Міський голова Здолбунова успішно відзвітував перед громадою міста

0 221
Міський голова Здолбунова успішно відзвітував перед громадою міста
Міський голова Здолбунова успішно відзвітував перед громадою міста

Небагато міст в Україні можуть похвалитися щорічним публічним звітом міського голови перед громадою. Проте в Здолбунові така традиція існує вже багато років і добре себе зарекомендувала. Черговий щорічний звіт міського голови Ігоря Ольшевського відбувся 18 грудня у районному будинку культури. Взагалі-то, суто формально, це була сесія міської ради, але за участю всіх бажаючих.

Не будемо втомлювати наших читачів структурою і деталями звіту, а зупинимося лише на найцікавіших, з нашої точки зору, моментах.

Треба віддати належне апарату міської ради і голові – звіт був змістовний, ґрунтовний, широко проілюстрований діаграмами і фотографіями. Видно, що міський голова щиро вболіває за справу і розуміє як успіхи, так і недоліки в роботі ради. Рідко буває, що чиновницькі звіти так легко слухаються, але це був якраз той випадок. Ну що ж, тепер по суті…

Наступного року здолбунівчан чекає відкриття кільцевого маршруту громадського транспорту по місту, який з’єднає вулицю Старомильську, район залізничного вокзалу, вулицю Шевченка, вулицю Мартинівку і Здовбицю. Варіант, який уже проходить погодження, очевидно сподобається мешканцям тих вулиць, які поки що буквально відрізані від світу.

Також торкнувся Ігор Ольшевський теми використання стадіону «Локомотив». Уже проведена перша нарада, бо й справді на фоні інших районних центрів у плані наявності спортивних споруд ми виглядаємо дуже слабко. Вочевидь, у наступному році місто має долучитися до фінансування утримання стадіону, а відтак отримати право на його використання.

Значну частину звіту було присвячено ремонту доріг у місті. Не можна сказати, що в цьому плані нічого не робиться, бо, зокрема, навіть ремонт вулиці Стефановича є показовим прикладом позитивних змін. Саме ця вулиця зроблена якісно, причому з приведенням до ладу зливової каналізації. Найбільша калюжа в місті, яка існувала чи не тридцять років, нарешті припинила своє існування. Проте проблем дуже багато, бо щонайменше третина вулиць міста взагалі не має нормального покриття, а навіть там, де воно є, необхідно виконувати хоча б ямковий ремонт. Щодо якраз цього виду ремонту, то найбільшою проблемою є тендерні процедури, в яких перемагають інколи фірми, що навіть не мають необхідної техніки. Та й жодної відповідальності за виконану роботу вони не несуть. Крім того, існує проблема з казначейством. Ні для кого не секрет, що платіжки місцевих рад не проплачуються місяцями, хоча необхідні кошти на рахунках є. Наприклад, за ремонт вулиці Калнишевського аванс не проплачено з липня! Звісно, за таких умов жодне нормальне підприємство працювати з бюджетом не буде.

Торкнувся міський голова проблеми повного фінансового краху місцевого самоврядування в цьому році. Справа в тому, що зміна адміністрування деяких видів податків зменшила й без того куці місцеві бюджети. От і виходить, що номінальні повноваження, не підкріплені грошима, виконувати неможливо. Основу наповнення бюджету складає податок з доходів фізичних осіб. А ми втратили підприємства залізничної галузі, більшість з яких зареєстровані в інших містах; не стало більше надходжень від підприємств будівельної галузі. По суті, непогано надходять земельний податок і єдиний податок з підприємців. Але цього мало! Тому невиконання загального фонду бюджету склало 2 мільйони гривень. Вперше з 2005 року не виплачені оздоровчі помічникам вихователів у дитячих садочках. Ситуація з фінансами погіршується ще й через згадувані проблеми з казначейством, адже 1200 тис. грн. зареєстровано і «висить», чекаючи свого часу.

Наш міський голова, як і більшість його колег, відверто говорить, що до такого стану призвела відсутність коштів у державній казні і використання коштів місцевих бюджетів для фінансування державних видатків. Вперше державні владці цинічно переклали наслідки свого бездарного врядування на місцеві бюджети, залишивши навіть найбільші міста практично без засобів до існування. До слова, щоб не було звинувачень: міські голови не мовчать. Від Франківська до Донецька на кожній нараді міських голів звучить тема банального грабунку урядом місцевих бюджетів. Проте уряд, який не зважає на мільйони людей на Майдані, точно так само не зважає на міських голів.

Повертаючись до більш приземленої тематики, зауважимо, що в цілому в місті непогано працюють комунальні підприємства. Зокрема, до Нового року має бути введена в експлуатацію котельня на вулиці Шевченка 202. Котельня на вулиці 8 Березня має бути хоча б частково переведена на альтернативне паливо. На жаль, є й проблема, пов’язана знову ж з бюджетом: 700 тисяч гривень винні бюджетники району тепломережам міста. Причому 500 тисяч – борг районних установ, і найгірше те, що вони навіть не мають призначень на ці видатки. На думку міського голови, замовчування цієї проблеми ніяк не сприяє її вирішенню, і місто може на свята отримати сюрприз у вигляді відключення від теплопостачання.

На завершення міський голова подякував працівникам тепло- і водопостачальних підприємств, апарату міської ради за роботу в найскладніший рік, які були за час його роботи в міській раді.

Запитань було небагато. Депутат районної ради Олександр Колінько поцікавився, яка існує черга в дитячі садочки міста, а також де буде збудовано новий садочок. Ігор Ольшевський відповів, що зараз на черзі перебувають 450 дошкільнят, а садочок має будуватися в районі вулиць Богуна, Петлюри і Кобилянської.

Також Олександр Колінько хотів отримати відповідь на запитання, скільки місто отримує від оренди ставків у районі цегельного заводу. Як виявилося, після завершення попереднього терміну оренди жоден орендар не виявив бажання укласти договір, бо ставки знаходяться в межах міста і, відповідно, там доволі висока орендна плата.

Наступним було запитання про те, яка робота проводиться з людьми, що «розводять» собак і котів у дворах і під’їздах. Питання і відповідь міського голови викликали пожвавлення, проте все звелося до міркувань про те, що відстрілювати собак не можна, стерилізація проводиться, але повільно, а притулок має споруджувати районна рада, бо місту це зробити ніде – за висновками санітарної служби.

В обговоренні виступили депутат обласної ради Ніна Путіліна, депутат міської ради Олег Тищенко. Обоє вони підтримали міського голову і позитивно оцінили його звіт.

Далі сесія перейшла до розгляду наступних питань порядку денного.

Коментарі
Завантажується...