Робоча група по збору коштів для армії працює в Здолбунові вже другий тиждень. Щоденно активісти-волонтери забезпечують збір грошей, закуповують бронежилети, медикаменти, форму, інші необхідні здолбунівським хлопцям-солдатам речі.
За цей час доводилося чути дуже різні думки з приводу того, що люди змушені самотужки забезпечувати армію всім необхідним. Нещодавно один немолодий чоловік переконував у тому, що треба «розкуркулити» тих, хто грабував людей у районі всі ці роки, перебуваючи при владі, а збирати з людей гроші неправильно. Ми погоджуємося, що це справді неправильно – на тих, хто й так платить податки на утримання армії зі своїх невеликих зарплат, ще й покласти додатковий тягар купівлі всього необхідного. Але якби цей чоловік і всі решта скептиків годину попрацювали в штабі, думаємо, на багато що вони подивилися б зовсім по-іншому.
Не будемо розказувати всього, що відбувається, але щодня приходять мами, які не плачуть і не кажуть «поверніть нам дітей». Вони приходять з чітким розумінням, що їхні сини захищають державу і їх теж. Все, чого вони хочуть, це забезпечення хлопців елементарним військовим реманентом. Інколи найбільша проблема – як це все переправити на передову. Адже в Луганську область доставити будь-що, а не лише бронежилети, складно.
Треба бачити й чути, як мама дзвонить своєму синові, а чує в трубці звуки пострілів; як приходить хлопець після госпіталю, щоб з бронежилетами собі й другові повертатися на передову звичайним поїздом (за власні кошти ще й квиток на війну купує!); як приходить підприємець, мовчки слухає розповіді мам, бере список необхідного і повертається через день з речами, які зміг купити самотужки; як мама, син якої на кордоні і має бронежилет, здає сто гривень, бо ці гроші можуть допомогти іншому хлопцеві – теж чиємусь синові!!!
Радіостанції, компаси, спеціальна форма для снайпера, для нього ж спеціальна снайперська розгрузка; футболки, в яких не пітніють, – все це проблеми, з вирішенням яких щодня мають справу волонтери.
Розуміємо, що ця війна не на день і не на місяць. Можливо, зовсім скоро держава забезпечить армію всім необхідним. Але те, що зараз роблять люди, – не має аналогів у світовій історії. Українці самі фінансують і практично з нуля створюють армію! Тому ще раз звертаємося до здолбунівчан – не проходьте повз намети, де збираються кошти! Ваша гривня, п’ять, десять, зібрані разом, складаються в десятки тисяч, уже зібраних у районі, а потім стають бронежилетом, що захистить нашого земляка. Нашого сусіда. Нашого друга. Нашого брата. Нашого солдата…

P.S: наразі за час роботи групи по збору коштів для армії зібрано близько 90 000 гривень. Із детальним звітом по надходженню та витраті коштів наших читачів буде ознайомлено найближчим часом.

X