Пам?ятати і не забути: у Здолбунові вшанували жертв Голодоморів (фото)

0 343

IMG_1604Україна в 1921-22, 1932-33 та 1946-47 роках пережила страшну трагедію – Голодомор, який забрав мільйони людських життів. І попри те, що комуністичний режим намагався не тільки приховати правду про Голодомор в Україні й назавжди знищити крихти пам’яті про цей злочин,  попри всі небезпеки, у найважчі часи знаходилися люди, які відчували свою відповідальність перед наступними поколіннями і не могли мовчати, намагалися розповісти правду. Головне, щоб світ знав.

Сьогодні, у м. Здолбунів, біля пам’ятного знаку жертвам голодоморів та політичних репресій відбувся мітинг-реквієм, під час якого згадували Людей правди — тих, що не боялися говорити та писати про Голодомор навіть у часи, коли це могло коштувати життя.

Розпочали захід  поминальним молебнем.  Всі присутні  разом з представниками релігійних конфесій, зокрема священиком УПЦ Київського Патріархату отцем Віталієм, настоятелем римо– католицького храму отцем Андрієм, священиком УПЦ Московського Патріархату отцем Юрієм та пастором Біблійної місіонерської церкви “Джерело життя” Олександром Калінським помолилися за упокій душ невинно убієнних.

IMG_1574Ведуча заходу Тетяна Гапончак нагадала присутнім, що у пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні помирало 17 чоловік, щогодини – 1 тисяча, щодоби – 25 тисяч. І мільйони українців, які полягли тоді від геноциду, повинні жити в наших душах і наших серцях. В пам’ять про убитих під час Голодоморів   о 16.00 була оголошена хвилина мовчання та початок акції “Запали свічку пам’яті”.

На завершення заходу представники влади: голова Здолбунівської районної ради Олег Дацюк, голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук, секретар Здолбунівської міської ради Валентина Капітула  та небайдужі здолбунівчани поклали квіти і запалені лампадки до пам’ятника жертв голодоморів.

Кожен поминальний вогник запалених свічок показує правду про минуле, про таку трагічну сторінку української історії  – війну проти народу: Голодомор. Сьогодні,  коли Україна в стані справжньої війни, цей вогник має додати нам силу духу для перемоги над імперською Росією.

Коментарі
Завантажується...