Макс Кідрук презентував у Здолбунові “Твердиню” (фото)

0 282
Макс Кідрук презентував у Здолбунові "Твердиню"
Макс Кідрук презентував у Здолбунові “Твердиню”

У Здолбунові відбулася подія, значення якої для культурного і літературного життя міста важко переоцінити – до нас уперше завітав культовий український письменник Макс Кідрук. Для багатьох молодих українців (та й не тільки молодих) саме книги Макса стали підставою повернення до книги як до чи не щоденного атрибуту людини. Нам він цікавий ще й тим, що є нашим земляком – батьки Макса й досі живуть у Рівному, сам він закінчив Рівненську ЗОШ №12. Здавалось би, звичайний рівненський хлопець. Але Макс усе зробив, щоб стати незвичайним. Йому немає й тридцяти років, а він, закінчивши наш «водник», вступивши до аспірантури знаменитого Київського політехнічного, вигравши грант на навчання в Стокгольмі, раптом зрікається блискучого майбутнього в одному з кращих технічних університетів Європи і їде до Мексики. І пише про це вже знамениті «Мексиканські хроніки». Далі були подорожі різними країнами (зараз їх уже 29), нові книги в новому для української літератури жанрі «тревел». Але Макс не був би собою, якби й далі йшов уже второваною стежкою. Він ризикує і пише перший український технотрилер «Бот». І знову – шалений успіх!

Цього ж року вересень Макс розпочав з презентації нової книги – «Твердиня». Саме в рамках промотуру цієї книги Макс завітав до Здолбунова. Це перша зустріч молодого письменника з читачами нашого міста, тому презентацію він побудував з трьох частин. Спершу Макс коротко розповів про деякі свої враження від однієї з найекстремальніших поїздок – до африканської Намібії. Його міркування про нібито прості речі насправді доводять кожному слухачу, що все в житті взаємопов’язано, що природа вразлива, а людина мусить бути мудрою, якщо хоче зберегти своє середовище існування.

Зовсім іншою була частина, присвячена новому трилеру «Твердиня». Переповідати сюжет не будемо, але книга читається легко й захоплює читача відразу – як і все, що пише Макс. І хоча далекі й древні цивілізації Південної Америки нібито не мають до нас прямого стосунку, але, як і у випадку з природою, все в житті і в історії має своє значення.

Короткою презентацією технотрилера «Бот» Макс завершив свою зустріч з читачами. Розумний, інтелігентний, а водночас розкутий і природній, він зовсім не схожий на стереотипний образ українського письменника. І чим більше підлітків і молодих українців будуть мати можливість спілкуватися саме з такими письменниками, тим більше вони читатимуть сучасну українську літературу – модну, цікаву, європейську.

Наступною книгою Макса буде розповідь про його неочікувану й дуже нестандартну подорож до Нової Зеландії. Сподіваємося побачити його в Здолбунові знову.

Коротке інтерв’ю Макса Кідрука нашому сайту очікуйте найближчим часом.

Коментарі
Завантажується...