Мер Здолбунова під час концерту грав на гітарі

0 295
Мер Здолбунова під час концерту грав на гітарі
Мер Здолбунова під час концерту грав на гітарі

Коли редакцію нашого сайту запросили на захід, присвячений прийдешньому дню працівників культури та майстрів народного мистецтва, ми очікували доволі традиційного концерту колективів і виконавців, яких ми всі давно знаємо і любимо. Проте недарма це святкування мало назву «Мистецькі крила Здолбунівщини» – вся двогодинна програма була складена з творів місцевих авторів.

Розпочиналося все доволі традиційно: вітальне слово начальника відділу культури Олени Мазепи, голови районної ради Василя Тимощука, першого заступника голови адміністрації Володимира Сидорні, міського голови Ігоря Ольшевського. Треба сказати, що найщирішим був виступ п.Сидорні. Він, так би мовити, не профільний заступник, питань культури не веде, тому спершу його поява на сцені була потрактована як випадковість. Але ні – в далекі шістдесяті-сімдесяті роки він був одним із тих, хто на хвилі забороненої в Радянському Союзі «бітломанії» створював такі собі аналоги рок-гуртів – вокально-інструментальні ансамблі. Саме нескладний, але дуже щирий виступ одного з керівників району і задав весь тон святкування – домашнього і сімейного.

У виконанні народного аматорського хору Здолбунівського районного будинку культури під керівництвом Михайла Хоменка прозвучала пісня на слова ступнівського вчителя Олександра Шелеста «Гурби», автором музики до якої є Володимир Мельник. Пісня ця тривалий час була візитівкою гурбенських заходів, проте цього року через змінений формат урочистостей вона там не прозвучала. Зате сьогодні в районному будинку культури лунало багатоголосе «не скорились Москві, на коліна ніколи не впали».

Вразили слухачів численні пісні Петра Кравчука, який свого часу очолював районний відділ культури, а тепер на пенсії. Проте ніколи не залишає творчість цього дивовижного чоловіка, патріота своєї землі і популяризатора української музики.

Чимало чудових пісень авторства скромного акомпаніатора районного будинку культури, мешканця села Уїздці Василя Гриськова почули присутні на святі у виконанні хорів Здолбунова і Мізоча. У душі цього чоловіка поєднуються любов до музики, любов до України і тверда життєва позиція. Водночас мало хто й знав про те, що п.Василь має настільки багатогранний талант.

А якою чудесною й милою була пісня «Сон» на слова Миколи Вінграновського, автором музики якої є директор музичної школи Олексій Моторний! Дитячий ансамбль «Здолбунівські дзвіночки» будинку культури цементників ПАТ «Волинь-Цемент» виконав її чудово, і було це як справді краплина джерельної води – дитячі голоси-дзвіночки лунали щиро й ніжно.

Також свої таланти з власнити піснями демонстрували працівники культури з Новомильська і Копиткова Олексій Луцишин і Леонід Самардак. Дуже сподобався глядачам виступ гітариста Дмитра Мартиновського.

Проте була в свята й родзинка, і не одна , і цілих дві. По-перше, нещодавно відсвяткував свій шістдесятилітній ювілей заслужений працівник культури України Олександр Стельмашук. Унікальна людина, без якої неможливо уявити нашу культуру вже кілька десятиліть, він і сьогодні не просто приймав численні вітання, а був «і швець, і жнець, і на дуду грець». Щодо останнього, то ми навіть і не знаємо, на чому не вміє грати п.Олександр – фортепіано, саксофон, кларнет… та, певно, всі музичні інструменти йому підвладні. Крім того, він був і ведучим, і автором пісень, і просто, як і завжди, допомагав усім, хто виходив на сцену. Ми приєднуємося до всіх вітань і бажаємо п.Олександру залишатися таким же ж молодим і запальним, яким він є зараз.

Другою родзинкою був виступ здовбицького гурту «Небокрай», одним з учасників якого є міський голова Ігор Ольшевський. До речі, ансамбль справді чудовий, і пісні ще однієї легенди міста часів поширення рок-культури Юрія Охмана дуже непогані. Та все ж не в кожному місті міський голова виходить на сцену з гітарою, як і в часи своєї юності.

Логічним і органічним завершенням справді домашнього свята став спільний виступ народного аматорського вокально-інструментального ансамблю «Візерунки», яким керує О. Стельмашук, та зразкового вокального ансамблю «Іскринка» Здолбунівської музичної школи під керівництвом Олени Сачеви. Поруч були різні покоління здолбунівських музикантів, і це було правильно й зворушливо – традиції є кому продовжувати.

Зі святом вас, наші земляки і друзі! Нових вам творчих успіхів і вдалих концертів!

Фотографії з концерту очікуйте вже найближчим часом.

Коментарі
Завантажується...