На Здолбунівщині для земляків що воюють на сході зібрано близько 90 000 гривень

0 188

Робоча група по збору коштів для армії працює в Здолбунові вже другий тиждень. Щоденно активісти-волонтери забезпечують збір грошей, закуповують бронежилети, медикаменти, форму, інші необхідні здолбунівським хлопцям-солдатам речі.
За цей час доводилося чути дуже різні думки з приводу того, що люди змушені самотужки забезпечувати армію всім необхідним. Нещодавно один немолодий чоловік переконував у тому, що треба «розкуркулити» тих, хто грабував людей у районі всі ці роки, перебуваючи при владі, а збирати з людей гроші неправильно. Ми погоджуємося, що це справді неправильно – на тих, хто й так платить податки на утримання армії зі своїх невеликих зарплат, ще й покласти додатковий тягар купівлі всього необхідного. Але якби цей чоловік і всі решта скептиків годину попрацювали в штабі, думаємо, на багато що вони подивилися б зовсім по-іншому.
Не будемо розказувати всього, що відбувається, але щодня приходять мами, які не плачуть і не кажуть «поверніть нам дітей». Вони приходять з чітким розумінням, що їхні сини захищають державу і їх теж. Все, чого вони хочуть, це забезпечення хлопців елементарним військовим реманентом. Інколи найбільша проблема – як це все переправити на передову. Адже в Луганську область доставити будь-що, а не лише бронежилети, складно.
Треба бачити й чути, як мама дзвонить своєму синові, а чує в трубці звуки пострілів; як приходить хлопець після госпіталю, щоб з бронежилетами собі й другові повертатися на передову звичайним поїздом (за власні кошти ще й квиток на війну купує!); як приходить підприємець, мовчки слухає розповіді мам, бере список необхідного і повертається через день з речами, які зміг купити самотужки; як мама, син якої на кордоні і має бронежилет, здає сто гривень, бо ці гроші можуть допомогти іншому хлопцеві – теж чиємусь синові!!!
Радіостанції, компаси, спеціальна форма для снайпера, для нього ж спеціальна снайперська розгрузка; футболки, в яких не пітніють, – все це проблеми, з вирішенням яких щодня мають справу волонтери.
Розуміємо, що ця війна не на день і не на місяць. Можливо, зовсім скоро держава забезпечить армію всім необхідним. Але те, що зараз роблять люди, – не має аналогів у світовій історії. Українці самі фінансують і практично з нуля створюють армію! Тому ще раз звертаємося до здолбунівчан – не проходьте повз намети, де збираються кошти! Ваша гривня, п’ять, десять, зібрані разом, складаються в десятки тисяч, уже зібраних у районі, а потім стають бронежилетом, що захистить нашого земляка. Нашого сусіда. Нашого друга. Нашого брата. Нашого солдата…

P.S: наразі за час роботи групи по збору коштів для армії зібрано близько 90 000 гривень. Із детальним звітом по надходженню та витраті коштів наших читачів буде ознайомлено найближчим часом.

Коментарі
Завантажується...