Навколошкільний скандал у Здолбунові триває – тепер із залученням депутатів

0 488

Здолбунівська ЗОШ №6 і далі перебуває в епіцентрі скандальних подій. Вчора відбулась комісія районної ради, на яку завітали батьки колишнього учня школи Еміля Присяжнюка Володимир Присяжнюк і Лариса Котюжанська. Колишнього, бо вже два тижні шестикласник Еміль навчається в ЗОШ №4. Нагадаємо, що це саме той учень, про булінг щодо якого минулого року гучно заявили його батьки. Вони звинувачували і звинувачують адміністрацію школи в тому, що вона не реагує на такі випадки в навчальному закладі.

Нещодавно в школі стався нещасний випадок, про який Лариса Котюжанська (вчителька цього ж закладу!) написала так:

«9 жовтня. Здолбунівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 6. Дитині, якій всього 8 років, під час уроку зламали ногу. Закритий перелом. Можливо буде потрібна операція. Сім’я багатодітна, четверо неповнолітніх дітей. Грошей нема. Пішла дитина в школу здорова, а забрали зі школи зі зламаною ногою. Батьки звернулися до адміністрації. У відповідь – ігнор. Швидку допомогу не викликали, першу медичну допомогу не надали. Батьки самостійно зі школи завезли дитину в лікарню. Небайдужі громадяни, маючи свій гіркий і негативний досвід спілкування з адміністрацією школи, звернулися в РДА, відділ освіти і поліцію. Адже дитина постраждала під час навчально-виховного процесу в школі. І саме школа несе ПОВНУ відповідальність за безпеку і здоров’я дитини. З відповідним зверненням звернулась до директора школи голова ГО “Поряд з вами”. Були озвучені вимоги : 1) створити комісію з розслідування нещасних випадків в школі відповідно до наказу МОН № 616 від 2001р.; 2) надати можливість батькам приймати участь у роботі комісії відповідно до зазначеного наказу ; 3) включити до складу комісії Голову ГО “Поряд з вами”, як представника батьків потерпілої дитини. Результат – за чутками комісія була створена і сьогодні “працювала”. Ні батьки, ні Голова ГО “Поряд з вами” не були запрошені. Наголошую – це тільки чутки, бо зацікавлені особи не мають абсолютно ніякої інформації. Десь писали, що в школі анархія. Але, шановні, коли дитина в школі під час уроків отримує тяжкі тілесні ушкодження, то це вже має інше визначення. Чому здоров’я дитини стає заручником ?!! Хто винен, що в школі систематично отримують учні ушкодження різної степені тяжкості ?!! Хто за це буде відповідати ?!!»

Не даватимемо оцінок професійності вчителя, що пише «приймати участь» та «різної степені». Але ось як прокоментували ситуацію вчителі і батьки: 1. Дитина травмувалася під час перерви в дворі школи, де ніхто не в змозі проконтролювати кожного учня. 2. Батьки виявили бажання везти дитину в обласну лікарню, а не в районну – ніхто не мав права без них це вирішувати. 3. Було створено комісію і зібрано кошти для лікування дитини.

Ну й для тих, хто не знає: третьокласник біг собі подвір’ям. З пандуса велосипедом з’їжджав першокласник. На швидкості велосипедист наїхав на старшого хлопця, який вибіг з-за рогу. Результат – перелом ноги. Якщо хтось зможе зрозуміло пояснити, в чому тут вина школи, будемо вдячні.

Проте висновки родини Еміля Присяжнюка однозначні – винна школа. Зрештою, в ЗОШ №6 справді багато реальних проблем, деякі з них цілком може вирішити сама школа. Але звинувачувати в тому, що вчителі під час перерви на подвір’ї не проконтролювали дітей – явно перебільшення. Звісно, пандус розміщений доволі специфічно, там справді під час з’їзду не видно, хто там вибігає з-за рогу. Але ж якась комісія це чудо архітектури затверджувала. То чого винна лише дирекція?

Проте повернемося до вчорашнього засідання комісії. Депутати ще перед засіданням вважали, що варто створити спеціальну комісію, яка б розглянула скарги на цькування і побиття Еміля Присяжнюка від його батьків. Проте агресивна і нестримана поведінка матері і батька призвела до цілком очікуваного результату – депутати районної ради порадили їм звертатися до суду, якщо вони мають претензії до учнів, учителів чи дирекції. Депутатів ще в процесі обговорення було названо різними не дуже приємними словами, серед яких чи не найм’якшим було «клоуни».

Єдиний серед присутніх, хто підтримав Присяжнюка і Котюжанську, був депутат обласної ради Владислав Сухляк. Він заявив, що депутати можуть лише стрічечки перерізати (і через годину розмістив у Фейсбуці своє фото з кількома подарованими одній зі шкіл м’ячами), а ще в ставленні до людей як до бидла.

Ситуація насправді вкрай неприємна. Адже цілком зрозуміло, що метою подружжя Присяжнюка і Котюжанської є звільнення директора школи. Навіть забравши сина з навчального закладу, вони продовжують використовувати всі можливості, щоб звинуватити школу ледь не в злочинах. І якщо в процес втягнуться депутати і політики – а вчора це вже зробив Владислав Сухляк, – то доля великої школи може стати розмінною монетою в політичних розбірках району.

Ми усвідомлюємо, що цей текст стане підставою для Присяжнюка і Котюжанської знову написати щось про наш сайт і про нас. Під їх постами у Фейсбуці все менше коментарів, бо іншу точку зору подружжя не просто не сприймає – вони жорстко і навіть по-хамськи висміюють її носіїв. Люди справді бояться потрапити під їх агресивні коментарі. Але виходимо з того, що люди мають бути поінформовані, що відбувається. Зрештою, подали точку зору Лариси Котюжанської повністю.  Щиро бажаємо, щоб у новій школі Еміль знайшов друзів і став частиною колективу. Проте й не вважаємо, що особиста ненависть до колишньої школи сина має бути підставою для постійного цькування і приниження її колективу і дирекції. Сподіваємося на розуміння і будемо й надалі інформувати про події. Хоча краще б, щоб їх більше в цьому контексті в школі не було…

 

Коментарі
Завантажується...