Міський голова Здолбунова проти адміністрацій і за справедливі податки

Міський голова Здолбунова проти адміністрацій і за справедливі податки

Революційні події в Україні знищили режим Януковича, але зовсім не убезпечили країну від наступних потрясінь. Адже не факт, що через якийсь час новий «янукович» не створить собі комфортне середовище, яке змусить людей знову захищати себе всіма доступними способами. Зрештою, українські громадяни намагалися змінити не лише персонажів при владі, а систему влади.

Найбільші проблеми з попереднім українським урядом мали органи місцевого самоврядування – міські і сільські ради. Водночас саме від них найбільше залежить щоденне життя громадян. Тому не дивно, що міський голова Здолбунова Ігор Ольшевський вніс свої пропозиції щодо організації системи державного управління на розгляд Кабінету Міністрів України, Верховної Ради та Асоціації міст України.

Зокрема, першим пунктом є ліквідація обласних та районних державних адміністрацій, а відповідно другим – створення виконавчих комітетів районних та обласних рад, очолювати які в перехідний період мали б голови рад. Звісно, ця точка зору зараз доволі популярна на фоні всіх зловживань місцевих адміністрацій за останні роки, проте є одна проблема, яка не дозволяє багатьом фахівцям її підтримати. По суті, єдиним чинником, що об’єднує зараз Україну в єдину державу, є президентська вертикаль влади, представлена саме адміністраціями. Уявімо на мить, що адміністрації скасовано, а вся влада перейшла до рад. Чудово! – скажете ви, маючи на увазі ради нашого регіону. Але чи треба нагадувати, що є ради Сходу й Півдня, у яких представлені лише антиукраїнські по суті сили? Якщо ми хочемо отримати 25 удільних князівств, де нікому не підконтрольні й ніким не керовані місцеві князьки будуть діяти на власний розсуд, прикриваючись волею народу, то скоро поруч з Кримом отримаємо ще десяток подібних проблем. Вочевидь, на сучасному етапі розвитку держави розширення повноважень міських і сільських рад має відбуватися, а от районні й обласні таки мусять контролюватися єдиним органом президентської вертикалі, яким зараз і є адміністрації.

Третьою пропозицією є обрання голів районних та обласних рад усіма виборцями відповідного району чи області шляхом таємного голосування. Це пропозиція цікава, вона б унеможливила міжпартійні «договорняки» під час обрання голів відповідних рад.

Четвертою позицією Ігор Ольшевський пропонує закріпити право висування кандидатів на посаду міського голови за трудовими колективами, зборами громадян за місцем проживання, а також дати можливість самовисування, не «прив’язуючи» кандидата до політичної партії. З одного боку, міські голови нібито від цього виграють, позиціонуючи себе як господарників без політичної прив’язки. З іншого боку, це давні ще радянські норми, і скасовані вони були саме тому, що давали можливість деяким надто хитрим персонажам уникати будь-якої політичної позиції навіть у найскрутніші для країни часи. Хоча, на нашу думку, істина десь посередині. Бо хто тепер пам’ятає, від якої політичної сили на попередніх виборах висувався той же Ігор Ольшевський? Обирали саме його, а не партію, яка його підтримала.

А от п’ятий пункт про створення муніципальної міліції з її повним підпорядкуванням органам місцевого самоврядування абсолютно логічний і, мабуть, ні в кого не викличе жодних сумнівів у необхідності його реалізації. Зрештою, Майдан довів здатність людей самим себе захищати всупереч навіть державним інституціям. Тому муніципальна міліція, вірніше, її законодавче обґрунтування, має бути створена найближчим часом.

Шостий пункт складний для розуміння більшості громадян, але проблема, якою викликана його поява, дуже серйозна. Це казначейство, яке блокує вже третій рік нормальну роботу місцевих рад, не даючи можливості навіть при наявності коштів на рахунках розраховуватися за виконані роботи. Підприємці, які місяцями й роками чекають грошей за свою роботу, просто відмовляються працювати з місцевими радами. Проблема казначейства є, воно взагалі не завжди було у фінансовій системі України. Проте створювалось саме як запобіжник зловживань у бюджетній сфері, тривалий час якісно виконувало свої функції, а от уряд Азарова навіть у такій схемі знайшов можливість зловживань. Тому пропозиція може бути розглянута по факту виникнення проблеми, але єдиним запобіжником такої ситуації може бути лише наповнення бюджетів усіх рівнів через нормальний розвиток економіки.

Подібний за логікою сьомий пункт, де пропозиція розглядати як такі, що проходять через тендер, лише суми закупівель у межах від 300 тисяч гривень (для будівництва – від 600 тисяч). Зловживання і організований хаос у сфері тендерного законодавства не зміняться зі зміною суми закупівлі, до якої застосовуються тендерні процедури. Просто потрібно нарешті забезпечити використання в Україні європейських стандартів закупівель за бюджетні кошти, забувши про сто разів перекроєне «законодавство», запропоноване ще в 2006 році незабутніми для всіх причетних Осикою і Яценком, які тоді були вірними «бютівцями», а потім стали такими ж вірними «регіоналами». В обох випадках вони справно забезпечували партійні каси коштами від українських тендерних процедур, яким може позаздрити й сицилійська мафія. Тому вносити косметичні зміни до завідомо корупційного закону навряд чи доцільно – суть не зміниться.

А от запропоноване скасування екологічного податку за утилізацію автомобілів – пункт беззаперечний. Черговий економічний злочин уряду «регіоналів» має перейти в минулий час безумовно й у найкоротші терміни.

Те ж саме стосується пропонованих змін щодо сплати транспортного податку до місцевих бюджетів на 70%. Наші дороги й так годяться лише для танкових військ, а те, що місцеві ради залишилися практично без коштів на їх ремонт і утримання, взагалі загрожує перевести країну з розряду напівцивілізованих до цілком нецивілізованих. Тому – цілком підтримуємо пропозицію міського голови.

Також підтримуємо пропозицію про оподаткування підприємств за місцем розташування в сумі 10% податку на прибуток. Адже не секрет, що підприємства оподатковуються за місцем реєстрації. Часто найбільші з них платять податки Києву, залишаючи сам на сам з порожнім бюджетом місто, де вони реально розташовані. Для Здолбунова ця проблема стала максимально актуальною через реорганізацію залізниці. Тепер ми практично нічого не отримуємо від підприємств галузі, розташованих у місті.

Дуже складна для розуміння пропозиція номер одинадцять, по суті, зводиться до того, що у випадку з містами – районними центрами, що не мають обласного підпорядкування, ми маємо хронічне недофінансування по всіх статтях, бо не враховується кількість населення для розрахунку необхідних видатків. Тому чим менше містечко, тим легше йому виживати. Для середнього ж розміру міста, яким є й Здолбунів, це обертається проблемами з фінансуванням тих же садочків – коштів для дошкільних установ не вистачає завжди.

Ну й остання пропозиція стосується вічної проблеми бродячих собак. Треба сказати, що й пропозиції немає – є обтічне формулювання про внесення змін до закону, які б дали можливість регулювати кількість собак, коли вона перевищує критичну. Яка кількість є критичною, хто саме це має визначати і за якими критеріями? Ну й, зрештою, які механізми? Якщо відстріл, то жодна інституція таких змін до закону не внесе – в сучасному світі це вважається неприпустимою жорстокістю. І справедливо, до речі. Щодо цивілізованих методів, то вони, хоч і витратні, але справедливі по відношенню до тварин, які не винні в тому, що народилися на вулиці. Звісно, завжди знайдуться ті, хто скаже, що коштів не вистачає навіть на людей, а то ще на собак витрачатися! Проте це теж одна з європейських норм, без якої ми ніколи не станемо частиною європейської спільноти.

Загалом пропозиції міського голови цікаві. Попри сприйняття чи несприйняття окремих з них тими чи іншими інституціями, приємно, що наш голова має свою точку зору на багато питань державного будівництва і готовий пропонувати свої напрацювання уряду та парламенту країни.

 

 • Микола

  Пропозиції дуже важливі, але то пише не міський голова, він на таке Богом не наділений…

  • Світлана

   Та якраз це його пропозиції. Я мала з ним розмову з цього приводу, саме тому виклала зі своїми коментарями))) Так що думайте про людей краще, пане Миколо.

   • Микола

    Міський голова діє проти мене як непорядочна людина, тому паві Світлано я за свої слова відповідаю, даю докази:
    Головацький Микола Олександрович
    вул. Фестивальна, 4/12, м. Здолбунів – 2, Рівненської області, 35702, тел.. 0985837327
    ПЕРЕЛІК
    ( порушень з ознаками корупції Здолбунівським міським головою Ольшевським І.О.)
    No. п/п Орган влади,
    Посада
    П.І.П. Правовий
    акт В чому полягає не відповідність нормам
    Прийняті процесуальні дії Примітка
    1 Здолбунівська міська рада, голова,
    Ольшевський Ігор
    Олександрович Рішення No.372 від 25.05.2003р., <> Не виготовлено технічної документації;
    не проведено оцінки приміщення, до моменту продажу приміщення третім особам, Кінахам. Оцінку дав ЛАГС
    Справа No.15/153
    Від 14.03.2007р. Від без дії потерпів гр.. України Головацький Микола Олександрович
    2 Здолбунівська міська рада, голова,
    Ольшевський Ігор
    Олександрович Рішення No.954 від 22.12..2004р., <> ЛАГС
    Справа No.15/153
    Від 14.03.2007р.
    Визнав рішення протиправним Від протиправної дії потерпів гр. України Головацький Микола Олександрович
    4 Здолбунівська міська рада, голова,
    Ольшевський Ігор
    Олександрович Рішення No. 50 від 21.06.2006р.
    <> ЛАГС
    Справа No.15/153
    Від 14.03.2007р.
    Визнав рішення протиправним Від протиправної дії потерпів гр. України Головацький Микола Олександрович
    5 Здолбунівська міська рада, голова,
    Ольшевський Ігор
    Олександрович Рішення No.266
    від 26.07.2006р.
    <> Не проводився конкурс при наявності як мінімум двох претендентів. Порушено ЗУ <> Від протиправної дії потерпів гр. України Головацький Микола Олександрович
    6 Здолбунівська міська рада, голова,
    Ольшевський Ігор
    Олександрович Рішення No.380 від 17.05..2007р., <> Рішення No.372 від 25.05.2003р., <> Ніякою мірою не повинно відповідати рішенню No.1383 від 21.12.2005р. 12.07.2007р. No.2702 вих. 07,
    на рішення винесено прокурорський протест Від протиправної дії потерпів гр. України Головацький Микола Олександрович
    7 Здолбунівська міська рада, голова,
    Ольшевський Ігор
    Олександрович Рішення No.438 від 29.11..2006р.,
    Рішення No.87 від 28.03.07р.
    <>

    Дозвіл на реконструкцію приміщення проведено до завершення розгляду судових справ в судах. Порушено:
    ч. 2 ст. 19 Конституції України .
    ч.2 ст. 144 Конституції України. Від протиправної дії потерпів гр. України Головацький Микола Олександрович
    8 Здолбунівська міська рада, голова,
    Ольшевський Ігор
    Олександрович Рішення No.583 від 23.11..07р.,
    <> Договір купівлі – продажу приміщення вчинено без врахування інтересів власника майна цільового призначення на 20 тис. грн., Занижено площу проданого приміщення на 87 м. кв. факт продажу 182,9 м. кв. а факт в дійсності 270,5 м. кв. Згідно статті ст..183 ч.2 ЦК України “Неподільною є річ, яку
    не можна поділити без втрати її цільового призначення”.
    Від протиправної дії потерпів гр. України Головацький Микола Олександрович 9 Здолбунівська міська рада, голова,
    Ольшевський Ігор
    Олександрович Рішення No.764 від 21.03.08р., Рішення No.894 від 12.08..08р., Рішення No. 1065
    <> Не враховано, що до приміщення прибудовано гараж і який має власника. Порушено ст. 152 ЗКУ від 25.10.2001 No. 2768-III

    Від протиправної дії потерпів гр. України Головацький Микола Олександрович 10 Здолбунівська міська рада,
    На стороні позивача Позов Кінахів до М.О.Головацького <>,
    Тотожний позов розглядає суд Не зважаючи на дозвіл міської ради на будівництво гаража, суд першої інстанції задовольнив позов.

    Сторони, предмет позову ідентичні, с.No.22-295/2009 02,03.09р. , с.No.22-295/2009р. Рівненський апеляційний суд скасував рішення, у позові відмовив.

    Міська рада знову лобіює інтерес Кінахів
    11 Здолбунівська міська рада, голова,
    Ольшевський Ігор
    Олександрович Лист No.02112-г-9 від 14.01.09р. Відмова у видачі рішень, що зачіпають мої майнові інтиреси Місцевий голова колегіальні рішення міської ради вважає конфіденційною інформацію. Порушено ст.32 Конституції України, ЗУ <>, ЗУ <> Суди України не визнали протиправності в діях органу місцевого самоврядування Від протиправної дії потерпів гр. України Головацький Микола Олександрович
    12 Здолбунівська міська рада, голова,
    Ольшевський Ігор
    Олександрович Листами голови:
    08.10.2008р.
    13.10,2009р.
    17.01.2012р.
    Про відмову передачі землі під гаражем. Порушено ЗК України, кожен громадянин має право отримати безкоштовно 0,01га. під гараж Від протиправної дії потерпів гр. України Головацький Микола Олександрович
    13 Здолбунівська міська рада, голова,
    Ольшевський Ігор
    Олександрович У 2011р. міський голова подав заява до суду про визнання гаража без господарним.. Втрачено людську гідність і відповідальність перед законом. 31.11.2011р. суд відмовив у задоволенні заявлених вимог.
    14 Здолбунівська міська рада, голова,
    Ольшевський Ігор
    Олександрович 28.03.2008р. міський голова відмовив у зверненні до депутатів. Звернувся з позовом до суду. 28.02.2009р. у спр. No.2-а-4/09 суд позов задоволив
    15 Здолбунівська міська рада, голова,
    Ольшевський Ігор
    Олександрович 14.10.13р. просив листом рішення про передачу землі під гаражем Відповіді не отримав Порушено ст..40 Конституції України

    11.03.2014р. М.О Головацький

    20.03.14, Disqus :

    • Світлана

     Сайт не антикорупційний комітет і не правоохоронний орган, тим більше не комісія з питань моралі, щоб визначати “на око” чиюсь порядність чи непорядність. Мова йде про конкретні пропозиції міського голови щодо системи державного управління. Тому коментувати бажано по суті. Щодо інших проблем – звертайтесь до адміністратора сайту з приводу підготовки матеріалу.

X