Медсестра зі Здолбунова стала дипломантом Всеукраїнського конкурсу “Ескулап-професіонал”

0 234

p60916-18181415-16 вересня на Буковині, в м. Чернівці, відбувся Х Всеукраїнський конкурс професійної майстерності медичних сестер «Ескулап- професіонал  – 2016».

Рівненську область представляла сестра медична перев’язувальна травматологічного відділення Здолбунівської ЦРЛ Людмила Комісарук. Загалом у конкурсі професійної майстерності взяли участь 23 області, в тому числі Луганська та Донецька .

 Всі ми були приємно вражені, як красою міста Чернівці, де збережена архітектура ще з часів панування австрійської імперії, так і гостинністю місцевих жителів. Недарма Чернівці ще називають маленьким Парижем. До речі, хочу наголосити, що Чернівецька область, одна із перших заснувала в себе Асоціацію сестер медичних і саме там відбувся І –й Український з’їзд молодших медичних і фармацевтичних спеціалістів України, І-й  Всеукраїнський конгрес з питань реформування медсестринської освіти.

Асоціація сестер медичних Рівненської області також в 2017 році святкуватиме свою 10-ту річницю. Всі 10 років я є членом цієї організації і з великою гордістю спостерігаю за розвитком нашої галузі. Сучасна медицина вимагає від медсестер високого професіоналізму, адже саме від нас залежить найголовніше в житті – здоров’я людини. Вже давно в багатьох навчальних закладах України введена ступенева освіта для медсестер. Серед нас уже не рідкість медсестри –бакалаври і магістри, які розробляють і втілюють в практику всю медсестринську документацію, починаючи з наказів МОЗ України і закінчуючи локальними протоколами всіх медсестринських маніпуляцій.

З великою повагою хочу сказати про нашу голову Асоціації медичних сестер Людмилу Романишину – Лановську, яка не тільки згуртувала всіх медсестер Рівненської області, але постійно підвищує їх кваліфікацію, організовуючи медичні конференції, семінари, заняття та наради, а також поїздки по обміну досвідом з іншими областями. Людмила Костянтинівна, в Рівненській області, створила «Школу старшої медсестри», якій немає аналогів в Україні.

На базі цієї школи наші медсестри мають можливість прослухати лекції, які читають практики,- а це заступники з медсестринства, головні медсестри та представники санепідслужби області. Таким чином, старші медсестри не тільки самі отримують важливу інформацію (розпочинаючи з утилізації медичних відходів, санепідрежиму і закінчуючи поводженням з наркотичними препаратами), а й грамотно використовують це на практиці. Адже хто, як не старша медсестра найтісніше спілкується з персоналом відділення.

Можливо, хтось закине, що такі заходи зовсім недоречні в країні, де іде війна… Але, так сталося, що в кожному медичному колективі, уже на сьогоднішній день, є багато колег, які повернулися із зони бойових дій. І, на превеликий жаль, їх стає все більше і більше, а дехто і зовсім не повертається. В Чернівцях ми мали честь поаплодувати таким людям. А ще, за участі волонтерів, за період проводження нашого конкурсу,  було зібрано понад 26 тисяч грн. на лікування та реабілітацію поранених бійців із зони АТО. Ось такі ми, люди в білих халатах, яким, окрім глибоких знань та професіоналізму, притаманні доброта, небайдужість та співчуття до ближнього.

А інакше, що ж ми були б за сестри милосердя?

 Головна медсестра Здолбунівської  ЦРЛ    Лариса Рябушенко

Коментарі
Завантажується...