору кожного з депутатів. Перед місцевими виборами кожен мешканець району мусить знати, якими реальними мотивами керуються депутати при таких ось знакових голосуваннях.
На жаль, гарна справа стала заручницею політичних амбіцій людей, що хочуть цілком контролювати ситуацію в районі. Наразі це їм вдається. Тільки чи приносить це користь Здолбунівщині?

Коментарі
Завантажується...