Квасилівські політики проти спалювання сміття на цементному заводі Здолбунова

Квасилівські політики проти спалювання сміття на цементному заводі Здолбунова

Голова Квасилівського селищного осередку Української Народної Партії Павло Дутко дуже сумнівається в тому, що технологія спалювання побутового сміття, яку застосовує ПАТ «Волинь-Цемент», є безпечною.

«Керівництво «Волинь-Цементу» запевняє, що шкідливі речовини згоряють і розкладаються у печах. Одначе перевірити правдивість цих слів жодної можливості немає, – повідомив Павло Дутко, – адже в Україні тепер не існує жодної лабораторії, яка б могла виміряти вміст шкідливих речовин, зокрема діоксинів, на виході з труби».

Дутко зазначив, що і до фільтрів, які стоять на підприємстві, є претензії, адже в Квасилові – селищі, розташованому найближче до підприємства, – люди, прокинувшися зранку, вже не раз виявляли велику кількість цементного пилу на своїх подвір’ях. «Керівники ПАТ «Волинь-Цемент» на це лише винувато розводять руками», – розповів представник УНП.

«Влада Рівненщини вже нині задоволено передбачає зменшення собівартості виробництва цементу на підприємстві внаслідок переходу на використання сміття як палива. Але чи не надто є високою ціна такого здешевлення? Адже йдеться про здоров’я багатьох тисяч мешканців області», – зазначив Дутко.

Він навів приклад Маріуполя. Повітря цього міста офіційно вважається найбруднішим в Україні, адже саме там розташовані найбільш екологічно небезпечні металургійні підприємства. Від раку легенів у Маріуполі помирає кожна п’ята людина. Якщо порахувати дні минулого року, коли густий смог, переповнений отруйними речовинами, накривав місто, то вийде більше, ніж півроку. У такі дні з’являтися на вулиці дуже небезпечно. Так ось, наприкінці минулого року понад 10 тисяч маріупольців вийшли на екологічну акцію протесту, захищаючи свої права на безпечне для життя і здорове середовище. Як результат – особливо шкідливі цехи підприємств закрили для поліпшення їх очисних систем, а міськрада ухвалила програму, згідно з якою викиди в атмосферу у місті протягом найближчих років планують скоротити на 40 відсотків.

«На щастя, Квасилову ще далеко до Маріуполя. Але досвід упливу на владу і активізації громадянської свідомості запозичувати таки варто», – підсумував Павло Дутко.

Джерело – slovo-unp.com

 • оля ферар

  я вважаю спалення мусору доброю ідеєю тому як викидання сміття просто на поля це не вихід.Так планета просто втоне в мільйонах тон сміття.Організм планети не так легко переварює наші хімічні відходи.Та є одне але–без якісних очисних фільтрів дозволити цього робити категорично неможна,адже ця хімія буде в нас в легенях.Можна взяти частинку досвіду за кордоном де встановлені на заводах такі фільтри що викидають у повітря менше чим автомобіль.звичайно вони напевне не дешеві але все ж я думаю така річ себе окупила б і населення менше протестувало…всім тількі краще)

 • Віктор

  вся новини построєна на тому, що один “спеціаліст” по викидам атомсферу та іншої хімічної справи Павло Дутко  “дуже сумнівається”…
   

 • Тарас

  Спалювання сміття відбувається при високій температурі (1400 – 1500 градусів), в наслідок чого відсутність діоксинів та фуранів. Шлаки приймають участь у формуванні мінералів клінкеру. Негативний вплив на довкілля виключається також завдяки встановленню нового рукавного фільтра, виробництва Італії. 
  Я думаю що шкоди довкіллю більше від тих, хто смалить по дві пачки цигарок в день…

X