Маніпулятивні технології в провінційній реальності

Маніпулятивні технології в провінційній реальності

Ось такі (зображення зліва) дивного змісту оголошення з’явилися раптом у відомій здолбунівській кав’ярні «Старе місто». Взагалі-то ні для кого не секрет катастрофічне недофінансування медицини, як і всіх бюджетних галузей. Але, по-перше, зекономлених на енергозберігаючих лампочках коштів вистачить хіба що на ще кілька упаковок аспірину, що явно не врятує наших хворих. По-друге, закупівля лампочок і закупівля ліків фінансуються з різних статей видатків, і щось не віриться, що хтось буде виносити на сесію районної ради питання про перекидку коштів з господарських видатків на закупівлю ліків. По-третє, відвідувачі кав’ярні є громадянами України, які вже сплатили податки. За рахунок яких має вистачити і на ліки, і на лампочки. Окремого «податку на лампочки» навіть уряд покращувачів життя вже сьогодні досі не вводив, то з якого дива мешканці міста мають платити за лампочки в скриньку? Дуже вже схоже це на витискання сльози з перехожих різними «сиротами», «погорільцями» і «важкохворими». Бо й справді – хто ж проти, щоб, зекономивши на лампочках, профінансувати ліки, що справді можуть врятувати комусь життя?! Проте ті, хто розмістив дивні тексти, мали б написати, скільки лампочок закуповує лікарня за рік, скільки це коштує, і скільки конкретно вдасться зекономити за рахунок енергозбереження. А в такому вигляді це принижує і нашу медицину, і кожного з нас як потенційних пацієнтів. Бо, може, завтра всім миром почнемо збирати гроші ще й на миючі засоби чи термометри – так, дивись, і ще на одне Межигір’я хтось наекономить.

До речі, при вартості звичайної стоватної лампочки “Іскра” 2 грн.50 коп. , а енергозберігаючої відповідної потужності 20 грн. за два з половиною роки справді маємо економію десь 100 грн. на лампочці. Для лікарні, де таких лампочок багато, це немало. Проте якщо поділити невідому нам суму (бо ми не знаємо кількості лампочок) на два з половиною роки, то все одно суттєвого покращення медичних послуг, обіцяного збирачами грошей, досягти не вдасться. Енергозберігаючі лампи впроваджувати безумовно треба, але за кошти бюджету, а не шляхом маніпулювання людьми.

  • dsp2112

    на миючі я думаю скидатися не прийдеться, адже кожен хто лягає в лікарню обовязково мусить купити рідке мило і паперові рушники. ну і звичайно”добровільний внесок”)))

  • jcxata

    Принеси дві Енергозберігаючі лампочки у лікарню і отримай два дні відпустки. Я думаю скоро такий закон може з’явитися, якщо не знайти мізків для тих, хто керує нашою КРАЇНОЮ!!!

  • ВладеК

    А хто там їх приймає і де? Може і облік ведеться ? До речі, оці енергозберігаючі лампи – то вже вчорашній день: вартість не зменшується, економія незначна, світло нормальне лише у потужних (20 і більше Вт), виходять з ладу майже так само, як і прості, містять пари ртуті, потребують утилізації, якою ніхто не займається. Інша справа – ЛЕД лампи, але вартість їх поки що доволі захмарна.

X