На Великдень на Здолбунівщині пропагують “рускій мір”

0 328

Завтра, як і щороку, сотні здолбунівчан зберуться на Гурбах, щоб вшанувати полеглих повстанців, щоб помолитися за їх душі… Помолитися в українській церкві українською мовою. Проте для частини присутніх це буде неприкрите лицемірство, лише зручна і вигідна маска.

Вчора один зі здолбунівських інтернет-ресурсів розмістив матеріал з назвою «Як здолбунівчани паску освячували». Цей ролик автор матеріалу Ольга Ферар доповнила таким текстом: «Відомий фотограф Віктор Фрунзе опублікував світлини здолбунівчан під час Великоднього таїнства освячення паски. Всі вони були зібрані у надзвичайно атмосферний відео ролик». Кожній людині відразу ж захочеться побачити й почути, що ж то за «атмосфера». Таки атмосфера… І створює її пісня, що лунає під час перегляду фото. Російський релігійний піснеспів. І ставить ця пісня крапку на всіх розмовах про українськість церкви Московського патріархату. Але то всім відомо і нікому вже нецікаво. Ну є в Здолбунові, як і по всій Україні, люди, що досі ходять у російську церкву. Кожен сам дає оцінку їх патріотизму і українськості.

А от навіщо сайт, автором якого є людина, що позиціонує себе як патріотку, популяризує цю церкву, – питання інше. Чи то від нерозуміння, чи то від ідеологічної нерозбірливості…

І на сторінці сайту у Фейсбуці оті самі «вподобайки» під цим матеріалом від депутата обласної ради Владислава Сухляка та від керівника апарату Здолбунівської районної державної адміністрації Ігоря Жовтанюка. Так, і від багатьох інших, але я виділяю цих осіб, бо завтра вони будуть на Гурбах фотографуватися біля повстанських могил і говорити про любов до України.

Ще й дискусія розгорілась під цим відео. Цілком очікувано були й відгуки «Це не ганьба, це ганьбище!», і слова вдячності фотографу – звичайно, від прихожан московської церкви. Проте найбільш цікавим є один з коментарів. На запитання Вікторії Лех «Напевно, українських пісень не знайшлося?», Олександр Свирида написав «Нормальна мова. Староукраїнська». Ну от і приїхали… Якщо це – староукраїнська, то таки праві москалі. Тоді Київ – «мать городов русскіх», а українці штучна нація, створена чи то австрійцями, чи то поляками, чи то ще кимсь. Та ще й недавно створена. Бо от же староукраїнська – це чистісінька тобі російська. А звідси «адін народ», «какая разніца» і «Путін вводі вайска». І де, ви думаєте, тому Олександру Свириді сказали, що це староукраїнська мова? Навряд чи на філологічних факультетах. Думаю, відповідь ви знаєте – все в тій самій московській церкві…

Тому не треба розмов про те, що люди мають право ходити до будь-якої церкви. Вони-то його мають, але ця конкретна церква ворожа і антиукраїнська. І пропагувати її ще й на сайтах людині, що є помічником депутата обласної ради, – не варто як мінімум. Бо «русскій мір» нікуди не подівся, він просто чекає слушного часу, щоб прийти сюди і заявити, що колись українці говорили російською і були одним народом зі старшим братом. І допомагати йому – політичне невігластво.

Коментарі
Завантажується...