Перевізники попередили здолбунівчан: пільг не буде, платитимемо більше…

0 333

Перевізники Здолбунівщини знову попереджають про підвищення тарифів на перевезення пасажирів. Вчора в автобусах з’явились традиційні «листи щастя», в яких йдеться про зміну цін з 8 вересня. Щоправда, поки що ніхто не повідомив, на яку саме суму збільшення вартості проїзду варто розраховувати пасажирам.

Водночас вперше перевізники заявили про відмову перевозити пільгові категорії пасажирів, мотивуючи це відсутністю відшкодувань за перевезення. Згідно чинного законодавства, відшкодовувати ці кошти мають місцеві бюджети. В районі ми маємо близько п’яти тисяч осіб, що мають право на пільгове перевезення. Орієнтовна вартість коштів, необхідних для відшкодування, становить близько п’яти мільйонів гривень на рік… Зрозуміло, що таких грошей районний бюджет дозволити собі не може, адже ми маємо достатньо проблем з освітою, медициною, іншими галузями. Недобудований спортивний комплекс, незавершений ремонт музичної школи, незавершений ремонт музею, фасади шкіл, покрівлі навчальних закладів… Безліч проблем! Тому навряд чи адміністрація і рада будуть готові платити перевізникам за пільги. З іншого боку, хай ця думка здасться читачам непопулярною, але не може і не повинна влада всіх рівнів кидати подачки у вигляді безкоштовного перевезення. Нікому не повинна – в тому числі й учасникам російсько-української війни. Бо завдання держави не в тому, щоб принижувати людей випрошуванням права проїхати безплатно, а в забезпеченні всім громадянам гідного рівня життя через створення умов для нормальної оплачуваної роботи. Тому, вочевидь, треба звикати, що немає пільг на купівлю хліба, то чому мають бути саме на проїзд?

Так чи інак, а ріст курсу долара таки спричинить підвищення ціни на проїзд… Для багатьох це справді стане ще одним аргументом шукати роботу там, де зарплати вистачає на життя, а не лише на виживання…

Коментарі
Завантажується...